Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
62988 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, trzy próby fotograficzne - wzór VII, mały format 40x27 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej nie został nagrodzony i nie był publikowany; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | Fi.1-3 E |
| 1 200 PLN | |
62989 |
1945 poczta polowa - HEL, czworoblok jasnoniebieskich znaczków wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.1600 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, jedno lekkie zagniecenie, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.1a |
| 2 800 PLN | |
62990 |
1945 znaczek niemieckie poczty polowej na Helu, tak zwany U-Boot, w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest Gabisch. | Fi.1b |
| 1 200 PLN | |
62991 |
1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.350 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, łądny stan, gwarancja Gryżewski. | Fi.1b |
| 600 PLN | |
62992 |
1945 seria znaczków dziękczynnych dla Aliantów wydanych przez Luksemburg, skasowanych okolicznościowo na kopercie 1.III w dniu wejścia do obiegu. | Mi.343-46 |
| 30 PLN | |
62993 |
1945 ZSRR, Dzień Lotnictwa Wojskowego (I), seria czysta. | Mi.972-80 |
| 120 PLN | |
62994 |
1945 "27 LAT (REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ) - BOHATERSKIM TYŁOM PAŹDZIERNIKOWE POZDROWIENIE Z FRONTU!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.I z terenów polskich za pośrednictwem poczty polowej 09068, cenzura nr.06368, dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | |
| 300 PLN | |
62995 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 31.3 za pośrednictwem poczty polowej nr. 34157"c" (1 Brygada Piechoty Zmotoryzowanej) do Krzemieńca; przesyłkę opatrzono stemplem "Wojskowy", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.154, ubytek fragmentu klapy. | |
| 200 PLN | |
62996 |
1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, karta pocztowa ozdobiona sucho tłoczonym polskim orzełkiem wojskowym, wysłana 3-IV-1945 z Edynburga za pośrednictwem polskiej poczty polowej 30.VI z Glasgow do Gifford, znaczki unieważnione okrągłym stemplem gumowym "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.8 |
| 80 PLN | |
62997 |
1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 31.X za pośrednictwem poczty polowej 135 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679 (Dowództwo 2.PA.Plot.), dobry stan zachowania. | Fi.6 |
| 80 PLN | |
62998 |
1945 list lotniczy z poczty polowej 121 do Stanów Zjednoczonych, stempel brytyjskiej cenzury nr 13199. | |
| 90 PLN | |
62999 |
1945 list lotniczy z poczty polowej nr 104 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury nr 52. | |
| 160 PLN | |
63000 |
1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" nadany 9.VIII z gabinetu Dyrektora Wywiadu Wojskowego w Sztabie Głównym Brytyjskiego Biura Wojny (GENERAL STAFF W.O. DIRECTOR OF MILITARY INTELLIGENCE) do dowódcy Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie, wysłany 10.VIII; zwraca uwagę zalepka koperty z wydrukowanym tekstem WAR ECONOMY - propagująca wielokrotne użycie kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
63001 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 45 gr. w kolorze ciemnozielonym, na papierze kredowym, gwarancja. | Fi.1 P nz |
| 150 PLN | |
63002 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na kopercie ostemplowana grzecznościowo 10.II datownikiem Poczty Polowej 127; doskonały stan zachowania. | Fi.1-4 |
| 120 PLN | |
63003 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, seria. | Fi.1-4 |
| 50 PLN | |
63004 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków kasowana datownikiem Poczty Polowej 139, bardzo ładny stan. | Fi.1-4 |
| 120 PLN | |
63005 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych. | Fi.1-4 |
| 50 PLN | |
63006 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria ciętych znaczków czystych. | Fi.1a-4a nz |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
63007 |
1946 znaczek poczty polowej 2. Korpusu z nadrukiem z okazji 10 lecia bitwy pod Monte Cassino. | Fi.2 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
63008 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 55 gr. w kolorze błękitnoniebieskim, na papierze białym gładkim średnim, rysunek stonowany, gwarancja. | Fi.2 P nz |
| 150 PLN | |
63009 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
63010 |
1946 znaczek poczty polowej II Korpusu, gen Anders, z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
63011 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie. | Fi.Bl.1 |
| 250 PLN | |
63012 |
1946 poczta polowa II Korpusu gen. Andersa, kasowana próba bloku na białym papierze, lekkie zagniecenia, gwarancja. | Fi.bl.1x |
| 600 PLN | |
63013 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan. | Fi.Bl.1, 1-5 |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
63014 |
1946 blok poczty polowej 2. Korpusu. | Fi.bl.1 |
| 170 PLN | |
63015 |
1946 blok poczty polowej II Korpusy, lekko przyłamany dolny lewy narożnik. | Fi.bl.1 |
| 107 PLN SPRZEDANY | |
63016 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, próba bloku na papierze białym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1P1 |
| 1 200 PLN | |
63017 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, arkusz nie rozciętych czterech prób na papierze białym niegumowanym, zagięcie w poziomie między blokami, drobne zmarszczenia papieru, unikalne. | Fi.bl.1P1 |
| 8 000 PLN | |
63018 |
1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy wysłany 2.10 z Chojnic do jednostki o oznaczeniu kodowym P426/2K (9 Kompania Warsztatowa) w Szkocji, na odwrocie odbiorczy jednoobrączkowy datownik z mostkiem o śr. 27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z dnia 14 OCT, na froncie nalepka informacyjna poczty polowej "Polish A.P.O. Edinburgh w ewidencji 426 nie figuruje" z dopisaną datą 16.10.46; stempelek cenzura dla korespondencji zagranicznej 3275; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.12 |
| 300 PLN | |
63019 |
1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 18.I za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka) do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego. | |
| 80 PLN | |
63020 |
1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
63021 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania. | Fi.7 |
| 45 PLN | |
63022 |
1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 26.I za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania. | Fi.4 |
| 45 PLN | |
63023 |
1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE - NIEZNANY DATOWNIK, list lotniczy wysłany 22.1 z Detroit do Anglii, adres nadawcy kodowany na skrytkę pocztową w Londynie "P.O.Box 260/160" (przydzieloną najpewniej pododdziałowi 16 Brygady Pancernej), na odwrocie idealnie odciśnięty nieznany fioletowy datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE" z datą "30 JAN 1946" (30.I) należący prawdopodobnie do 16 Brygady Pancernej; przesyłkę przeadresowano i dosłano do Polskiego Biura Wojskowego w Szkocji "P.B.W. Glasgow Radio & Tellev. College", na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1" z datą "2 FEB 1946" (2.II); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.10 |
| 800 PLN | |
63024 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony wysłany 16.X za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 do biura Amerykańskiej Pomocy dla Polski w Chicago, znaczki skasowane datownikiem GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 129 - używany jako rezerwowy na poczcie 104 (poczta polowa 129 nie została uruchomiona), na odwrocie datownik przejściowy POCZTA POLOWA 104 i kasowniki odbiorcze z 6.XI; dobry stan zachowania. | Fi.2, 3 |
| 200 PLN | |
63025 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożny pasek trzech znaczków za 50 gr. | Fi.6 |
| 40 PLN | |
63026 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, arkusz znaczka za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z przywieszkami i międzypolami; czysty w idealnym stanie. | Fi.6 |
| 400 PLN | |
63027 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 30 PLN | |