Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 71. Sport

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
67838

1899 "ALLGEMEINE DEUTSCHE SPORT AUSSTELLUNG MÜNCHEN" - Wszechniemiecka Wystawa Sportowa Monachium 1899, dekoracyjna całostka ze wspaniałą litograficzną ilustracją przedstawiającą lecący ponad miastem balon, ostemplowana 6.VIII jednym z najwcześniejszych stempli okolicznościowym o tematyce sportowej i wysłana do Bad Reichenhall; dodatkowo mały stempelek wystawowy; piękna całość w idealnym stanie zachowania; temat - SPORT.

600 PLN
67839

1925 Węgry, seria o tematyce sportowej i skautowej na kopercie, ostemplowana 17.V w Budapeszcie kasownikiem okolicznościowym TOLDI VANDORDIJ; temat - HARCERSTWO.

Mi.403-410
150 PLN
67840

1932 USA, igrzyska olimpijskie w Lake Placid, znaczków olimpijski ostemplowany 25.I w pierwszym dniu obiegu na ilustrowanej kopercie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.432
60 PLN
67841

1936 list z Nordhausen do Szwecji, na odwrocie wirnik odbiorczy.

Mi.424, 429
50 PLN
67842

1936 Niemcy, igrzyska olimpijskie w Berlinie, znaczek na wycinku kasowany okolicznościowo.

Mi.609
10 PLN
67843

Mi.614
15 PLN
67844

1938 III Rzesza, widokówka ze stemplem okolicznościowym z okazji pływackich mistrzostw Niemiec, wysłana 13.6 z Darmstadt do Bielska.

Mi.515, 518
60 PLN
67845

1941 Niemcy, karta pocztowa ofrankowana znaczkiem za 6+4Pf przedstawiającym Teatr w Poznaniu, wysłana 16.2 z Garmisch-Partenkirchen, znaczek skasowany okolicznościowym datownikiem INTERNATIONALE-WINTERSPORTWOCHE (Międzynarodowy Tydzień Sportów Zimowych), na odwrocie znaczek ostemplowany 1.V.40 w Norymberdze okolicznościowym datownikiem HAUPTSTADT DER BEWEGUNG; dobry stan zachowania.

Mi.754, 745
50 PLN
67846

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu olimpijskiego w kolorze żółtym, ofrankowana i ostemplowana 22.VIII.1944 kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.39
600 PLN
67847

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
25 PLN
67848

1944 Neubrandenburg - Oflag IIE, Wystawa Filatelistyczna, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie, na górze okolicznościowy kasownik olimpijski; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem; ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
900 PLN
67849

1944 Gross Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie, na górze okolicznościowy kasownik olimpijski; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadszy na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
900 PLN
67850

1944 Gross-Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, na marginesie okolicznościowy kasownik olimpijski, blok czysty ma bardzo wysoką wycenę katalogową (Fi.20000.-) i jest bardzo trudny do kupienia; wersja z kasownikiem olimpijskim pasuje do tematu, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.5
2 000 PLN
67851

1944 Gross-Born - Oflag IID, medal olimpijski sucho tłoczony, wręczany zwycięzcom poszczególnych konkurencji wewnątrzobozowych Igrzysk Olimpijskich rozegranych w 1944 roku w obozie, których inicjatorem był dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach w Paryżu (1924) i Amsterdamie (1928) - sprinter ppor.Zygmunt Weiss; suche odciski medalu spotyka się sporadycznie, na korespondencji, również tej wychodzącej poza obóz; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; temat - OLIMPADA.

800 PLN
67852

1955 San Marino, igrzyska olimpijskie w Cortina d'Ampezzo, koperty FDC.

Mi.535-44
100 PLN
67853

1964 Polska, igrzyska olimpijskie w Tokio, karta ze znaczkiem dodatkowej opłaty lotniczej przesłana szybowcem "Bocian" z okazji otwarcia olimpiady, okolicznościowy datownik z miejscowości Tokio k.Wyrzyska!!!

20 PLN
67854

1970 Czad, Igrzyska Olimpijskie w Meksyku.

Mi.307
100 PLN
67855

Mi.309-12
60 PLN
67856

1972 Czad, Igrzyska Olimpijskie w Sapporo.

Mi.388-90
40 PLN
67857

1972 RFN, igrzyska olimpijskie w Monachium, widokówka wysłana 1.VIII z wioski olimpijskiej w dniu otwarcia igrzysk.

Mi.635
30 PLN
67859

1974 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na X Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Niemczech (RFN); temat - PIŁKA NOŻNA.

20 PLN
67860

1974 Polska Wyprawa na Lhotse w Himalajach, na odwrocie podpisy 15 z 16 członków wyprawy, brak podpisu kierownika wyprawy Andrzeja Zawady.

500 PLN
67861

1978 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na XI Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie; temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.Ck61
15 PLN
67862

1978 autografy Sir Edmund Percivala Hillary'ego i Tenzinga Norkay'a pierwszych zdobywców najwyższego szczytu świata Mount Everest, na specjalnej kopercie przygotowanej z okazji 25-lecia wyprawy, 29 maja zorganizowano okolicznościowy lot nepalskiego śmigłowca, który przewiózł 500 sztuk poczty - ciekawe ile z nich podpisali zdobywcy szczytu z 1953 roku? dodatkowe podpisy i stemple okolicznościowe, na odwrocie numer 387; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

1 200 PLN
67863

1980 Polska Wyprawa na Mount Everest, wejście na szczyt 19.V filarem południowym nową polska drogą – autografy zdobywców szczytu Andrzeja Czoka i Jerzego Kukuczki i kierownika wyprawy Andrzeja Zawady.

500 PLN