Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31416 |
1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk. | Fi.D6B Dp Mi.P6A |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
31417 |
1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.D6Dp |
| 70 PLN | |
31418 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
31419 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzaki. | Fi.44-6A |
| 10 PLN | |
31420 |
| 360 PLN | |
31421 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii. | Fi.44A |
| 15 PLN | |
31422 |
| 15 PLN | |
31423 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulaturowy znaczek z podwójnym drukiem, złamania. | Fi.44Dp |
| 50 PLN | |
31424 |
1922 NOWA WILEJKA - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu, znaczek za 25 mk. pięknie i oryginalnie skasowany w Nowej Wilejce, gwarancja Krawczyk | Fi.45B Mi.45A |
| 150 PLN | |
31425 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
31426 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P3 |
| 200 PLN | |
31427 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P4 |
| 250 PLN | |
31428 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak. | Fi.46B |
| 25 PLN | |
31429 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.47 P1 |
| 250 PLN | |
31430 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja. | Fi.47B MK Mi.47A |
| 300 PLN | |
31431 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak. | Fi.47B |
| 10 PLN | |
31432 |
1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-3 Mi.1-3 |
| 7 000 PLN | |