Aukcja 69. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
46637

1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229).

Fi.311
Mi.332
80 PLN
46638

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.312
55 PLN
46639

1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego.

Fi.314
Mi.335
20 PLN
46640

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335
150 PLN
46641

1939 zlecenie inkasowe do urzędu pocztowego z Sambora.

Fi.315
60 PLN
46642

1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem.

Fi.318
Mi.339
45 PLN
46643

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4
55 PLN
46644

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54
50 PLN
46645

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, widokówka ofrankowana serią znaczków, wysłana 28.II jako ekspresowa z Zakopanego do Poznania; znaczki skasowane datownikiem ZAKOPANE 1 z wyróżnikiem "y", kasownik odbiorczy z 1.3 na froncie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.330-33
Mi.351-54
100 PLN
46646

Fi.330-33
Mi.361-4
30 PLN
46647

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
40 PLN
46648

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem został zmieniony po protestach strony nienieckiej.

Fi.334
Mi.355
15 PLN
46649

1939 list firmowy z Grodna do Brodnicy.

Fi.335
Mi.356
30 PLN
46650

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok, podlepka na marginesie.

Fi.335
Mi.356
20 PLN
46651

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów.

Fi.335
Mi.356
10 PLN
46652

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku, prześwitka na marginesie.

Fi.336-8
Mi.357-9
50 PLN
46653

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-).

Fi.336-38
Mi.357-59
60 PLN
46654

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.bl.8
100 PLN
46655

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.bl.8
80 PLN
46656

1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja.

Fi.Cp88
400 PLN
46657

1939 25. rocznica wymarszu legionów, blok wysłany filatelistyczną przesyłką z Krakowa do Przemyśla.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
45 PLN
46658

1939 kasownik Poczty Polowej 74 na grzecznościowej kopercie.

25 PLN
46659

1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie.

25 PLN
46660

1939 koperta firmy RUNO ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37c" wysłana 14.VI.39 do Torunia.

80 PLN
46661

1939 ciekawy składany druk reklamowy wysłany z Warszawy jako druk opłacony gotówką z dodatkową frankaturą mechaniczną.

90 PLN
46662

1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
46914

1923 wydanie dla Górnego Śląska, wysoka frankatura - 450 mk (dopłata +50% do ceny znaczka na całości) - prawidłowo opłacony list II klasy (koperta firmowa) wysłany 22.IV z Katowic do Berlina, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.159, 161, 162
Mi.16, 18, 19
1 200 PLN
51390

1920 kartka z Wielunia 22.2.20 do Jarocina.

Fi.Cp24
25 PLN
52353

1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.241III
120 PLN