Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
36759 |
1900 obszar I Rzeczypospolitej - CZEKISZKI, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 15/I z miejscowości Czekiszki (obecnie Čekiškė na Litwie) do Rewla (Tallin), znak opłaty unieważniony kasownikiem CZEKISZKI KOWIEN.G. (ЧЕКИШКИ.КОВЕН.Г. ПОЧТ.ОТД.), ten sam stempel odciśnięty poniżej; na odwrocie kasownik odbiorczy REWEL (РЕВЕЛЬ ЭСТЛЯН.) z 17.I; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
36760 |
1901 list na koszt adresata wysłany 1.II z Krakowa do Rzeszowa, adresowany na poste restante, po dotarciu na miejsce 2.II naliczono dopłatę 20 hal naklejając odpowiedni znaczek dopłaty i unieważniając go poprzez kreślenie, ponieważ jednak najpewniej odbiorca odmówił przyjęcia listu znaczek do celów rozrachunkowych zdjęto; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P19 |
| 50 PLN | |
36761 |
1901 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 144x81 mm; wysłana 3/II z Drohiczyna do miejscowości Zamoście poczta Uzlany w guberni mińskiej, znak opłaty unieważniony kasownikiem (ДРОГИЧИНЪ II ГРОДН.Г. ПОЧТ.ТЕЛ.ОТД.) z wyróżnikiem "2", ten sam stempel odciśnięty dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik drohiczyński (ДРОГИЧИНЪ II ГРОДН.Г. ПОЧТ.ТЕЛ.ОТД.) z wyróżnikiem "1", oraz kasowniki: przejściowy Rudzieńsk (РУДЕНСКЪ МИНСК.Г.) i odbiorczy Uzlany (УЗЛЯНЫ МИНСК.Г. ПОЧТ.ОТД.) z 6.II; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie). | Mi.U33A |
| 80 PLN | |
36762 |
1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek. | |
| 80 PLN | |
36763 |
1901 fragment listu z Oels (Oleśnica) do Kempen, rzadka frankatura na liście (Mi. 120 €,-). | |
| 70 PLN | |
36764 |
1902 AMBULANS NR.51 relacji LWÓW-KRAKÓW, widokówka (Stacya kolejowa Jaroslaw) przesłana 16/2 do Kołomyi, znaczek unieważniony datownikiem ambulansu "KKBP LEMBERG-KRAKAU No51"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.72 |
| 160 PLN | |
36765 |
1903 widokówka wysłana 1.8 z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) do Wrocławia, kasownik odbiorczy. | Mi.70 |
| 40 PLN | |
36766 |
1904 widokówka wysłana 18.VIII z Monachium do Połąga, przeadresowana i dosłana do Lublina; całość o ciekawym obiegu w dobrym stanie zachowania. | Mi.56x |
| 35 PLN | |
36767 |
1904 karta pocztowa z miejscowości Morszańsk w guberni tambowskiej do Lublina, wysłana 9.XII z oddziału pocztowego na dworcu kolejowym w miejscowości Penza, znak opłaty unieważniony datownikiem PENZA SYZRANO-WIAZIEM.ŻEL.DOR.P.O. (ПЕНЗА СЫЗРАНО-ВЯЗЕМ.ЖЕЛ.ДОР.П.О.) z wyróżnikiem "1", ten sam stempel odciśnięty dodatkowo poniżej; na froncie kasownik odbiorczy Lublin 14.12; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 100 PLN | |
36768 |
1906 kartka z Warszawy do Petersburga. | |
| 65 PLN | |
36769 |
| 65 PLN | |
36770 |
1906 list z Moschin (Moszna) na Opolszczyźnie. | |
| 40 PLN | |
36771 |
1907 list wysłany 20.12 z Rozwadowa do New Britain w Stanach Zjednoczonych, znaczek skasowany idealnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 9.I na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.137 |
| 80 PLN | |
36772 |
1907 obszar I Rzeczypospolitej - rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 19.3 z oddziału pocztowego na dworcu kolejowym w Kozłowie (gub.tambowska) do Rygi, znaki opłaty unieważnione owalnym datownikiem KOZŁÓW WOKZ. (КОЗЛОВЬ ВОКЗ.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo poniżej; nalepka polecenia z zaznaczeniem żelezno-dorożnyje pocztowoje-otdielenie (ж.-д. п.-о.); na odwrocie kasownik odbiorczy z 22.3; walor w dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ. | Mi.U33D, 49yII |
| 300 PLN | |
36773 |
1907 list do Warszawy - koperta z papeterii hotelu Excelsior Palace w Palermo, nadana 29.3 za pośrednictwem poczty hotelowej (czytelnie odciśnięty datownik), wysłana 30.3 z dworca kolejowego w Palermo, kasownik odbiorczy 21.3; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
36774 |
1907 kartka z Warszawy do Werek koło Wilna. | |
| 65 PLN | |
36775 |
1908 list wysłany 21.8 z Kutna do Wisły, kasownik odbiorczy na odwrocie. | |
| 40 PLN | |
36776 |
1908 rosyjska całostka użyta w Warszawie z dwustronnym drukiem reklam firm w języku polskim i rosyjskim. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
36777 |
1909 widokówka wysłana 5.IV z Krakowa do Bukaresztu, frankowana, co rzadkie, znaczkami o niskich nominałach; kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.139x, 141x |
| 40 PLN | |
36778 |
1909 list pieniężny zawierający 525 koron wysłany 27.4 z Jasła do Prądnika Czerwonego, specjalna koperta-formularz ofrankowana znaczkiem za 60 hal unieważnionym datownikiem rusztowym, na odwrocie kasownik odbiorczy i częściowo zachowane pieczęcie lakowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.151w |
| 120 PLN | |
36779 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
36780 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop, długość napisu 41 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.P22I |
| 120 PLN | |
36781 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P23 |
| 120 PLN | |
36782 |
1909 około, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop, rozmiar: 145x120 mm; z dodrukiem firmowym Vacuum Oil Company, wysłana z arsenału warszawskiego do siedziby firmy, a ponieważ pismo dotyczyło zapewne zamówień wojskowych, doręczono je kurierem i dlatego znak opłaty nie został skasowany; przesyłka o numerze 3140; fioletowy trzywierszowy stempelek arsenału warszawskiego - ВАРШАВСКIЙ ОКРУЖНОЙ АРСЕНАЛЬ (Warszawskij okrużnoj arsienał); ciekawostka nie tylko dla varsavianistów w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U43B |
| 200 PLN | |
36783 |
1909 kartka do Lublina nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sosnowiec - Warszawa. | |
| 50 PLN | |
36784 |
1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów. | |
| 70 PLN | |
36785 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Góra Kalwaria. | |
| 100 PLN | |
36786 |
1910 list ze Strzyżowa do Krakowa. | |
| 60 PLN | |
36787 |
1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 25.1.11r., gwarancja i opis Krawczyk | Mi.71 |
| 300 PLN | |
36789 |
1911 list polecony z Warszawy 5 2.9.11 do Anglii, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stemple odbiorcze na odwrocie. | |
| 400 PLN | |
36790 |
1911 firmowy list polecony z Warszawy 24.3.11 do Wiednia, erka do korespondencji w języku francuskim. | |
| 300 PLN | |
36791 |
1911 list polecony z Tarnowa do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
36792 |
1912 widokówka wysłana 6.4 z Gniezna do Warszawy; kasownik odbiorczy. | Mi.86I |
| 20 PLN | |
36793 |
1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 5.X z Krakowa do Otwocka; kasownik odbiorczy z 24.9 na froncie. | Mi.142; P216 |
| 40 PLN | |
36794 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.K16 |
| 100 PLN | |
36795 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P25 |
| 40 PLN | |
36796 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U54A |
| 180 PLN | |
36797 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U52A |
| 100 PLN | |
36798 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U53A |
| 120 PLN | |
36799 |
1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie. | |
| 40 PLN | |