Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 71. Poczty wojskowe okresu II wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
62988

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, trzy próby fotograficzne - wzór VII, mały format 40x27 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej nie został nagrodzony i nie był publikowany; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

Fi.1-3 E
1 200 PLN
62989

1945 poczta polowa - HEL, czworoblok jasnoniebieskich znaczków wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.1600 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, jedno lekkie zagniecenie, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.1a
2 800 PLN
62990

1945 znaczek niemieckie poczty polowej na Helu, tak zwany U-Boot, w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest Gabisch.

Fi.1b
1 200 PLN
62991

1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.350 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, łądny stan, gwarancja Gryżewski.

Fi.1b
600 PLN
62992

1945 seria znaczków dziękczynnych dla Aliantów wydanych przez Luksemburg, skasowanych okolicznościowo na kopercie 1.III w dniu wejścia do obiegu.


Mi.343-46 
30 PLN
62993

1945 ZSRR, Dzień Lotnictwa Wojskowego (I), seria czysta.


Mi.972-80
120 PLN
62994

1945 "27 LAT (REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ) - BOHATERSKIM TYŁOM PAŹDZIERNIKOWE POZDROWIENIE Z FRONTU!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.I z terenów polskich za pośrednictwem poczty polowej 09068, cenzura nr.06368, dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).


300 PLN
62995

1945 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 31.3 za pośrednictwem poczty polowej nr. 34157"c" (1 Brygada Piechoty Zmotoryzowanej) do Krzemieńca; przesyłkę opatrzono stemplem "Wojskowy", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.154, ubytek fragmentu klapy.


200 PLN
62996

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, karta pocztowa ozdobiona sucho tłoczonym polskim orzełkiem wojskowym, wysłana 3-IV-1945 z Edynburga za pośrednictwem polskiej poczty polowej 30.VI z Glasgow do Gifford, znaczki unieważnione okrągłym stemplem gumowym "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.8
80 PLN
62997

1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 31.X za pośrednictwem poczty polowej 135 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679 (Dowództwo 2.PA.Plot.), dobry stan zachowania.

Fi.6
80 PLN
62998

1945 list lotniczy z poczty polowej 121 do Stanów Zjednoczonych, stempel brytyjskiej cenzury nr 13199.


90 PLN
62999

1945 list lotniczy z poczty polowej nr 104 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury nr 52.


160 PLN
63000

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" nadany 9.VIII z gabinetu Dyrektora Wywiadu Wojskowego w Sztabie Głównym Brytyjskiego Biura Wojny (GENERAL STAFF W.O. DIRECTOR OF MILITARY INTELLIGENCE) do dowódcy Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie, wysłany 10.VIII; zwraca uwagę zalepka koperty z wydrukowanym tekstem WAR ECONOMY - propagująca wielokrotne użycie kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


500 PLN
63001

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 45 gr. w kolorze ciemnozielonym, na papierze kredowym, gwarancja.

Fi.1 P nz
150 PLN
63002

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na kopercie ostemplowana grzecznościowo 10.II datownikiem Poczty Polowej 127; doskonały stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
63003

1946 szlak bojowy II Korpusu, seria.

Fi.1-4
50 PLN
63004

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków kasowana datownikiem Poczty Polowej 139, bardzo ładny stan.

Fi.1-4
120 PLN
63005

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych.

Fi.1-4
50 PLN
63006

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria ciętych znaczków czystych.

Fi.1a-4a nz
160 PLN
SPRZEDANY
63007

1946 znaczek poczty polowej 2. Korpusu z nadrukiem z okazji 10 lecia bitwy pod Monte Cassino.

Fi.2
40 PLN
SPRZEDANY
63008

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 55 gr. w kolorze błękitnoniebieskim, na papierze białym gładkim średnim, rysunek stonowany, gwarancja.

Fi.2 P nz
150 PLN
63009

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan.

Fi.5
60 PLN
63010

1946 znaczek poczty polowej II Korpusu, gen Anders, z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
60 PLN
63011

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie.

Fi.Bl.1
250 PLN
63012

1946 poczta polowa II Korpusu gen. Andersa, kasowana próba bloku na białym papierze, lekkie zagniecenia, gwarancja.

Fi.bl.1x
600 PLN
63013

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan.

Fi.Bl.1, 1-5
320 PLN
SPRZEDANY
63014

1946 blok poczty polowej 2. Korpusu.

Fi.bl.1
170 PLN
63015

1946 blok poczty polowej II Korpusy, lekko przyłamany dolny lewy narożnik.

Fi.bl.1
107 PLN
SPRZEDANY
63016

1946 szlak bojowy II Korpusu, próba bloku na papierze białym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1P1
1 200 PLN
63017

1946 szlak bojowy II Korpusu, arkusz nie rozciętych czterech prób na papierze białym niegumowanym, zagięcie w poziomie między blokami, drobne zmarszczenia papieru, unikalne.

Fi.bl.1P1
8 000 PLN
63018

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy wysłany 2.10 z Chojnic do jednostki o oznaczeniu kodowym P426/2K (9 Kompania Warsztatowa) w Szkocji, na odwrocie odbiorczy jednoobrączkowy datownik z mostkiem o śr. 27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z dnia 14 OCT, na froncie nalepka informacyjna poczty polowej "Polish A.P.O. Edinburgh w ewidencji 426 nie figuruje" z dopisaną datą 16.10.46; stempelek cenzura dla korespondencji zagranicznej 3275; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12
300 PLN
63019

1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 18.I za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka) do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego.


80 PLN
63020

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
63021

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.7
45 PLN
63022

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 26.I za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.4
45 PLN
63023

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE - NIEZNANY DATOWNIK, list lotniczy wysłany 22.1 z Detroit do Anglii, adres nadawcy kodowany na skrytkę pocztową w Londynie "P.O.Box 260/160" (przydzieloną najpewniej pododdziałowi 16 Brygady Pancernej), na odwrocie idealnie odciśnięty nieznany fioletowy datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE" z datą "30 JAN 1946" (30.I) należący prawdopodobnie do 16 Brygady Pancernej; przesyłkę przeadresowano i dosłano do Polskiego Biura Wojskowego w Szkocji "P.B.W. Glasgow Radio & Tellev. College", na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1" z datą "2 FEB 1946" (2.II); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10
800 PLN
63024

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony wysłany 16.X za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 do biura Amerykańskiej Pomocy dla Polski w Chicago, znaczki skasowane datownikiem GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 129 - używany jako rezerwowy na poczcie 104 (poczta polowa 129 nie została uruchomiona), na odwrocie datownik przejściowy POCZTA POLOWA 104 i kasowniki odbiorcze z 6.XI; dobry stan zachowania.

Fi.2, 3
200 PLN
63025

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożny pasek trzech znaczków za 50 gr.

Fi.6
40 PLN
63026

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, arkusz znaczka za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z przywieszkami i międzypolami; czysty w idealnym stanie.

Fi.6
400 PLN
63027

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr.

Fi.6
30 PLN