Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18506 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u. | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15, Bl.16 |
| 110 PLN | |
18507 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, najrzadsze z kompletu prób (nakład po 220 sztuk), bloki w siedmiu różnych zestawach kolorów. | Fi.bl.14 P1-7 |
| 4 900 PLN | |
18508 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem - "ścięte VI" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.Bl.15 B1 |
| 100 PLN | |
18509 |
1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl. 16-17 Mi.Bl. 17-18 |
| 35 PLN | |
18510 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 25 PLN | |
18511 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
18512 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 35 PLN | |
18513 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki. | Fi.bl.16-7 Mi.Bl.17-8 |
| 40 PLN | |
18514 |
1956 Światowe Mistrzostwa Świata Głuchych w Warszawie, seria z kompletem odmian ząbkowań. | Fi.810-1 Mi.954-5 |
| 30 PLN | |
18515 |
1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 740 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003B Mi.954-1147A |
| 450 PLN | |
18516 |
1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata w Zakopanem, karnet okolicznościowy. | Fi.812-4 Mi.956-8 |
| 15 PLN | |
18517 |
1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata". | Fi.812-814 Mi.956-958 |
| 20 PLN | |
18518 |
1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE". | Fi.815-819 Mi.959-963 |
| 60 PLN | |
18519 |
1956 statki polskie, seria w narożnych czworoblokach. | Fi.815-9 Mi.959-63 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
18520 |
1956 statki polskie, seria w czworoblokach z numerami arkuszy na marginesie. | Fi.815-9 Mi.959-63 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
18521 |
1956 FDC - Wydanie prowizoryczne. | Fi.826, 827Ia, 828I, Mi.970-73 |
| 20 PLN | |
18522 |
1956 wydanie prowizoryczne, blok legitymacyjny znaczków za 10/80 gr., lewy z błędem na poz.9 "przerwa w R", gwarancja Krawczyk. | Fi.826 B1 Mi.970 |
| 70 PLN | |
18523 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor jasnobrązowobeżowy takze na dole znaczka. | Fi.833 Mi.977 |
| 25 PLN | |
18524 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor ciemnobrązowy już na górze znaczka. | Fi.833 Mi.977 |
| 35 PLN | |
18525 |
1956 "LUDWIKA WAWRZYŃSKA BOHATERSKA NAUCZYCIELKA" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.IX w pierwszym dniu obiegu; temat - POŻARNICTWO. | Fi.836, Cp141 Mi.980 |
| 25 PLN | |
18526 |
1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 20 PLN | |
18527 |
1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty). | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 10 PLN | |
18528 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt (Fi.70.-), znaczek z bloku. | Fi.840 (Bl.18) Mi.981 |
| 60 PLN | |
18529 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.841 Mi.982 |
| 100 PLN | |
18530 |
1956 olimpiada w Melbourne, arkusz sprzedażny zagięty w połowie, niewielkie uszkodzenie narożników. | Fi.843 Mi.984 |
| 40 PLN | |
18531 |
1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny. | Fi.843 Mi.984 |
| 70 PLN | |
18532 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.843, 846, 848 Mi.984, 967, 969&nbs |
| 120 PLN | |
18533 |
| 40 PLN | |
18534 |
| 10 PLN | |
18535 |
| 75 PLN | |
18536 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - oszczep poza ramką obrazka, znany w kilku wersjach. | Fi.847 Mi.988 |
| 30 PLN | |
18537 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, znaczek za 1,55 zł. ze środkiem (staloryt) znacznie przesuniętym względem ramki (offset). | Fi.848 MK Mi.989 |
| 30 PLN | |
18538 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 1,55 zł z błędem "żółta kropka w środkowej części lewego dolnego ornamentu" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.849 B Mi.994 |
| 40 PLN | |
18539 |
1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej wchodzącej na napis "Polska". | Fi.850 Mi.993 |
| 40 PLN | |
18540 |
1956-2002 zestaw znaczków z bloków w tym m.in.: 840, 857, 2484b, A3026-28, A3062 (Fi. ponad 700.-). | |
| 500 PLN | |
18541 |
1956 rocznik kopert FDC (Fi.215.-). | |
| 160 PLN | |
18542 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 50 PLN | |
18543 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
18544 |
1957 karnet okolicznościowy Zarządu PZF z Wrocławia. | Fi.837-9 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
18545 |
1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1. | Fi.851-853 Mi.995-997 |
| 10 PLN | |