Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
7346 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S. | Fi.2B Mi.2A |
| 70 PLN | |
7347 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 120 PLN | |
7348 |
1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie. | Fi.2a |
| 250 PLN | |
7349 |
1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
7350 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
7351 |
1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu. | Fi.2h |
| 1 000 PLN | |
7352 |
| 180 PLN | |
7353 |
1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
7354 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania. | Fi.9a |
| 70 PLN | |
7355 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
7356 |
1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
7357 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 16.6 z Ciechocinka; idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.9b |
| 120 PLN | |
7358 |
1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej. | Fi.13b, 31a, 35a |
| 150 PLN | |
7359 |
| 25 PLN | |
7360 |
| 450 PLN | |
7361 |
1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 3 200 PLN | |
7362 |
1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 30 PLN | |
7363 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 300 PLN | |
7364 |
| 240 PLN | |
7365 |
1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.1-3 |
| 200 PLN | |
7366 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan. | Fi.1-5A |
| 120 PLN | |
7367 |
1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika wystepuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej. | Fi.1-5B+1-5Bs, 5 Mi.I-V+I-VF, 5 |
| 1 200 PLN | |
7368 |
1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy. | Fi.2l |
| 800 PLN | |
7369 |
1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej. | Fi.2l |
| 500 PLN | |
7370 |
1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 30 PLN | |
7371 |
| 160 PLN | |
7372 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
7373 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
7374 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
7375 |
1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
7376 |
1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji, wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3a |
| 750 PLN | |
7377 |
1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 18.2 do miejscowości Zerre w Niemczech i zwrócona do nadawcy; dwa stemple poczty miejskiej w Częstochowie: datownik i taryfowy za 5 fen; dodatkowo stempelek "zurück"; cenzura poznańska; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3b, IVa |
| 700 PLN | |
7378 |
| 360 PLN | |
7379 |
| 1 400 PLN | |
7380 |
| 70 PLN | |
7381 |
1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, (Mi.500 euro), guma parowana już bez śladu podlepki, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk. | Fi.4s Np |
| 300 PLN | |
7382 |
1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.5A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
7383 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz. | Fi.5A P1 Mi.5C |
| 800 PLN | |
7384 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 10 PLN | |
7385 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania z podwójnym ząbkowaniem, gwarancja Schmutz. | Fi.5Bs |
| 35 PLN | |