Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39622 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
39623 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 130 PLN | |
39624 |
1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie (bez tekstu na odwrocie) z suchym tłoczeniem, przesłanej 31.XII; rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja. | Fi.15ay |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
39625 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczna przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15by |
| 2 000 PLN | |
39626 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15bx |
| 250 PLN | |
39627 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z ręcznie wykonaną ilustracją wielkanocną wysłanej 24.IV.43, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.15by |
| 1 200 PLN | |
39628 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15by |
| 2 000 PLN | |
39629 |
1942 pochodnia, próba znaczka w kolorze zielonym, próby w różnych kolorach są znane z pojedynczych odbitek, gwarancja Schmutz. | Fi.16P1 |
| 3 600 PLN SPRZEDANY | |
39630 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, znaczek skasowany 4.V.1943 rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; gwarancja. | Fi.16x |
| 150 PLN | |
39631 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja. | Fi.16x |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
39632 |
1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze szarym szorstkim grubym jako opłata listu zwykłego wysłanego 22.VI.1943 do Loterii, co bardzo rzadkie kopertkę sporządzono z niemieckiej gazety; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.17y |
| 800 PLN | |
39633 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, trudny do nabycia niekasowany, z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792" (na XLII aukcji sprzedano taki sam blok kasowany); gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 B |
| 3 600 PLN | |
39634 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: białym - 0,08 mm i kremowym - 0,09 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia nieco wyrazistosc rysunku, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 1 200 PLN | |
39635 |
| 480 PLN | |
39636 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 680 PLN | |
39637 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo próby bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 P FFi |
| 250 PLN | |
39638 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIbx |
| 200 PLN | |
39639 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 18.VI; karta w dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwa jasne zacieki); gwarancja. | Fi.Cp2Iay |
| 80 PLN | |
39640 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, z doklejonym znaczkiem, ostemplowana okolicznościowo 18.VI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iay, 11ay |
| 100 PLN | |
39641 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty - zawiadomienie z biblioteki - wysłana 22.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 150 PLN | |
39642 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka przesłana 24.XII, gwarancja. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
39643 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, z obiegu, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 100 PLN | |
39644 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ponownie ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia, wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5, 15by |
| 400 PLN | |
39645 |
1942 Cyfry, dwa zielone znaczki dopłaty za 10 fen na karcie przesłanej 10.XI na koszt odbiorcy, adnotacja "pobrać" czerwonym ołówkiem, dodatkowy stempelek "wystawa filatelistyczna"; doskonały stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.D1 |
| 1 200 PLN | |
39646 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D1 |
| 30 PLN | |
39647 |
1942-43 Cyfry, seria dopłat na wycinkach, czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 480 PLN | |
39648 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 400 PLN | |
39649 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 600 PLN | |
39650 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
39651 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 580 PLN | |
39652 |
1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 360 PLN | |
39653 |
1942 Wystawa Filatelistyczne, znaczek z przyciętego bloku, gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 200 PLN | |
39654 |
1942 zestaw niemieckich banknotów wewnątrzobozowych: za 1, 10, 50 Reichspfennig i 1 Reichsmarke, na papierze ze znakiem wodnym, 50 Rpf. zgięty narożnik. 1 Rmk. z lekkim śladem zgięcia, poza tym w bardzo ładnym stanie. | |
| 1 200 PLN | |
39655 |
1942 Towarzyski Turniej Siatkówki SITWY 26-28.VI, karta z dedykacją na odwrocie "Pamiątka z turnieju dla ppor Jakubowskiego Tadeusza sędziego turnieju/ Kier.Turnieju Rycaj Zbigniew por." ozdobiona okolicznościową artystyczną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 2 000 PLN SPRZEDANY | |
39656 |
1942 (?) projekt dyplomu w formie karnetu dla uczestników Koła Wychowawców Fizycznych ozdobiony piękną grafiką przedstawiającą dyskobola oraz z wkomponowanymi nazwami wykładanych przedmiotów, sporządzoną przez Zygmunta Pazdę, który pracę sygnował ołówkiem u dołu, egzemplarz przeznaczony dla Tadeusza Jakubowskiego, który wchodził w skład kierownictwa Koła; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN SPRZEDANY | |
39657 |
1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja. | |
| 340 PLN SPRZEDANY | |
39658 |
1942-44 Kompletny zestaw 21 kasowników okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku. | |
| 1 000 PLN | |
39659 |
1942 PROJEKT A, jeden z projektów M.Puchalskiego z widokiem Katedry w Warszawie, wyrózniony na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
39660 |
1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Kapitol; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk. | |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
39661 |
1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Santa Maria; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, sklejone nadarcie po lewej stronie, gwarancja Krawczyk. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |