Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17339 |
1944 Święto Artylerii, parka znaczków kasowanych na wycinku, gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
17340 |
1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
17341 |
1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
17342 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. - odmiana w kolorze ciemnobrązowym, kasowany na wycinku, gwarancja. | Fi.28 |
| 50 PLN | |
17343 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek stemplowany. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
17344 |
1944 Herby miast, kompletne arkusiki drukarskie podpisane w 1979 roku przez wykonawcę tej serii, a jednocześnie Referenta Artystycznego Zarządu Poczty ppor.Wacława Bulzackiego, a w 1980 roku przez Kierownika Poczty Obozowej ppor. Jerzego Dąbrowskiego; właściciel uzyskał autografy wiele lat po wojnie, ale walory zachowały się w bardzo dobrym stanie i mają dużą wartość historyczną. | Fi.Ark.17-21 |
| 5 000 PLN | |
17345 |
1944 Herby miast, arkusik numerowany znaczka za 30 gr. wydany z okazji druku 100 000 znaczka, w nakładzie po 20 sztuk każdej z pięciu wartości, numerowany (100.028) i podpisany przez szefostwo poczty, jeden z najrzadszych walorów poczt obozowych. | Fi.20 |
| 24 000 PLN | |
17346 |
1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
17347 |
| 260 PLN | |
17348 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 1 000 PLN | |
17349 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 1 000 PLN | |
17350 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.5 |
| 6 000 PLN | |
17351 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 220 PLN | |
17352 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 360 PLN | |
17353 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8I |
| 600 PLN | |
17354 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I oryginalnie kasowany - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja. | Fi.bl.8I |
| 280 PLN | |
17355 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8I |
| 320 PLN | |
17356 |
1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 120 PLN | |
17357 |
1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta (z wpisanym nazwiskiem); gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp10y |
| 50 PLN | |
17358 |
1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku, ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, datowana i wysłana 7.III (kasownik poczty Gross-Born słabo odciśnięty), poprzez wspólną Izbę Chorych przekazana do drugiej części obozu, tam skasowano ją dodatkowo datownikiem "8 KW. 1944" poczty Neubrandenburga; niespotykany przypadek skasowania znaku opłaty datownikami obu istniejących równolegle Poczt!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp10y |
| 500 PLN | |
17359 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp13 |
| 200 PLN | |
17360 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14 |
| 260 PLN | |
17361 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja z opisem. | Fi.Cp17II |
| 600 PLN | |
17362 |
1944 PODWÓJNY DRUK LITER POC w POCZTÓWKA Rok Olimpijski całostka z brunatnoczerwonym znakiem opłaty za 10 f (20 gr) dofrankowana znaczkiem w nowej walucie za 20 gr, łącznie 40 gr, co odpowiadało taryfie za kartę zwykłą; karta z życzeniamo, wysłana 27 XII 44; wymiary 91x70 mm; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp20, 28 |
| 600 PLN | |
17363 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20x |
| 400 PLN | |
17364 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20y |
| 400 PLN | |
17365 |
1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21 |
| 80 PLN | |
17366 |
1944 Warszawa walczy, całostka. | Fi.Cp21 |
| 25 PLN | |
17367 |
1944 Warszawa walczy, karta pocztowa zawiadamiająca o zebraniu Koła Filatelistów wysłana 6.IX, fragment treści:"Zabrać ze sobą taborety i szklanki"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21 |
| 100 PLN | |
17368 |
1944 Warszawa walczy, całostka z doklejonymi znaczkami z serii herby miast za 20 f - Kraków i za 30 f - Lwów, ostemplowane grzecznościowo 15.IX; gwarancja. | Fi.Cp21, 19, 20 |
| 50 PLN | |
17369 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp22a |
| 100 PLN | |
17370 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka z wydrukowanymi na odwrocie życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp22a |
| 120 PLN | |
17371 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, dobry stan zachowania (naturalna fałdka w papierze); gwarancja. | Fi.Cp22a |
| 50 PLN | |
17372 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp25 |
| 100 PLN | |
17373 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; niewielkie przebarwienia; gwarancja. | Fi.Cp25 |
| 100 PLN | |
17374 |
| 100 PLN | |
17375 |
| 320 PLN | |
17376 |
1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp27 |
| 200 PLN | |
17377 |
1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp28d |
| 500 PLN | |
17378 |
| 700 PLN | |