Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
52570 |
1918 województwo kijowskie I Rzeczypospolitej, Poczta Ukraińska - karta ze znakiem opłaty z nadrukiem trójzębu typu 3 z Kijowa, niewielkie miejscowe przebarwienia. | Mi.P9c |
| 80 PLN | |
52652 |
1914 okupacja austro-węgierska, I wydanie dla Serbii, seria kasowana na wycinkach (Mi.750 euro). | Mi.1-21 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
52653 |
1914 pierwsza okupacja austro-węgierska, znaczki austriackie wydania z 1908 na kopercie listu opłaconego zgodnie z taryfą (list II klasy) skasowane 4/9/1914 w Miechowie - jednym z tylko trzech (!) urzędów pocztowych uruchomionych po wkroczeniu armii austriackiej na teren zaboru rosyjskiego; w wyniku kontrofensywy rosyjskiej placówki te ewakuowano 14.IX zaledwie po kilku dniach funkcjonowania; dodatkowo stempelek cenzury; dobry stan zachowania (znaczki z niewielkimi przebarwieniami od światła). | Mi.139-43 |
| 250 PLN | |
52654 |
1914 rosyjska kartka pocztowa stemplowana stemplem kamuflażowym wysłana do Lublina. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
52655 |
1915 seria Rusisch Polen na liście poleconym z Warszawy do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1-5 |
| 85 PLN SPRZEDANY | |
52656 |
1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, marginesowa seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-5 |
| 150 PLN | |
52657 |
1915 seria z nadrukiem Rusisch - Polen, znaczek za 20 fen. z urwanym górnym prawym narożnikiem. | Fi.1-5 |
| 35 PLN | |
52658 |
1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST (Fi.2600.-), piękny stan, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 000 PLN | |
52659 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta na podlepkach. | Fi.22-48 |
| 400 PLN | |
52660 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana. | Fi.22-48 |
| 300 PLN | |
52661 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
52662 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, słabszy stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 25 PLN | |
52663 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
52664 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 20.11 z Warszawy do Berlina; efektowny stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
52665 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem wysłana 12.V.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego Piotrków (kasownik z wyróżnikiem "c") do Katowic; stempelek cenzury wojskowej, dodatkowo pieczątka firmowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
52666 |
1915 stemplowane luzaki z serii z podobizną cesarza Franciszka Józefa. | |
| 95 PLN | |
52667 |
1915 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
52668 |
1916 grzecznościowa kartka bez treści z Warszawy do Niemiec. ładnie odbity stempel cenzury na tranzycie Poznań. | Fi.1, Cp1 |
| 70 PLN | |
52669 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.6-16 |
| 240 PLN | |
52670 |
1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, list polecony z Suwałk 17.8.16 do Norymbergi, stempel cenzury wojskowej i odbiorczy na odwrocie. | Fi.11, 12b |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
52671 |
1916 czworoblok znaczków z nadrukiem GGW w kolorze ultramaryny, materiał badawczy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.13a |
| 500 PLN | |
52672 |
1916 znaczek w rzadkim kolorze fioletowoniebieskim, gwarancja i oznaczenie. | Fi.13e |
| 80 PLN | |
52673 |
| 100 PLN | |
52674 |
1916 znaczek odmiana b, gwarancja i oznaczenie. | Fi.28b |
| 120 PLN | |
52675 |
| 50 PLN | |
52676 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta na podlepkach. | Fi.49-52 |
| 15 PLN | |
52677 |
1916 kartka z przedrukiem dla obszarów etapów głównodowodzącego Armii Wschód. | Fi.Cp1 |
| 20 PLN | |
52678 |
1916 kartka z poczty polowej w Kielcach ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
52679 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 6.8 z miejscowości Hasenpoth (Aizpute) na terenie Kurlandii do Monachium; w związku z podwyższeniem taryfy w dniu 1.VIII (z 5 na 7,5 Pf) poczta naliczyła dopłatę wysokości 3 Pf, stempelek "Porto" i wpisana niebieską kredką cyfra "3"; stempel cenzury w Królewcu; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 115 PLN SPRZEDANY | |
52680 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.3 z Grodna do Monachium; stempelek cenzury i godzinnik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
52681 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 22.7 z Sieradza do Berlina; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
52682 |
1916 kartka z przedrukiem dla obszarów etapów głównodowodzącego Armii Wschód. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
52683 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp3 |
| 30 PLN | |
52684 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp4 |
| 60 PLN | |
52685 |
1916 kartka z przedrukiem dla obszarów Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego. | Fi.Cp6 |
| 15 PLN | |
52686 |
| 15 PLN | |
52687 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa rzadka odmiana na kartonie ciemnopiaskowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 50 PLN | |
52688 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana i rozprowadzana w urzędach pocztowych; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 30 PLN | |
52689 |
1916 okupacja niemiecka Belgii, karta pocztowa ofrankowana znaczkiem II wydania, wysłana 21.XII z Brukseli 4.VII do Zielonej Góry (Grünberg); stempelek cenzury. | Mi.12II |
| 50 PLN | |
52690 |
1916 okupacja austro-węgierska, widokówka (Widoki z Królestwa Polskiego) ofrankowana znaczkiem austriackim za 5 hal zamiast znaczkiem austro-węgierskiej poczty polowej, wysłana 21.III z urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Nowego Jiczyna, dwuwierszowa pieczątka formacyjna "K.u.k. Infanterieregiment Nr.100 II. Ersatzkomp.", stempelek odbiorczy "KATOLICKÝ DĚLNICKÝ SPOLEK V NOVÉM JIČÍNĚ"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.142 |
| 100 PLN | |