Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17570 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5zB |
| 60 PLN | |
17571 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
17572 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", komplet 3 kart pocztowych o różnych sygnaturach: (E/0281), L.Z.6.45.25000(1008) i najrzadszej L.Z.7.45.25000(1591); bardzo dobry stan zachowania (karta Cp1 z minimalnymi śladami od "narożników" fotograficznych na odwrocie). | Fi.Cp1, 2a, 2b |
| 220 PLN | |
17573 |
1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1c |
| 350 PLN | |
17574 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena" karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 14.VIII z kwatery głównej Polskiego Czerwonego Krzyża w Püsselbüren do "Lubeka-Rümpel III Zgrup. IV. Baon w Bargfeld", stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp2b |
| 600 PLN | |
17575 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.bl.3B |
| 40 PLN | |
17576 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5A |
| 40 PLN | |
17577 |
| 60 PLN | |
17578 |
| 40 PLN | |
17579 |
| 40 PLN | |
17580 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5B |
| 40 PLN | |
17581 |
| 40 PLN | |
17582 |
| 40 PLN | |
17583 |
| 40 PLN | |
17584 |
| 100 PLN | |
17585 |
| 60 PLN | |
17586 |
| 80 PLN | |
17587 |
1945 Freren - obóz dla wysiedlonych Polaków w rejonie Emslanlager, list wysłany 7.X z obozu do Polskiego Ośrodka Wojskowego w miejscowości Gotzburg, stempel nadawczy Poczty Polskiej w Niemczech; oryginalne przesyłki z polskich obozów dla przesiedlonych tzw. "dipsów", a zwłaszcza tych mniejszych, są bardzo słabo udokumentowane i należą do rzadkości; doskonały stan zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
17588 |
1945 Dachau - Allach, arkusz poczty międzyobozowej na papierze białym średnim niegumowanym. | |
| 250 PLN | |
17589 |
1945 Obóz polski w Saksonii - zezwolenie repatriacyjne, wystawione 20.XI przez Polskiego Komendanta Obozu Hohne (Belsen), pieczęć urzędowa z godłem (orzeł w koronie); słabszy stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
17590 |
1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
17591 |
1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy wysłany 5.1 do miejscowości Damasławek (Elsenau), po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "GA" od nazwiska "Gajewski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.22; rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
17592 |
1945 Götzberg - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych w okolicach Lubeki, adres nadawcy "Götzberg - I Zgrup. Rümpel B.A.O.R.", list wysłany z obozu do Brukselii, stempelek zwalniający korespondencję przesiedlonych od opłaty pocztowej FRANCHISE MILITAIRE, przesyłkę ostemplowano dopiero 20.XII w Belgii; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
17593 |
1945 Colonia Santa-Rosa - list lotniczy do Meksyku wysłany z Neapolu za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 II Korpusu, polski stempelek cenzury "52" i drugi owalny brytyjski z liczbą "500", zalepka cenzury brytyjskiej "5,767", dodatkowo stempelek LOTNICZA, kasownik odbiorczy 5.VI na odwrocie. Rząd Meksyku na mocy porozumienia z rządem Polski z 1942 roku zgodził się udzielić na czas wojny schronienia obywatelom polskim, głównie dzieciom, które wraz z wojskiem gen.Andersa zdołały wyjść z ZSRR, miejscem w którym przebywali uchodźcy (ok. 1500 osób) była Colonia Santa-Rosa, gdzie powstały: szkoła, gimnazjum i jednostki harcerskie; osiedle istniało zaledwie przez 3 lata - do końca 1946 roku, a jego mieszkańców dzięki staraniom Polonii amerykańskiej przyjęto w USA; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
17595 |
1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach. | |
| 100 PLN | |
17596 |
1945 Lubeka, karta "Libertas" z obiegu pocztowego z Lubeki 27.5.45 do Londynu, na odwrocie wirnik odbiorczy, bardzo ładny stan i rzadko w pełni udokumentowany obieg, za dopłatą gwarancja. | |
| 490 PLN | |
17597 |
1945 kartka zwrotna do więźnia Oflagu VIB. | |
| 10 PLN | |
17598 |
1945Lubeka, wycinek listu poczty obozowej z Lubeki7.6.40, stempelek poczt harcerskiej. | |
| 220 PLN | |
17599 |
1945 list z obozu internowanych w Dauchau - Allach pod Monachium do Czerwonego Krzyża. | |
| 500 PLN | |
17600 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja. | Fi.1-3 P |
| 1 800 PLN | |
17601 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech osiedlach, z pełna oryginalną gumą w pięknym stanie. | Fi.1-3B |
| 300 PLN | |
17602 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.). | Fi.1-3B, 1aB |
| 300 PLN | |
17603 |
1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B |
| 400 PLN | |
17604 |
| 150 PLN | |
17605 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, marginesowa seria z podwójnym nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytatów z Roosevelta, dotąd nie notowana. | Fi.1-5 Np |
| 2 500 PLN | |
17606 |
| 150 PLN | |
17607 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-9 |
| 15 PLN | |
17608 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym. | Fi.1-10B |
| 120 PLN | |
17609 |
1946 Ettlingen, znaczki poczty obozowej stemplowane na kopercie. | Fi.3B, 4B |
| 350 PLN | |
17610 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski. | Fi.10 P |
| 3 000 PLN | |