Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
21078 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+700.-), rzadkiego na rosyjskich znaczkach typu 1 o wysokości cyfr 5,5-6 mm; piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 700 PLN | |
21079 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), poza lekkimi ubytkami rysunku w ładnym stanie, niska cena wywoławcza. | Fi.16y Mi.16y |
| 120 PLN | |
21080 |
1865 rosyjski znaczek za 30 kop. użyty w Warszawie, stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w ośmiokątnych pierścieniach.. | Mi.7 |
| 750 PLN | |
21081 |
1865 rosyjski znaczek użyty w Warszawie, warszawski kasownik z jedynką w czterech kwadratach. | Mi.15y |
| 15 PLN | |
21082 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
21083 |
1865 front listu z Łodzi do Warszawy, kasownik numerowy Łodzi nr 182 i dwujęzyczny kasownik, ładna prezencja z czytelnie odbitymi kasownikami. | |
| 650 PLN | |
21084 |
1866 Królestwo Polskie, dwa znaczki rosyjskie za 1 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważnione czytelnie polskim kasownikiem ambulansowym DB 2 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich; lekkie zagniecenie poziome wycinka, poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.18x, 20x Mi.18x, 20x |
| 800 PLN | |
21085 |
1866 Królestwo Polskie - BŁĄD TŁA i kasownik BW; rosyjski znaczek za 3 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, z tłem trójkąty - jak dla znaczka za 5 kop.; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.400+330.-), na wycinku użytkowym z opłaconego przez nadawcę - stempelek FRANCO, listu zagranicznego do Francji - adnotacja kredką 5 1/2., piękny stan. | Fi.19xs Mi.19F |
| 1 000 PLN | |
21086 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 100 PLN | |
21087 |
1866 list z Warszawy do Niemiec, stempel nerkowy "franco", na odwrocie stempel odbiorczy Wrocławia, gwarancja. | |
| 450 PLN | |
21088 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 3 kop. stemplowana stemplem numerowym nr 311 z Aleksandrowa Pogranicznego w kolorze szaroniebieskim, znaczki z błędem poddruku "trójkąty" jak dla znaczków o nominale 5 kop., poziome złamanie, Bojanowicz nie odnotował tego kasownika w tym kolorze, duża rzadkość, fotoatest. | Mi.19xF |
| 16 000 PLN | |
21089 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej - OSZMIANA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Oszmiany do Warszawy, na froncie datownik / 26 .1867, znak opłaty unieważniony tym samym stemplem, obok dwujęzyczny datownik odbiorczy / WARSZAWA z 10.11. i okrągły godzinnik 9/R typu Da; w 1795 roku Oszmiana znalazła się w zaborze rosyjskim; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr7I |
| 800 PLN | |
21090 |
1868 obwoluta listu z Warszawy do cukrowni w Elżbietowie, znaczek kasowany warszawskim kasownikiem z jedynką w czterech prostokątach. | Fi.21 |
| 700 PLN | |
21091 |
1868 około, obszar I Rzeczypospolitej - WILNO, rosyjska koperta za 10 kop wydania z 1868, o wymiarach 140x60mm, wszystkie klapy zaokrąglone; wysłana z Wilna do miejscowości Szczuczyn, znak opłaty skasowany 7.XI stemplem nadawczym WILNO (ВИЛЬНА) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U13IIC |
| 200 PLN | |
21092 |
1869 Królestwo Polskie, list składany z Warszawy do Carskiego Sioła opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14 1/2 : 15; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 7.1.1869, popularnie stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest z przywróconej do obiegu w dniu 13 lipca 1867 roku całostki warszawskiej poczty miejskiej - aktualnie w kolekcji Z.Mikulskiego oraz listu do Wilna z kolekcji G.Hahnego; na obu, tak jak i na atestowanym liście, stemple z godziny 5 po południu, obok ten sam stempel jako datownik nadawczy, na odwrocie rosyjskie datowniki ambulansów kolejowych 5-6 Warszawa - Wilno z dnia 7.1.1869 i 3-4 Wierzbołów - St.Petersburg z dnia 8.1.1869 oraz datownik odbiorczy z Carskiego Sioła z 9.1.; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla na listach zamiejscowych; prawdopodobnie użyto go jako kasownika przez przypadek, na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek, bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.21x Mi.21x |
| 6 000 PLN | |
21093 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - WITEBSK, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Witebska do miejscowości Newel, znak opłaty unieważniony datownikiem / 16 .1869, na froncie datownik odbiorczy / 26 .1867; w 1772 roku Witebsk został włączony do Rosji, nigdy do Polski nie wrócił; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr10 |
| 400 PLN | |
21094 |
1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, gwarancja Bojanowicz. | Mi.18, 19, 21 |
| 1 300 PLN | |
21095 |
1869 Królestwo Polskie - DB/1; list składany z Warszawy do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB/1 - Droga Bydgoska, na froncie rzadki stempel nadawczy "Ekspedycja Poczt w Wagonie" z datą 14.9 opisany przez Z.Mikulskiego jako datownik na listach ekspediowanych Drogą Bydgoską z dworca Warszawa; obok pruski stempel graniczny "Aus Russland Franco..." z 13.4.69 - typ 149 według Feusera i kaszetka nadawcy SAM:ANT: FRAENKEL / VARSOVIE, na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 14.4., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy. | Mi.18x, 19x, 21x |
| 4 000 PLN | |
21096 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - MIŃSK, rosyjska koperta za 10+1 kop wydania z 1863 roku, o wymiarach 120x76 mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu normalnym, kształt klap IV, wysłana z Mińska do Rygi znak opłaty skasowany 27.II stemplem nadawczym MIŃSK (МИНСКЪ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; Mińsk w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już, z wyjątkiem 1920 roku, w granice Rzeczypospolitej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ckr10III Mi.U10C |
| 600 PLN | |
21097 |
1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania. | Fi.21 |
| 1 300 PLN | |
21098 |
1870 list z Warszawy do Moskwy, znaczek rosyjski stemplowany warszawskim stemplem numerowym z jedynka w czterech kwadratach, na awersie stemple tranzytowe i odbiorcze. Gwarancja. | Mi.21x |
| 750 PLN | |
21099 |
1871 Królestwo Polskie, koszulka listu z Jedlińska do Kielc opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go pięciokątnym kasownikiem numerowym 1078, nieznanym na żadnym innym liście, obok i na odwrocie rosyjskojęzyczny stempel nadawczy едлинскъ рад губе / юпя 1 дня 1871 года; u góry datownik odbiorczy z Kielc z 3.7; stemple pięciokątne o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; powyższy to nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, koszulka nie ma bocznych i górnej klapy, poza tym zachowała się w bardzo dobrym stanie i ma wszystkie stemple potrzebne do identyfikacji. | Fi.21x Mi.21x |
| 2 400 PLN | |
21100 |
1871 obwoluta listu z Częstochowy 20.5.71 do Warszawy, na odwrocie stemple Częstochowy i stempel odbiorczy, ładny stan. | Mi.21 |
| 600 PLN | |
21101 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 30 kop, rozmiar: 145x81 mm; doskonały stan zachowania. | Mi.U18A |
| 140 PLN | |
21102 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U20D |
| 160 PLN | |
21103 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x8173 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | Mi.U16C |
| 100 PLN | |
21104 |
1873 kompletny list z Warszawy do Berlina nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, list w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.21 |
| 1 500 PLN | |
21105 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U22C |
| 100 PLN | |
21106 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U23A |
| 160 PLN | |
21107 |
1877 list do Królestwa Polskiego opłacony znaczkiem za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 wysłany 9.VIII z Orenburga do Lipna, 10.VIII przekazany do ambulansu nr.70 relacji Orenburg-Syzrań, 11.VIII przekazany do ambulansu nr.64 relacji Syzrań-Riażsk, 13.VIII przekazany do ambulansu nr.61 relacji Riażsk-Wiaźma, którym dotarł do Moskwy, 14.VIII przekazany do ambulansu nr.41-42 relacji Moskwa-Brześć, którym najpewniej dotarł do Mołodeczna, 15.VIII przekazany do ambulansu nr.29-30 relacji Mińsk-Warszawa, 16.VIII przekazany do ambulansu nr.27-28 relacji Warszawa-Aleksndrów, 17.VIII przesyłka dotarła do Włocławka i tego samego dnia doręczono ją adresatowi w Lipnie; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu obrazującym jednocześnie cywilizacyjną rolę kolei żelaznej, a zarazem sprawność działania ówczesnej poczty - zwykłą przesyłkę przewieziono na odległość ponad 3000 km w ciągu zaledwie tygodnia; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.26x |
| 2 000 PLN | |
21108 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28A |
| 100 PLN | |
21109 |
1883 Królestwo Polskie, poczta miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 29.11.1883r., znaczek unieważniono bardzo rzadkim datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza; w wystawianej w Zamku Królewskim w Warszawie kolekcji Z.Mikulskiego były tylko dwa podobne listy; kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.19X Mi.19x |
| 6 000 PLN | |
21110 |
1897 wycinek listu z Kutna do Gdańska. | |
| 90 PLN | |