Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8758 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie listu poleconego wysłanej 30.IX z Warszawy do Zduńskiej Woli, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania (gdzieniegdzie minimalne przebarwienia). | Fi.bl.2-4 |
| 350 PLN | |
8759 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków. | Fi.Bl.2-4 |
| 180 PLN | |
8760 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych. | Fi.Bl.2-4 |
| 280 PLN | |
8761 |
1937 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp70 |
| 20 PLN | |
8762 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach. | Fi.bl.2s Mi.Bl.2 |
| 300 PLN | |
8763 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach i bez perforacji. | Fi.bl.4s Mi.Bl.4 |
| 300 PLN | |
8764 |
1937 kasownik okolicznościowy XXI Międzynarodowego Kongresu Przeciwalkoholowego w Warszawie. | |
| 50 PLN | |
8765 |
1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ". | |
| 25 PLN | |
8766 |
1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118). | |
| 80 PLN | |
8767 |
1937 kartka z warszawy do Chorzowa, kartka "Opłacono gotówką 50%", stempel agencji pocztowej kolektura J. Wolanów. | |
| 70 PLN | |
8768 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka. | Fi.204 |
| 35 PLN | |
8769 |
1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru. | Fi.252, 284 |
| 15 PLN | |
8770 |
1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.254, 280 |
| 50 PLN | |
8771 |
1938 list na kopercie firmowej ze Lwowa. | Fi.284, 294 Mi.305, 315 |
| 25 PLN | |
8772 |
1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.288 Mi.309 |
| 20 PLN | |
8773 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
8774 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
8775 |
1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
8776 |
1938 kartka z Warszawy z wirnikiem "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW. JANSKA15". | Fi.294 |
| 15 PLN | |
8777 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
8778 |
1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
8779 |
1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
8780 |
1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie. | Fi.294 |
| 35 PLN | |
8781 |
1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.294, 303 |
| 25 PLN | |
8782 |
1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" kasownik okolicznościowy odbijany wyłącznie na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246). | Fi.295 Mi.315 |
| 40 PLN | |
8783 |
1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa. | Fi.295, 298, 304 |
| 50 PLN | |
8784 |
1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001. | Fi.296 |
| 50 PLN | |
8785 |
1938 kartka z Tygodnia Warszawy ze stemplem okolicznościowym. | Fi.296, 298 |
| 80 PLN | |
8786 |
1938 WZNOWIENIE WYMIANY POCZTOWEJ MIĘDZY POLSKĄ A LITWĄ - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską a Litwą, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, po czym miano przywrócić wymianę korespondencji między obydwoma krajami; list polecony wysłano 7.IV z Zakopanego; na wysyłkę do Kowna było jednak za wcześnie i 8.IV zwrócono go z Warszawy z nalepką "Zwrot / Litwa nie doręcza"; nalepka kontroli dewizowej przeprowadzonej w Zakopanem, wg. najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa - typ II (35x14mm długość pierwszego wiersza 27 mm); na odwrocie kasownik odbiorczy; niezwykle ciekawy walor z okresu przejściowego, zawrócony już po ogłoszeniu przywrócenia korespondencji; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.296, 298I, 303-4 Mi.317, 319, 324-5 |
| 1 200 PLN | |
8787 |
1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec. | Fi.296, Cp78 |
| 19 PLN | |
8788 |
1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | Fi.298, 304 Mi.319, 325 |
| 25 PLN | |
8789 |
1938 kartka z Skalmierzyc do Poznania. | Fi.303 Mi.324 |
| 30 PLN | |
8790 |
1938 widokówka z Morszyna z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska. | Fi.303 |
| 60 PLN | |
8791 |
1938-1939 roczniki znaczków czystych. | Fi.303-Bl.8 Mi.324-Bl.8 |
| 1 800 PLN | |
8792 |
1938 kartka okolicznościowa z Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej i Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.304 |
| 25 PLN | |
8793 |
| 15 PLN | |
8794 |
1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy. | Fi.305 Mi.326 |
| 100 PLN | |
8795 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku, lekkie ślady podlepek. | Fi.306-07A, B Mi.327-28B, A |
| 100 PLN | |
8796 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.200.-). | Fi.306-07A-B Mi.327-28A-B |
| 200 PLN | |
8797 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków. | Fi.306-7A, B Mi.327-8A, B |
| 180 PLN | |