Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21602 |
1894 list wysłany 4/5 z miejscowości Lisko do Jarosławia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.53 |
| 50 PLN | |
21603 |
1896 kompletny blankiet przekazu pocztowego pierwszego wydania; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.A1 |
| 500 PLN | |
21604 |
1896 kartka z Krakowa do Lipnik, dwujęzyczny kasownik Kraków Dworzec. | |
| 65 PLN | |
21605 |
1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy. | Mi.53 |
| 150 PLN | |
21606 |
1897 karta pocztowa wysłana 5.IV z Warszawy do Radomia, kasownik odbiorczy na froncie; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
21607 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17 1/2 Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10,5 na dużym wycinku dowodu doręczenia, wysłanym z sądu w Brzozowie doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie ...". | Fi.Ib Mi.1bA |
| 50 PLN | |
21608 |
1899 list wartościowy z Wiednia do Lwowa, który zawierał papiery wartościowe, dekoracyjna i ciekawa całość, duży format. | |
| 500 PLN | |
21609 |
1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy. | Mi.74 |
| 80 PLN | |
21610 |
1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łapy - Lublin. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
21611 |
1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek. | |
| 80 PLN | |
21612 |
1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12,5 na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania | Fi.IIax Mi.2B |
| 80 PLN | |
21613 |
1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.53, 54 |
| 150 PLN | |
21614 |
1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa. | |
| 20 PLN | |
21615 |
1903 piękna secesyjna karta pocztowa wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47xI |
| 60 PLN | |
21616 |
1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 120 PLN | |
21617 |
1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy. | |
| 20 PLN | |
21618 |
1905 Pamiątka 10 - letniej rocznicy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Kościan 14 sierpnia 1904 roku, kartka z Jeleniej Góry do Stęszewa k. Poznania. | |
| 90 PLN | |
21619 |
1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy. | Mi.126A |
| 80 PLN | |
21620 |
1906 kartka z Warszawy do Petersburga. | |
| 65 PLN | |
21621 |
| 65 PLN | |
21622 |
1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, kasownik odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp26 Mi.P173 |
| 60 PLN | |
21623 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U37A |
| 80 PLN | |
21624 |
1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic. | |
| 20 PLN | |
21625 |
1907 kartka z Warszawy do Werek koło Wilna. | |
| 65 PLN | |
21626 |
1908 widokówka wysłana 8.08 z Warszawy do Manchesteru w Anglii, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znak opłaty unieważniony czytelnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania | Mi.40 |
| 80 PLN | |
21627 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U43B |
| 60 PLN | |
21628 |
1909 kartka do Lublina nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sosnowiec - Warszawa. | |
| 50 PLN | |
21629 |
1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 10.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem reklam siedmiu firm w języku polskim i rosyjskim. | |
| 90 PLN | |
21630 |
1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów. | |
| 90 PLN | |
21631 |
1910 list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione kasownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro). | Mi.45, 47, 49 |
| 180 PLN | |
21632 |
1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT". | Mi.69iaA |
| 80 PLN | |
21633 |
1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca. | |
| 20 PLN | |
21634 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej, kasownik odbiorczy Janów Podlaski. | |
| 50 PLN | |
21635 |
1910 formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty. | |
| 45 PLN | |
21636 |
| 10 PLN | |
21637 |
1911 widokówka wysłana 14.9 z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, kasownik odbiorczy. | Mi.65I |
| 20 PLN | |
21638 |
1911 widokówka (Warszawa) wysłana 8.6 z Bielska Podlaskiego do Wilna, kasownik odbiorczy. | Mi.65I |
| 30 PLN | |
21639 |
1911 list polecony, wysłany 22.III z Krakowa do miejscowości Romanshorn w Szwajcarii, opłacony znaczkami wydanymi na kredowym papierze; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.147v |
| 60 PLN | |
21640 |
1911 sekretnik z Przemyśla 21.X.1911 do Grodziec, oderwany fragment tylnej połowy. | |
| 20 PLN | |
21641 |
1911 list polecony z Warszawy 5 2.9.11 do Anglii, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stemple odbiorcze na odwrocie. | |
| 400 PLN | |