Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
55228 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych. | Fi.71-5, 77-81, 86, |
| 600 PLN | |
55229 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.71-82; 14 |
| 30 PLN | |
55230 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.72 |
| 100 PLN | |
55231 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, koperta (druki) wysłana 16.11.1944 z Warszawy do Starachowic wirnik nadawczy odciśnięty na odwrocie, na froncie jego lustrzana odbitka, rzadki przypadek - ciekawostka! | Fi.72 |
| 80 PLN | |
55232 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.12.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu. | Fi.75 |
| 20 PLN | |
55233 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 20 PLN | |
55234 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.80.-); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2Iy Mi.U2/01a |
| 30 PLN | |
55235 |
1941 całostka (część na odpowiedź) wysłana z Krakowa 5.I.41 do Zatoru, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp6B |
| 180 PLN | |
55236 |
1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski. | Fi.D2, 50, 66 Mi.Z2 |
| 300 PLN | |
55237 |
1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.Fp2II |
| 1 800 PLN | |
55238 |
1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa. | Fi.U19 |
| 45 PLN | |
55239 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Węgier wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.599, 609 |
| 250 PLN | |
55240 |
1941 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor. | |
| 120 PLN | |
55241 |
1941 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 115 mm, sygnatura (H.K.6.41 9 000 0000), dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
55242 |
1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Janina do Chmielnika, dwuwierszowy stempelek w ramce "Janina über Busko Zdroj" z dopisaną ręcznie datą, datownik urzędu nadrzędnego Busko Zdrój z 25.VI, na odwrocie kasownik odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
55243 |
1941 miejscowa kartka z Warszawy 4.1.41 na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, stempelek DORĘCZENIE BEZPŁATNE, przycięte narożniki. | |
| 45 PLN | |
55244 |
1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki). | |
| 120 PLN | |
55245 |
1942 1 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.8 we Lwowie. | Fi.21, 68 |
| 30 PLN | |
55246 |
1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych. | Fi.23 |
| 30 PLN | |
55247 |
1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie. | Fi.25 |
| 10 PLN | |
55248 |
1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy. | Fi.45 |
| 35 PLN | |
55249 |
1942 list z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, liczne stemple i zalepka cenzury. | Fi.48 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
55250 |
1942 kartka polecona z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stempel cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.49, Cp8II |
| 70 PLN | |
55251 |
1942 przekaz pobraniowy z Warszawy do Częstochowy. | Fi.51, 79 |
| 80 PLN | |
55252 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA. | Fi.72; 27; Fp1c |
| 50 PLN | |
55253 |
1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.73 |
| 30 PLN | |
55254 |
1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa. | Fi.75 |
| 25 PLN | |
55255 |
1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.8 w Krakowie. | Fi.75; 22 |
| 120 PLN | |
55256 |
1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.76 |
| 45 PLN | |
55257 |
1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi. | Fi.78 |
| 35 PLN | |
55258 |
1942 firmowy list polecony z Krakowa. | Fi.78, 84 |
| 25 PLN | |
55259 |
1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta. | Fi.85 |
| 10 PLN | |
55260 |
1942 parka znaczków ciętych. | Fi.86nz |
| 20 PLN | |
55261 |
1942 parka znaczków ciętych. | Fi.88nz |
| 20 PLN | |
55262 |
1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.6000 euro). | Fi.89-91 nz Mi.89-91 U |
| 14 000 PLN | |
55263 |
1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
55264 |
1942 3. rocznica utworzenia GG. | Fi.96-100 |
| 15 PLN | |
55265 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy 21.11 na odwrocie. | Fi.96-100; 26 |
| 80 PLN | |
55266 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42. | Fi.120-124; Ck2 |
| 20 PLN | |
55267 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro). | Fi.Cp9a-c Mi.P12/01-03 |
| 100 PLN | |