Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3033 |
1943 Gołąbek, znaczek za 10 f w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Romualda Nowickiego przedstawiającą Matkę Boską na tle szopki krakowskiej, wysłanej 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1ay1 |
| 600 PLN | |
3034 |
1943 Święto Artylerii, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze szarym gładkim, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 300 PLN | |
3035 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6x2A |
| 500 PLN | |
3036 |
| 100 PLN | |
3037 |
1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja. | Fi.Cp11 |
| 1 200 PLN | |
3038 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 300 PLN | |
3039 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Langiewicz, Traugutt, kasowana seria cięta, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4A |
| 120 PLN | |
3040 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, znaczek za 10 f w kolorze szarooliwkowym na papierze szarym gładkim średnim na karcie ozdobionej grafiką wielkanocną autorstwa Bolesława Malisza, wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 7.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3Aby1 |
| 500 PLN | |
3041 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis. | Fi.4bx1A, Cp5x2 |
| 1 000 PLN | |
3042 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz. | Fi.4dy2A |
| 120 PLN | |
3043 |
1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja. | Fi.9-11 |
| 220 PLN | |
3044 |
1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz,. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
3045 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. z podlepką na dole, gwarancja. | Fi.15 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
3046 |
1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja. | Fi.15 |
| 50 PLN | |
3047 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 70 PLN | |
3048 |
1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja. | Fi.16 |
| 250 PLN | |
3049 |
1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk. | Fi.16, bl.7 |
| 280 PLN | |
3050 |
1944 Herby miast - Wilno parka pozioma znaczków za 5 f + Wieża Piastowska w Cieszynie znaczek za 30 gr na karcie wielkanocnej ozdobionej dwubarwną grafiką według projektu Bolesława Malisza wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17, 22 |
| 500 PLN | |
3051 |
1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
3052 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
3053 |
1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.18 |
| 400 PLN | |
3054 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3055 |
1944 K.Puławski i T.Kościuszko, seria czysta, lekkie ale rozległe zmatowienia na gumie, gwarancja. | Fi.23-24 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3056 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja. | Fi.25 |
| 80 PLN | |
3057 |
1944 26 rocznica odzyskania niepodległosci, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
3058 |
1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr., | Fi.25 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3059 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr., gwarancja Krawczyk. | Fi.26 |
| 50 PLN | |
3060 |
1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
3061 |
1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.27 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
3062 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek stemplowany. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
3063 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.28 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3064 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
3065 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja. | Fi.(bl.2) |
| 150 PLN | |
3066 |
| 260 PLN | |
3067 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 1 000 PLN | |
3068 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 1 000 PLN | |
3069 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.5 |
| 6 000 PLN | |
3070 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 220 PLN | |
3071 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 360 PLN | |
3072 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8I |
| 600 PLN | |