Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
43277 |
1929 NEUTEICH - list urzędowy wysłany 4.7 z sądu rejonowego w Neuteich (Nytych) do sądu rejonowego w Gdańsku; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
43278 |
1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; dla przesyłek przewożonych ambulansem na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała zwykła taryfa (15Pf), a dla przewożonych tylko na odcinku tej trasy (Oliwa-Gdańsk) obniżona (10Pf), dlatego przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, celem uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz. | Fi.188 Mi.194 |
| 500 PLN | |
43279 |
1930 MARIENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 22.7 z Marienau (Marynowy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 40 PLN | |
43280 |
1930 FISCHERBABKE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 17.7 z Fischerbabke (Rybina) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 100 PLN | |
43281 |
1930 BÖLKAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 4.7 z Bölkau (Bielkowo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 60 PLN | |
43282 |
1930 GÜTTLAND - koperta dwukrotnie użyta pocztowo: pierwszy raz z frankaturą mechaniczną "Lebensversicherungsanstalt Westpreussen" - 8 fen, wysłana 11.8 z Gdańska do Güttland (Kożminy), powtórnie 22.8 po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty z Güttland do Gdańska, znaczek unieważniony wysoko wycenianym datownikiem (WOLFF+100.-); niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona. | Fi.208 Mi.214 |
| 800 PLN | |
43283 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
43284 |
1931 kartka z Gdańska do Hanoweru. | Fi.187, Cp41 |
| 70 PLN | |
43285 |
1932 wydanie obiegowe, znaczki obiegowe z perforacją do automatów. | Fi.187-8R |
| 20 PLN | |
43286 |
1932 kartka polecona z lotu sterowca Zeppelin z okazji wystawy poczty lotniczej, seria okolicznościowa na kartce. | Fi.225-9 |
| 500 PLN | |
43287 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta na lekkich podlepkach. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 250 PLN | |
43288 |
1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "Internationale Luftpost Ausstellung"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 400 PLN | |
43289 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.231-33 Mi.237-39 |
| 300 PLN | |
43290 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 320 PLN | |
43291 |
| 400 PLN | |
43292 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
43293 |
| 300 PLN | |
43294 |
| 250 PLN | |
43295 |
1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży). | Fi.187Rw, 188az Mi.193Dx, 194y |
| 70 PLN | |
43296 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.220 euro) | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 396 PLN SPRZEDANY | |
43297 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki. | Fi.247, 249 |
| 20 PLN | |
43299 |
1936-9 pięćdziesiąt pięć kasowników różnych miejscowości na wycinkach. | |
| 120 PLN | |
43300 |
| 15 PLN | |
43301 |
1937 STUDJUJ W GDAŃSKU, ilustrowana karta pocztowa wydana nakładem Bratniej Pomocy Zrzeszenia Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej propagująca studia w Wolnym Mieście Gdańsk, sygnowana "KMIECIK H.LEWACZ", wysłana 11.10 z Gdańska do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży); bardzo rzadki walor w słabym stanie zachowania. | Fi.268 Mi.272 |
| 300 PLN | |
43302 |
| 500 PLN | |
43303 |
1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER"; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.360.-). | Fi.Cp48IIIb Mi.P59/03 |
| 200 PLN | |
43304 |
1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.12 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym rzadkiej odmiana (z gwiazdką) - "Werdet Mitglied im Luftschutzbund" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp57 |
| 200 PLN | |
43305 |
| 350 PLN | |
43306 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok, zmarszczenia papieru. | Fi.bl.1b |
| 20 PLN | |
43307 |
1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina. | Fi.282 |
| 80 PLN | |
43308 |
1938 Golmkau über Praust - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Golmkau (Gołębiewo), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Praust (Pruszcz); walor w dobrym stanie zachowania (koperta ukośnie zgięta). | Fi.286 Mi.289 |
| 500 PLN | |
43309 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
43310 |
1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu. | Fi.287R |
| 20 PLN | |
43311 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
43312 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
43313 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |
43314 |
1938 statki, seria czysta na podlepkach. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 30 PLN | |
43315 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 300 PLN | |
43316 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, wysłana w dniu wejścia do obiegu 9.1 do Hamburga; na odwrocie pełna treść; doskonały stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 350 PLN | |
43317 |
| 200 PLN | |