Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23764 |
1921 różne rysunki, marginesowa próba znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim bez tła, gumowana, gwarancja Berbeka. | Fi.34 P2 |
| 80 PLN | |
23765 |
1921 różne rysunki, luzaki. | Fi.34, 36, 37, 40, 4 |
| 15 PLN | |
23766 |
1921 różne rysunki, seria cięta w czworoblokach bez gumy. | Fi.34-41A |
| 60 PLN | |
23767 |
1921 różne rysunki, pięć serii czystych (Fi.250.-). | Fi.34-41B Mi.34-41A |
| 150 PLN | |
23768 |
1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach. | Fi.34-41B |
| 140 PLN | |
23769 |
1921 różne rysunki, seria ząbkowana. | Fi.34-41B |
| 15 PLN | |
23770 |
1921 CENZUROWANY LIST DO EGIPTU !!!, wysłany 31.XII z urzędu Wilno 1 do Aleksandrii, gdzie dotarł 16.I.22; na froncie znaczki opłaty za 20 i 4 mk. unieważnione wileńskim datownikiem z wyróżnikiem "e" i odręczna adnotacja o nadawcy i dacie otrzymania listu: na odwrocie znaczek za 1 mk. uzupełniający opłatę do wymaganych 25 mk., datownik odbiorczy z Aleksandrii i co niespotykane na kilku znanych listach do USA, ramkowy stempelek CENZUROWANO z Wilna; unikalny walor o bogato udokumentowanym obiegu pocztowym i absolutnie niefilatelistycznym charakterze, jedyny znany o tak nietypowej destynacji, całość w dobrym stanie zachowania; był ozdobą słynnej kolekcji G.Hahne. | Fi.34B, 37B, 41B Mi.34A, 37A, 41A |
| 7 500 PLN | |
23771 |
1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak. | Fi.36MK |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
23772 |
1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła, gwarancja Krawczyk. | Fi.37A MK Mi.37B |
| 30 PLN | |
23773 |
1921 różne rysunki, 5 mk + 2 x 10 mk - frankatura dwukolorowa, list zagraniczny wysłany 15.1.1922 z Wilna do Berlina z redakcji wileńskiego dziennika "UNZER TOG" wydawanego w języku jidysz, znaczki unieważnione kasownikiem urzędu pocztowego Wilno 1 (z wyróżnikiem e), na odwrocie okrągły stempelek cenzury warszawskiej z numerem "44"; zwraca uwagę stempelek nadawcy z napisami polskimi i jidysz; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; judaica. | Fi.38B, 40B Mi.38A, 40A |
| 2 000 PLN | |
23774 |
1921 MIESZANA FRANKATURA ZNACZKÓW POLSKICH I LITWY ŚRODKOWEJ - list polecony (właściwa opłata 6 mk.) wysłany 11.6 z urzędu Wilno 1 do Warszawy; nadawca prawdopodobnie ofrankował list znaczkami polskimi za 1 mk., w urzędzie pocztowym nie uznano takiego sposobu opłaty i nie pozwolono dofrankować listu znaczkami Litwy Środkowej za 5 mk. do pełnej wymaganej wartości opłaty, ale pobrano ją w całości znaczkiem za 6 mk., kasując jednak znaczki polskie przy nadaniu; powstała w ten sposób unikalna frankatura mieszana; walor w dobrym stanie zachowania (nieliczne punktowe przebarwienia); gwarancja Falkowski. | Fi.39B, 91B Mi.39A, 108 |
| 3 000 PLN | |
23775 |
1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym bez tła, cześciowo drugostronny druk, gwarancja. | Fi.40 P2 |
| 60 PLN | |
23776 |
1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym bez tła, na papierze żółtopomarańczowym, gwarancja. | Fi.41 P2 |
| 320 PLN | |
23777 |
1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja. | Fi.41A Mi.41B |
| 30 PLN | |
23778 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze zielonym z tłem piaskowym (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.42 P7 |
| 600 PLN | |
23779 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura unikalnej próby znaczka za 100 mk. w kolorze czerwonym bez tła, z częściowym brakiem rysunku po lewej (nakład 5 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.42 P9 MK |
| 1 200 PLN | |
23780 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, litografia drukarni "Lux", projektant nieznany; planowano wydanie sześciu wartości, do realizacji przyjęto dwie; spotyka się ich próby arkuszowe, odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jednen egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne, fotoopinia Schmutz. | Fi.42-43 P |
| 8 000 PLN | |
23781 |
1921 ŚWIĘCIANY - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej - 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, serie cięta i ząbkowana pięknie i oryginalnie skasowane w Święcianach (Fi.480.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.42-43A, B Mi.42-43B, A |
| 520 PLN | |
23782 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna, luzak. | Fi.42B |
| 10 PLN | |
23783 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna parka prób znaczków za 100 mk., lewa w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), prawa ugrowym tłem; istnienie takiej parki tłumaczy istnienie tak znikomej ilości prób bez tła, gwarancja Schmutz. | Fi.42 P8+P4 |
| 2 400 PLN | |
23784 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym gładkim średnim papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P |
| 250 PLN | |
23785 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P4 |
| 250 PLN | |
23786 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach (wersje najtańsze Fi.2400.-), gwarancja. | Fi.D1, 3-5 P |
| 400 PLN | |
23787 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 320 PLN | |
23788 |
1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty. | Fi.D1-6B |
| 10 PLN | |
23789 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 250 PLN | |
23790 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 250 PLN | |
23791 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P3 |
| 250 PLN | |
23792 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P |
| 250 PLN | |
23793 |
| 400 PLN | |
23794 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D4 P Dptc. |
| 400 PLN | |
23795 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P |
| 250 PLN | |
23796 |
1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P3 |
| 400 PLN | |
23797 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym (Fi.600.-), o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D5 P14 Dptc. |
| 400 PLN | |
23798 |
1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Berbeka. | Fi.D6 P1 |
| 300 PLN | |
23799 |
1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.D6Dp |
| 70 PLN | |
23800 |
1921 Orzeł i Pogoń, niezmiernie rzadka - jako kasowana pocztowo, seria znaczków opłaty skarbowej, gwarancja Krawczyk. | |
| 1 800 PLN | |
23801 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu wartościowego zwrotnego", nadane 25.VIII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Intendentury Grupy Operacyjnej Bieniakonie, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; rzadka całość z wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). Grupa Operacyjna "Bieniakonie" stanowiła trzon sił gen.Żeligowskiego w czasie "buntu" w jej skład wchodziły: 1 dywizja Litewsko-Białoruska, 201 pułk piechoty, 211 pułk ułanów Nadniemeńskich i 13 pułk ułanów Wileńskich, grupa liczyła ok.14 tys. żołnierzy, a po powstaniu Litwy Środkowej była podstawą jej wojsk. | |
| 400 PLN | |
23802 |
1922 kartka pocztowa wysłana z Litwy Środkowej z Wilna 13.4.22 do Warszawy, ciekawy walor mimo słabego stanu. | Fi.37 |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
23803 |
1922 PRZYŁĄCZENIE LITWY ŚRODKOWEJ - OKRES PRZEJŚCIOWY, widokówka wysłana 26.IV.1922 z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Warszawy opłacona dwoma znaczkami za 4 mk.; 6 kwietnia 1922 roku ustawowo objęto władzą państwową Ziemię Wileńską, a 18 kwietnia nastąpiło faktyczne jej przyłączenie do Polski; wprowadzono do obrotu znaczki polskie, ale do 30 kwietnia pozostawały także w obiegu znaczki Litwy Środkowej; z tego krótkiego okresu przejściowego znanych jest tylko kilka przesyłek, ale żadna z nich nie jest mieszaną frankaturą polsko-litewską; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.37B Mi.37A |
| 6 000 PLN | |