Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 69. Poczta Litwy Środkowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
46704

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P8
800 PLN
46705

1921 ŚWIĘCIANY - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej - 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, serie cięta i ząbkowana pięknie i oryginalnie skasowane w Święcianach (Fi.480.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.42-43A, B
Mi.42-43B, A
520 PLN
46706

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, kasowany grzecznościowo znaczek za 100 mk., w kolorze niebieskim ze znacznie przesuniętym tłem, gwarancja Krawczyk.

Fi.42A
Mi.42B
25 PLN
46707

1921 bardzo rzadki ekspresowy!!! zagraniczny list polecony w kopercie firmowej, wysłany 30.XII z urzędu Wilno 1 do Ludwigshafen, znaczek cięty za 100 mk z lewym marginesem, unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem "*d*", na froncie odciśnięto stempelek polecenia z wyróżnikiem "Lit.A"; nalepka "Exprès"; na odwrocie owalny stempelek cenzury berlińskiej i kasownik odbiorczy LUDWIGSHAFEN 5.JAN; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; ze słynnej kolekcji G.Hahne.

Fi.42A
Mi.42B 
3 600 PLN
46708

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, bardzo rzadka makulatura niekatalogowanej próby znaczka za 150 mk. w kolorach czerwonym i brązowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 P26
600 PLN
46709

1921 1. rocznica zajęcia Wilna, makulatura znaczka za 150 mk. z potrójnym drukiem środka znaczka, gwarancja Berbeka.

Fi.43MK
45 PLN
SPRZEDANY
46710

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach (wersje najtańsze Fi.2400.-), gwarancja.

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
46711

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
46712

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze zielonym na papierze białym średnim gładkim (nakład 450 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P2
200 PLN
46713

1921 znaczki dopłaty, poczwórny druk niekatalogowanej próby znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, gwarancja.

Fi.D3 P
80 PLN
46714

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym prązkowanym poziomo, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
46715

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 2 mk. na znaczku za 5 mk., gwarancja.

Fi.D3A Dp/D5A Mk
100 PLN
46716

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 3 mk. w kolorze brunatym szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P Dp
250 PLN
46717

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 5 mk. w kolorze fioletowym na papierze białym prążkowanym pionowo, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
400 PLN
46718

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze czerwonym na białym papierze prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P4
250 PLN
46719

1921 znaczki dopłaty, dwa czworobloki prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym, o podwójnym druku wzajemnie przesuniętym - jeden w poziomie, a drugi w pionie, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P Dp
160 PLN
46720

1921 znaczki dopłaty, makulatura znaczka za 20 mk. podwójny druk, normalny i odwrócony, gwarancja Schmutz.

Fi.D6A MK Dp
Mi.D6B 
80 PLN
46721

1922 różne rysunki - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 19.II z urzędu Wilno-Sejm do Warszawy, fioletowy stempelek polecenia, kasownik odbiorczy 20.2 na odwrocie, całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia).

Fi.3B, 36B, 38B, 40B
Mi.3A, 36A, 38A, 40A
1 500 PLN
46722

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym (część z nakładu 100 szt.), podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.44 P8 Dp
300 PLN
46723

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
120 PLN
46724

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
400 PLN
46725

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
100 PLN
46726

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria ząbkowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47B
Mi.44-47A 
360 PLN
46727

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulaturowy znaczek z podwójnym drukiem, złamania.

Fi.44Dp
35 PLN
46728

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym z kremowym tłem, na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P
250 PLN
46729

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P
250 PLN
46730

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
200 PLN
46731

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
200 PLN
46732

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk w kolorze czerwonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P2
200 PLN
46733

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.46B
25 PLN
46734

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim białym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
400 PLN
46735

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze brązowym, na cienkim papierze (nakład 150 szt.), gwarancja.

Fi.47 P1
250 PLN
46736

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze brązowoczerwonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P3
300 PLN
46737

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.47B
10 PLN
46738

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-3
Mi.1-3 
7 000 PLN