Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 67. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40747

1947 wydanie przedrukowe, narożna parka znaczków za 5/6 zł. z nadrukiem w kolorze czerwonym, blok legitymacyjny N.1.W.II.

Fi.418a
Mi.454
30 PLN
40748

1947 wydanie przedrukowe, komplet odmian a, b i c.

Fi.418a, b, c
Mi.454
30 PLN
40749

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
40750

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z trzydziesto znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
120 000 PLN
40751

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz, wycena Fischera 200 PLN.

Fi.418nz
Mi.454U
150 PLN
40752

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
40753

Fi.418nz
Mi.454U
1 100 PLN
40754

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
40755

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
40756

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
40757

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
40758

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
40759

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
40760

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
40761

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
40762

1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny.

Fi.422A
Mi.457B
20 PLN
40763

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
40764

1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja

Fi.422B
Mi.457A Uu+Uw
400 PLN
40765

Fi.422B
Mi.457B
30 PLN
40766

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
40767

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
100 PLN
40768

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
40769

1947 Prowizorium. List nadany w ambulansie pocztowym na trasie Słubice - Poznań Zug nr 436, poniemiecki kasownik ambulansowy. Gwarancja.

Fi.423B
160 PLN
40770

Fi.426B
Mi.461A
20 PLN
40771

Fi.427B
Mi.462A
20 PLN
40772

1947 Kultura Polska, znaczek z błędem "plama na czole".

Fi.427B B2
Mi.462A
30 PLN
40773

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN
40774

1947 wydanie z dopłatą na PCK, prawy górny znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka w A".

Fi.428s
Mi.471
80 PLN
40775

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
40776

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
40777

Fi.429A
Mi.463B
20 PLN
40778

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
40779

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
40780

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
40781

Fi.429B
Mi.463A
20 PLN
40782

1947 Kultura Polska, znaczek z błędem "biała plama na twarzy Matejki".

Fi.429B B1
Mi.463A
20 PLN
40783

Fi.430Au
Mi.456B
60 PLN
40784

Fi.431A
Mi.465B
20 PLN
40785

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
40786

Fi.434A
Mi.468B
20 PLN