Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5622 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cpp2 Mi.PP1 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
5623 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.D42 B1 Mi.P42 I |
| 260 PLN | |
5624 |
1933 AMBULANS 124 relacji GDAŃSK - MALBORK (DANZIG-MARIENBURG), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 fen i 10 fen - frankatura dwukolorowa, list przesłany 7.11 ambulansem do Gdańska; datowniki idealnie odciśnięte; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 250 PLN | |
5625 |
1933 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 3.12; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 40 PLN | |
5626 |
1933 przesyłka urzędowa wysłana 20.5 z kasy więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Wogibt es eine andere Stadt die Seebad dicht bei Seebad hat" Gdańsk 5, pieczęć urzędowa nadawcy "Strafanstalts-Kasse", wydrukowana formułka zwalniająca przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. Ciekawostkę historyczną stanowi fakt, że w lipcu 1917 w więzieniu tym przetrzymywano przez kilka tygodni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego. | |
| 120 PLN | |
5627 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak z serii w parce. | Fi.137 |
| 10 PLN | |
5628 |
1934 "Im deutschen Danzig Reichstreffen des graphischen Gewerbes 9.-13. August 1934" Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie "GEBR.REUTER" wysłanej 11.8; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 120 PLN | |
5629 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.231-33 Mi.237-39 |
| 300 PLN | |
5630 |
1934 wydanie przedrukowe, luzaki z serii. | Fi.235, 236 |
| 40 PLN | |
5631 |
1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza, ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 350 PLN | |
5632 |
| 500 PLN | |
5633 |
1934 ilustrowana karta prywatna i formularz wykonane na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowane okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
5634 |
| 300 PLN | |
5635 |
| 250 PLN | |
5636 |
1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
5637 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.220 euro) | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 440 PLN | |
5638 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdrozszych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-), piękny stan zachowania. | Fi.242 Mi.246 HAN 535 |
| 1 200 PLN | |
5639 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania. | Fi.244 Mi.248 HAN 635 |
| 160 PLN | |
5640 |
1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.247 |
| 10 PLN | |
5641 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria z odmianami. | Fi.258-62 |
| 180 PLN | |
5642 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania | Fi.Cp55e Mi.P54 |
| 900 PLN | |
5643 |
1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, dwie serie. | Fi.263-4 |
| 20 PLN | |
5644 |
| 15 PLN | |
5645 |
1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk. | Fi.271 Mi.275X |
| 250 PLN | |
5646 |
1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione na Mi.600 i 400 euro, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.1 B |
| 1 600 PLN | |
5647 |
| 500 PLN | |
5648 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.bl.3 |
| 500 PLN | |
5649 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia). | Fi.Cpp4/I Mi.PP3 |
| 150 PLN | |
5650 |
| 350 PLN | |
5651 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1 |
| 50 PLN | |
5652 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1a |
| 70 PLN | |
5653 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, bloki w dwóch odmianach. | Fi.bl.1a, b |
| 100 PLN | |
5654 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1b |
| 30 PLN | |
5655 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok, zmarszczenia papieru. | Fi.bl.1b |
| 20 PLN | |
5656 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2a |
| 100 PLN | |
5657 |
1938 Schüddelkau über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłane z pośrednictwa pocztowego Schüddelkau (Szadółki), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.286 Mi.289 |
| 250 PLN | |
5658 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
5659 |
1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu. | Fi.287R |
| 20 PLN | |
5660 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.289 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
5661 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |