Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39198 |
1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta. | Mi.873-85 |
| 40 PLN | |
39199 |
1944 "27 LAT WIELKIEJ SOCJALISTYCZNEJ REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ - NAPRZÓD DO ZWYCIĘSTWA POD ZNAKIEM LENINA i STALINA!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.VI z poczty polowej 24185, cenzura nr.05657; dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
39200 |
1944 Front Wschodni, list wysłany 14.1 z agencji Twieflingen koło Schöningen, adresowany na niemiecką pocztę polową 10145 obsługującą 14 kompanię 32 pułku grenadierów, który w tym czasie toczył ciężkie walki w rejonie miejscowości Newel położonej na południowy wschód od Pskowa. | |
| 120 PLN | |
39201 |
1944 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 13.I za pośrednictwem poczty polowej 116 do ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie w Londynie; na odwrocie rzadko spotykany stempel Egypt Postage Paid z 18.I; okrągły stempelek "Ocenzurowano 112" i cenzura brytyjska; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 400 PLN | |
39202 |
1944 list z niemieckiej poczty polowej w Myszkowie 3.8.44, na odwrocie wydrukowany kalendarz na rok 1943. | |
| 60 PLN | |
39203 |
1944 Polskie jednostki we Włoszech, amerykańska koperta poczty lotniczej wysłana 23.VII z poczty polowej 137 do Chicago, stempelek polskiej cenzury 112; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
39204 |
1944 nalepki Polskiego Czerwonego Krzyża. | |
| 30 PLN | |
39205 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, trzy z czterech prób fotograficznych - wzór IV, mały format 42x28 mm z szerokimi marginesami, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał II nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | Fi.1-3E |
| 1 800 PLN | |
39206 |
1945 znaczek niemieckie poczty polowej na Helu, tak zwany U-Boot, w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest Gabisch. | Fi.1b |
| 1 400 PLN | |
39207 |
1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.350 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, łądny stan, gwarancja Gryżewski. | Fi.1b |
| 600 PLN | |
39208 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór VIII, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; jeden z dwu znaczków luzem zgłoszonych na konkurs; nienagrodzony; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | Fi.3E |
| 400 PLN | |
39209 |
1945 ZAKOŃCZENIE II WOJNY ŚWIATOWEJ W EUROPIE ZACHODNIEJ!!! list opłacony znaczkami dla jednostek alianckich we Francji wysłany 7.V z Nicei do ambasady polskiej w Genewie, stempelki i zalepka cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. W dniu 7.V.1945 w Reims akt bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych podpisali: generał Alfred Jodl oraz admirał von Friedeburg, co faktycznie kończyło II wojnę światową w Europie. | Mi.644, 645 |
| 400 PLN | |
39210 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, list z Dębicy wysłany 5.V za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej, adresowany na pocztę polową nr.63423/A - do 1 batalionu sanitarnego 1DP Tadeusza Kościuszki, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.43; ogólny stan zachowania dobry (koperta z trzech stron otwarta i pionowo złożona). | |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
39211 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, walki o Wał Pomorski - trójkątny list z oznaczeniem WOJSKOWY, za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 66843, przydzielonej do 3 pułku piechoty 1DP Tadeusza Kościuszki, wysłany 20.II na pocztę polową 21494, przeadresowany na pocztę polową 80007; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.104; fragment treści: "... ciągle jesteśmy w marszu i w bojach. Trzymają się szwaby zajadle więc możesz sobie wyobrazić jaka tu wojna bezlitosna."; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 360 PLN | |
39212 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt", datowany 24.VII, pisany po polsku, wysłany od wywiezionej przez sowietów rodziny w sowchozie Sowstroj koło miejscowości Bobryniec na Ukrainie, adresowany do żołnierza 1 pułku piechoty "kościuszkowców" na adres poczty polowej 63444 z dopiskiem "s"(c); datowniki odbiorcze z 27.8; stempelek cenzury 30091; walor w bardzo dobrym, jak na przesyłki "ze wschodu", stanie; zachowane przesyłki do żołnierzy na froncie są o wiele rzadziej spotykane, niż przesyłki z frontu do domu. | |
| 220 PLN | |
39213 |
1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 3.XI za pośrednictwem poczty polowej 128, dobry stan zachowania | Fi.8 |
| 40 PLN | |
39214 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, ilustrowany formularz wydany przez Oddział Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego, przesyłka z oznaczeniem WOJSKOWY wysłana 29.3 z Dowództwa 5 Dywizji Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 38233 do Łucka, stempelek cenzury nr.134; niezwykle rzadki, dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Fp1 |
| 500 PLN | |
39215 |
1945 "... ON (Hitler) SŁYSZY GŁOŚNY ŚPIEW - NA BERLIN !" - ofrankowany czysty formularz z propagandową, satyryczną ilustracją, doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
39216 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka wysłana 16.6 za pośrednictwem poczty polowej 83681 (Dowództwo 10 Dywizji Piechoty) do Rozwadowa, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej 140; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
39217 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, pokwitowanie wystawione 19.7.45 za przyjęcie 3 listów przez pocztę polową 70864 przydzieloną do obsługi 3 Samodzielnego Liniowego Batalionu Łączności 1 Armii Wojska Polskiego, pieczęć poczty polowej; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
39218 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, seria. | Fi.1-4 |
| 50 PLN | |
39219 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków kasowana datownikiem Poczty Polowej 139, bardzo ładny stan. | Fi.1-4 |
| 120 PLN | |
39220 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych. | Fi.1-4 |
| 50 PLN | |
39221 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, makulatura z jednym znaczkiem z bloku w nieco zmniejszonym formacie; podczas drukowania bloków powstawały na skrajach druki poszczególnych znaczków, ponieważ format nie pozwalał na dokończenie druku, pozostało nieco odbitek z jednym, dwoma lub bardzo rzadko z trzema znaczkami w układzie jak z bloku; większość wycięto i nie sposób odróżnić je od znaczka z bloku; w tej formie zachowały się nieliczne, kasowany datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 MK4 |
| 1 200 PLN | |
39222 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości - na lewym znaczku bardzo rzadko występujące liczne usterki nadruku i niestety lekki ślad podlepki, poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.5y |
| 200 PLN | |
39223 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, narożny czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., z przesunięciem perforacji poziomej dwóch dolnych rzędów, piękny stan. | Fi.5 MK |
| 350 PLN | |
39224 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
39225 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie. | Fi.Bl.1 |
| 250 PLN | |
39226 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan. | Fi.Bl.1, 1-5 |
| 320 PLN | |
39227 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, próba bloku na papierze białym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1P1 |
| 1 200 PLN | |
39228 |
1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list polecony wysłany 17.XII za pośrednictwem poczty polowej 798 (obsługującej jednostki I Korpusu) do Poznania, po bezskutecznym poszukiwaniu adresata zwrócony do nadawcy; wspaniale udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
39229 |
1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list ze Szkoły Powszechnej Młodych Ochotników w Nazarecie, wysłany 26.II za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 - stacjonującej we Włoszech, dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
39230 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, widokówka przesłana drogą lotniczą, wysłana 15.VII za pośrednictwem poczty polowej 124 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679, przekierowana do Anglii, dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
39231 |
1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 21.IX za pośrednictwem poczty polowej 801 obsługującej oddziały polskie, adresowany na pocztę polową w Kirkcaldy (ARMY POST OFFICE); nadawca: "Żandarmeria/ 3 Polish Reception Camp/ British Forces in France"; ponieważ określenie odbiorcy nie było precyzyjne, przesyłkę zwrócono do nadawcy; różne informacyjne stempelki pocztowe; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 250 PLN | |
39232 |
1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla ułana Jana Kłaka z 1 Pułk Ułanów Krechowieckich, owalna pieczęć pułkowa i podpis dowódcy płk.dypl.Leona Strzeleckiego; niecodzienny dokument (karta pionowo zgięta). | |
| 250 PLN | |
39233 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożny pasek trzech znaczków za 50 gr. | Fi.6 |
| 40 PLN | |
39234 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, arkusz znaczka za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z przywieszkami i międzypolami; czysty w idealnym stanie. | Fi.6 |
| 400 PLN | |
39235 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
39236 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
39237 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, ośmioblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami i miedzypolami, bardzo rzadki kasowany. | Fi.6 Pw 6 |
| 600 PLN | |