Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
47685 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe na pocztówce ostemplowany 5.VIII.44 datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; gwarancja. | Fi.U1 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
47686 |
1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach. | |
| 4 000 PLN | |
47687 |
1943 (?) Matka Boska z małym Jezusem na rękach, autorska odbitka drzeworytu sztorcowego sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.), ich prace mogą stanowić ozdobę niejednego zbioru czy galerii; piękny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko sfałdowany). | |
| 2 000 PLN | |
47688 |
1943 (?) Ucieczka do Egiptu, odbitka przepięknego artystycznego drzeworytu sztorcowego sporządzona przez nieznanego artystę według pierwowzoru autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego z 1930 roku; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie kilka nieznacznych przebarwień). Nowodruk z oryginalnego klocka - wersja II - sporządzony w 2007 roku, sprzedawany jest na aukcjach grafik za ok 1000 zł. | |
| 2 500 PLN | |
47689 |
1943 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
47690 |
1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE. | |
| 300 PLN | |
47691 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO. | |
| 150 PLN | |
47692 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowana z okazji Wystawy Leśnej, organizowanej w dniach 12-18 września. | |
| 100 PLN | |
47693 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
47694 |
1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia). | |
| 500 PLN | |
47695 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
47696 |
1943 grafika autorstwa Mariana Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
47697 |
1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO. | |
| 150 PLN | |
47698 |
1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja. | Fi.24, 29 |
| 30 PLN | |
47699 |
1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
47700 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.28 |
| 200 PLN | |
47701 |
1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
47702 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 150 PLN | |
47703 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
47704 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 100 PLN | |
47705 |
1944 "LAS I WIEŚ" zaproszenie w formie karnetu na wieczór muzyczny organizowany przez Koło Leśników, ozdobione drzeworytem, którego autorem jest Zbigniewa Pazda; ofrankowane znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym i przesłane 14.V; gwarancja. | Fi.36a |
| 1 200 PLN | |
47706 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja. | Fi.36a |
| 20 PLN | |
47707 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 45 PLN | |
47708 |
1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 60 PLN | |
47709 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja. | Fi.36b |
| 20 PLN | |
47710 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); gwarancja. | Fi.36b |
| 80 PLN | |
47711 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja. | Fi.36b |
| 70 PLN | |
47712 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja. | Fi.37 |
| 50 PLN | |
47713 |
1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
47714 |
1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
47715 |
1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; miejscowe przebarwienia; gwarancja. | Fi.40 |
| 35 PLN | |
47716 |
1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA i odbitka kasownika okolicznościowego; kilka niewielkich przebarwień; gwarancja. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
47717 |
| 50 PLN | |
47718 |
| 60 PLN | |
47719 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym ratusz poznański; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 120 PLN | |
47720 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
47721 |
1944 Rok Olimpijski, opłacone zgodnie z taryfą zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
47722 |
1944 Rok Olimpijski. | Fi.41 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
47723 |
1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
47724 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym i ciemniejszym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 50 PLN | |