Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10816 |
1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9"; drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"; trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"; sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem. | Fi.344 xB7, yB20, Np B1 Mi.386 |
| 3 600 PLN | |
10817 |
1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz. | Fi.344-46 No Mi.386-88 |
| 14 000 PLN | |
10818 |
1944 seria wydania okolicznościowego na grzecznościowym liście poleconym z Rozwadowa, znaczek z nadrukiem R.T.R.P. z przesuniętym nadrukiem. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 350 PLN | |
10819 |
1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "biała kreska pod dolną datą", gwarancja Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
10820 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
10821 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344 B Mi.386 |
| 200 PLN | |
10822 |
1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 130.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja. | Fi.344 B5-6, 10-15 Mi.386 |
| 900 PLN | |
10823 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344 B8 Mi.386 |
| 200 PLN | |
10824 |
1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.345 Mi.387 |
| 25 PLN | |
10825 |
1944 PKWN, znaczek z poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja Walisch. | Fi.345 Mi.387 |
| 30 PLN | |
10826 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 28, gwarancja Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 120 PLN | |
10827 |
1944 RTRP, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. Litera "R" i cyfra "3" przechodzi już na znaczek sąsiedni. | Fi.346 Mi.388 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
10828 |
1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN | |
10829 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym. | Fi.346 Mi.388 |
| 240 PLN | |
10830 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch. | Fi.346 Mi.388 |
| 25 PLN | |
10831 |
| 120 PLN | |
10832 |
1944 RTRP, znaczek z poz. 74 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
10833 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 200 PLN | |
10834 |
1944 Goznak, dolny lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.348B1 Mi.384 |
| 50 PLN | |
10835 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 1 550 PLN | |
10836 |
1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 100 PLN | |
10837 |
1944-5- fałszerstwa znaczków pocztowych Polski Ludowej autorstwa M.Perzyńskiego i J.Kapkowskiego. | |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
10838 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów. | |
| 90 PLN | |
10839 |
1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej (w odróżnieniu od nich niekatalogowany w światowych katalogach) i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Vc MK1 Mi.383b |
| 3 000 PLN | |
10840 |
| 60 PLN | |
10841 |
1945 kartka z Będzina 20.7.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 2137. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
10842 |
1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
10843 |
1945 kartka z Radomska 3.5.45 do Łodzi, stempel cenzury wojskowej 857 z podpisem cenzora - bardzo rzadkie. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
10844 |
1945 kartka z Bochni 2.IV.45 do Zakopanego ze stemplem cenzury wojskowej nr 545, kartka złamana w połowie. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
10845 |
1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
10846 |
1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
10847 |
1945 polecona kartka na całostce GG z usuniętą podobizną Hitlera na znaku opłaty z Nowego Targu do Chynowa, prowizoryczny kasownik i erka, stempel cenzury wojskowej nr 517. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN | |
10848 |
1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan. | Fi.343 Mi.384 |
| 20 PLN | |
10849 |
1945 kartka z Katowic 16.8.45 do Rawicza, stempel cenzury wojskowej nr 1608. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
10850 |
1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie. | Fi.343, 367 Mi.384, 399 |
| 90 PLN | |
10851 |
1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit - najlepiej widoczne na dolnej belce) i błędem nadruku na poz. 84 "brak lewego szeryfa w cyfrze 1", gwarancja. | Fi.345 Dp Mi.387 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
10852 |
1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.3.1945 z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, prowizoryczna, ręcznie wypisana, erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 2 200 PLN | |
10853 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 120 PLN | |
10854 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 110 PLN | |
10855 |
| 120 PLN | |