Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 71. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
66285

1981 "70 LAT HARCERSTWA POLSKIEGO WYSTAWA" Warszawa 1, znaczek wydany z okazji 150 rocznicy Powstania Listopadowego na ozdobnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 29.XI w pierwszym dniu obiegu; temat - HARCERSTWO.

Fi.2572
Mi.2720 
25 PLN
66286

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.250.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
66287

1981 Polska ceramika szlachetna (II), 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.21 "ciemna plama w tle na lewo od wazonu", poz.46 "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w 1 zł" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
66288

1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach.

Fi.2608-12
Mi.2764-8
10 PLN
66289

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
66290

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
66291

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
66292

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
66293

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
66294

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
66295

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
66296

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.2644FP
3 200 PLN
66297

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
66298

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
66299

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
66300

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
66301

1982 telegram służbowy z Leszna ocenzurowany przez cenzurę stanu wojennego w Warszawie, ciekawy tekst.


70 PLN
66302

1982 list lotniczy z Poznania do Szwecji ze stemplem cenzury stanu wojennego.


45 PLN
66303

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 146 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
112 PLN
66304

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.48.-).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
66305

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
66306

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
66307

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
66308

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
66309

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.IX; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
66310

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
66311

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
66312

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
66313

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Socfilex '84" we Wrocławiu, arkusik ostemplowany 8.IX stemplem okolicznościowym, z pełną oryginalną gumą.

Fi.Bl.81
Mi.Bl.95
60 PLN
SPRZEDANY
66314

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
66315

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.53.-).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
66316

1985 PAQUEBOT - list wysłany podczas rejsu do Polski, opłacony polskimi znaczkami skasowanymi 14.VIII w Amsterdamie, stempelki: PAQUEBOT i dodatkowy jachtu "S/Y WOŁODYJOWSKI Kapitan Jachtu"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 3 z 29.8; dobry stan zachowania.

Fi.2777
Mi.2925
40 PLN
66317

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.54.-).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
66318

1985 przywódcy ruchu ludowego - Maciej Rataj, wieloblok z różną intensywnością druku (rozlana farba) widoczna najlepiej w okolicach oczu (tzw. podbite oko).

Fi.2841
Mi.2989
50 PLN
SPRZEDANY
66319

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
66320

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN
66321

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 380 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
294 PLN
66322

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.53.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
66323

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881
Mi.3029
30 PLN
66324

1986 polska żegluga bałtycka - promy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie, wszystkie arkusze z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881-4 ark.
Mi.3029-32
140 PLN