Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17673 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, przedwojenny formularz poczty polowej wysłany 8.3.1945 ze Zduńskiej Woli do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny "ZDUNSKA WOLA"; stempelek cenzury wojskowej 846; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
17674 |
1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
17675 |
1944 list polecony z Warszawy 17.XI.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 88, stemple tranzytowe z Ankary i Egiptu z zaklejką cenzorską, stempel odbiorczy z 15.V.45!, dekoracyjny walor w doskonałym stanie. | Fi.343 Mi.384 |
| 240 PLN | |
17676 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
17677 |
1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej. | Fi.343 |
| 160 PLN | |
17678 |
1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walisch, przebarwienie na marginesie. Błąd powstał przez ponowne przeperforowanie całego arkusza. Znane ze środka, jak i z obu brzegów arkusza. | Fi.343t Mi.384 |
| 200 PLN | |
17679 |
1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
17680 |
1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
17681 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 120 PLN | |
17682 |
1944 K.R.N., znaczek stemplowany prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 20 PLN | |
17683 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 40 PLN | |
17684 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk. | Fi.344 B+B17 Mi.386 |
| 70 PLN | |
17685 |
1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk. | Fi.344 B1, B2, B, B5, B6 Mi.386 |
| 160 PLN | |
17686 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone 1 i z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 25 PLN | |
17687 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 B14 Mi.386 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
17688 |
1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 25 PLN | |
17689 |
1944 seria wydania okolicznościowego na grzecznościowym liście poleconym z Rozwadowa, znaczek z nadrukiem R.T.R.P. z przesuniętym nadrukiem. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
17690 |
1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.345 Mi.387 |
| 25 PLN | |
17691 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.345, 343 Mi.387, 384 |
| 1 800 PLN | |
17692 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
17693 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch. | Fi.346 Mi.388 |
| 25 PLN | |
17694 |
1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN | |
17695 |
| 60 PLN | |
17696 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 130 PLN | |
17697 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 120 PLN | |
17698 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 200 PLN | |
17699 |
1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.342 Vbs Mi.383bUMs |
| 1 900 PLN | |
17700 |
1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 80 PLN | |
17701 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów. | |
| 80 PLN | |
17702 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2300 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 500 PLN | |
17703 |
1945 list z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1574. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
17704 |
1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
17705 |
| 60 PLN | |
17706 |
1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan. | Fi.343 Mi.384 |
| 20 PLN | |
17707 |
1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
17708 |
1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
17709 |
1945 kartka z Dąbrowy do Częstochowy, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury nr 805. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
17710 |
1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
17711 |
| 60 PLN | |
17712 |
| 70 PLN | |