Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39928 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8 |
| 320 PLN | |
39929 |
1944 Święto Morza, grafika obozowa sygnowana EW (Eugeniusz Wierzbicki); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
39930 |
1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku, gwarancja. | |
| 40 PLN | |
39931 |
| 50 PLN | |
39932 |
1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.29 |
| 60 PLN | |
39933 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
39934 |
1945 kartka ze znaczkiem i kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Ziemi Czerwieńskiej. | Fi.29 |
| 70 PLN | |
39935 |
1945 znaczek dopłaty za 40 gr., jeden z najrzadszych znaczków obozowych (większość uległa zniszczeniu), guma miejscami matowa jak zwykle na tym wydaniu, gwarancja. | Fi.D1 |
| 1 800 PLN | |
39936 |
1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, lekkie załamania, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 550 PLN | |
39937 |
1945 500 rocznica bitwy pod Warną, unikalna próba na papierze białym średnim gładkim, nie spotykana w handlu; z tym rysunkiem wydano w zbliżonych kolorach blok (papier jasnobrunatny sztywny pakunkowy), a w roku następnym, bardzo rzadki i drogi, nie wprowadzony do obiegu znaczek w kolorze zielono czarnym, gwarancja Falkowski, Schmutz. | Fi.I P |
| 4 800 PLN | |
39938 |
1945 kartka bez znaczka ze stemplem opłaty ryczałtowej. | |
| 180 PLN | |
40066 |
1944 Oflag IID - listownik wysłany 20.12 z obozu do Łowicza, co niezwykłe oprócz datowników niemych użyto datownika Gross Born; u dołu po lewej stronie wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Ko" od "Kordas", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora nr.22, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |