Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
55479 |
1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo znaczków dopłaty na szkodę zbieraczy, arkusik z dwoma wartościami w położeniu tete-beche, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci. | Fi.D2+4 FFi |
| 400 PLN | |
55480 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D3 |
| 25 PLN | |
55481 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 580 PLN | |
55482 |
1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
55483 |
1942 podziękowanie z Oficerskiego Klubu Sportowego "KRESY" dla ppor.Jakubowskiego za ofiarną pomoc w nauczaniu "niedźwiedzi" tańców narodowych, niecodzienny ozdobione wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
55484 |
1942 XIX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości rocznicowych, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
55485 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
55486 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 30 PLN | |
55487 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków skasowana na karcie; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
55488 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.19-21 |
| 70 PLN | |
55489 |
| 130 PLN | |
55490 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
55491 |
1943-44 Hetmani, seria kasowana na dużych wycinkach; gwarancja Krawczyk,. | Fi.22-30 |
| 200 PLN | |
55492 |
1943-44 Hetmani, seria kasowana na dużych wycinkach, znaczek za 100 fen. na grzecznościowo poleconej karcie z dodatkowym stemplem propagandowym "WYSTAWA KONKURS NA ZAGRODĘ", gwarancja. | Fi.22-30 |
| 200 PLN | |
55493 |
1943 hetmani, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.22-30 |
| 90 PLN | |
55494 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 22.XII na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 |
| 80 PLN | |
55495 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany 27.XII czerwonym datownikiem na pocztówce ozdobionej grafiką "Wesołych Świąt", autorstwa Eugeniusza Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
55496 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze głęboko zielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.8 27E8, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 3 600 PLN | |
55497 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze kasztanowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.14. 26F7, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.26 P4 |
| 3 600 PLN | |
55498 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na kopercie listu z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłanego 28.II.1944; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, tu oferowana w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 400 PLN | |
55499 |
1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szaroniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.2. 22D6, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.28 P1 |
| 3 600 PLN | |
55500 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
55501 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
55502 |
1943 hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.30 |
| 30 PLN | |
55503 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", dodatkowo napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.31 |
| 60 PLN | |
55504 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.31 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
55505 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.32 |
| 100 PLN | |
55506 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie, której autorem jest Marian Stępień, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.32 |
| 100 PLN | |
55507 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | Fi.32 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
55508 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 50 PLN | |
55509 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | Fi.33 E |
| 300 PLN | |
55510 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.12. 25F6/25C4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.33 P12 |
| 8 000 PLN SPRZEDANY | |
55511 |
1943 kartka z obiegu pocztowego 24.XII.43 ze znaczkiem Polska YMCA. | Fi.34 |
| 50 PLN | |
55512 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek za 10 f. na wycinku użytkowym z karty świątecznej wysłanej 24.XII.43r., gwarancja. | Fi.34 |
| 30 PLN | |
55513 |
1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja. | Fi.35 |
| 30 PLN | |
55514 |
1943 Ignacy Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
55515 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
55516 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 360 PLN | |
55517 |
| 320 PLN | |
55518 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe, fałszerstwo próby wykonane poprzez ręczny retusz czarnej odbitki z unieważnionej przez przecięcie oryginalnej matrycy, gwarancja i opis FALSUM Krawczyk. | Fi.U1 FFi |
| 200 PLN | |