Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
58978 |
1932 "FABRYKA ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH DR.AUGUST OETKER, OLIWA" dokument z ozdobną winietą, wysłany 21 stycznia z Gdańska-Oliwy do Sądu Grodzkiego w Białej-Podlaskiej, "ofrankowany" znaczkami opłaty sądowej; niecodzienny dekoracyjny dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
58979 |
1932 polecony list urzędowy wysłany 15.6 z Urzędu Pomocy Społecznej i Emerytur Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 5, kasownik z wyróżnikiem "*5l" (Wolff 70.E) z częściowo wyłamanym górnym i dolnym mostkiem, pieczęć nadawcy "STAATL. VERSORG.-U.PENSIONSAMT DANZIG PORTOABLÖSUNG.", na kopercie wydrukowana formułka zwalniająca od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Versorgungsgericht Danzig"; kasownik odbiorczy Danzig 1 z wyróżnikiem "*1s" (Wolff 091.0) z dnia 15.6 na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
58980 |
1933 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska opłacony według taryfy miejscowej - rzadką parką pionową znaczków z automatu za 5 Pf na papierze białym - przesłany 20.10 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; ponieważ za przesyłkę przewiezioną na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała inna, wyższa taryfa (15Pf) niż za przewiezioną na odcinku tej trasy Oliwa-Gdańsk (10Pf), przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, dla uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.187Rw Mi.193Dx |
| 1 200 PLN | |
58981 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.231-33 Mi.237-39 |
| 300 PLN | |
58982 |
1934 wydanie przedukowe, seria czysta z nadrukiem nowych wartości (Fi.280.-), piękny stan. | Fi.234-38 Mi.240-42 |
| 260 PLN | |
58983 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 320 PLN | |
58984 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania; temat - ASTRONOMIA, PIWO. | Fi.Cp47 |
| 400 PLN | |
58985 |
1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera; idealny stan zachowania. | Fi.Cp48I-IIIa Mi.P48/01-03 |
| 1 200 PLN | |
58986 |
1934 całostka z serii sławni gdańszczanie - Arthur Schopenhauer, wysłana z Sopotu do Berlina, bardzo rzadka z obiegu. | Fi.Cp48III |
| 450 PLN | |
58987 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 300 PLN | |
58988 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
58989 |
1934 PROGRAM UROCZYSTOŚCI z okazji 40 Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich, na froncie odciśnięto 5.8 stempel okolicznościowy (Wolff 12); bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
58990 |
1935 AMBULANS 4732 relacji GDAŃSK-SOPOT (DANZIG-ZOPPOT), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 i 10 fen na liście przesłanym 12.10 ambulansem do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta). | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 200 PLN | |
58991 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki. | Fi.247, 249 |
| 20 PLN | |
58992 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze (I) (Mi.80 euro), seria czysta, piękny stan. | Fi.247-51 Mi.251-55 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
58993 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 45 PLN | |
58994 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.220.-), seria czysta. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 200 PLN | |
58995 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.80 euro), seria czysta. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 160 PLN | |
58996 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, całostka za 5 fen na papierze kremowym, wysłana 12.3.38 z urzędu Danzig 5 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, znak opłaty unieważniony idealnie odciśniętym kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!) doskonały stan zachowania; temat - LOTNICTWO. | Fi.Cp52e |
| 50 PLN | |
58997 |
1936-9 pięćdziesiąt pięć kasowników różnych miejscowości na wycinkach. | |
| 70 PLN | |
58998 |
1937 "INTERNATIONALES KASINO ZOPPOT SOMMER UND WINTER!" (Wolff 264c) (Międzynarodowe kasyno w Sopocie - zimą i latem!), kasownik propagandowy na liście zamiejscowym w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłanym 24.12 z Sopotu do Gdańska Siedlec (Schidlitz); walor w dobrym stanie zachowania, ukośne zgięcie koperty przechodzące przez znaczek i minimalne przebarwienia na ząbkach. | Fi.187 Mi.193 |
| 80 PLN | |
58999 |
1937 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 10 Pf. na jasnożółtawym papierze. | Fi.268 Mi.272 |
| 15 PLN | |
59000 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.520.-). | Fi.bl.1-2a, b |
| 500 PLN | |
59001 |
1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika. | Fi.bl.3 |
| 240 PLN | |
59002 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp4 Mi.PP3 |
| 350 PLN | |
59003 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1 |
| 65 PLN | |
59004 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1 |
| 90 PLN | |
59005 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok, zmarszczenia papieru. | Fi.bl.1b |
| 20 PLN | |
59006 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2 |
| 90 PLN | |
59007 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2 |
| 70 PLN | |
59008 |
1938 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura wielokrotna, karta miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłana 16.5 z urzędu Gdańsk 5, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (Wolff 98) (korzystaj z poczty lotniczej!); dobry stan zachowania, niewielkie przebarwienia na ząbkach. | Fi.210 Mi.216 |
| 50 PLN | |
59009 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 22.2 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro). | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 100 PLN | |
59010 |
1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina. | Fi.282 |
| 80 PLN | |
59011 |
1938 Wonneberg über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Wonneberg (Ujeścisko), znaczek unieważniony 23.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.286 Mi.289 |
| 350 PLN | |
59012 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
59013 |
1938 "TIEGENHOF DER GUTE MACHANDEL" (Wolff 49) (Nowy Dwór Gdański - dobry machendel-jałowcówka), kasownik propagandowy na liście (druki) zamiejscowym w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłanym 9.11 do Gdańska Siedlec (Schidlitz), fioletowy stempelek "Drucksache!"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.286x Mi.289x |
| 300 PLN | |
59014 |
1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu. | Fi.287R |
| 20 PLN | |
59015 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
59016 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
59017 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |