Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10021 |
1943 stempel okolicznościowy z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.116 |
| 30 PLN | |
10022 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list pobraniowy wysłany 18.12 z Warszawy do Sochaczewa, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.133, 79 |
| 300 PLN | |
10023 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.45.-), na wycinku. | Fi.28 |
| 20 PLN | |
10024 |
1943 zagraniczny list z życzeniami świątecznymi do Warszawy wysłany 23.XII z Traneberg w Szwecji, stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
10025 |
1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Mi.7 |
| 900 PLN | |
10026 |
1943 karta zaopatrzeniowa na odzież. | |
| 30 PLN | |
10027 |
1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
10028 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1". | Fi.Ark.104I |
| 150 PLN | |
10029 |
| 350 PLN | |
10030 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 73, 74, 86a Mi.P12/02 |
| 250 PLN | |
10031 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona). | Fi.Cp9b, 77, 86 Mi.P12/02 |
| 300 PLN | |
10032 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta nieco przycięta z lewej strony; bardzo ciekawe miejsce użycia. | Fi.U11, 21 |
| 60 PLN | |
10033 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta. | Fi.U13, 17 |
| 50 PLN | |
10034 |
1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach. | Fi.U25-36 |
| 40 PLN | |
10035 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DER KREISHAUPTMANN IN STARACHOWICE" przesłany miejscowo 8.7 w Starachowicach. | Fi.U28 |
| 120 PLN | |
10036 |
1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG. | Fi.U31 |
| 30 PLN | |
10037 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja. | Fi.2 |
| 500 PLN | |
10038 |
1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.42, 48, 71 |
| 50 PLN | |
10039 |
1944 kartka na druku firmowym z Krakowa. | Fi.75 |
| 10 PLN | |
10040 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa. | Fi.77, 113 |
| 180 PLN | |
10041 |
| 50 PLN | |
10042 |
1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny. | Fi.86, 110 |
| 210 PLN | |
10043 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 10 PLN | |
10044 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone). | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |
10045 |
| 40 PLN | |
10046 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w arkuszach, kilka znaczków ślady po podlepkach. | Fi.117-9 |
| 120 PLN | |
10047 |
| 120 PLN | |
10048 |
1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Mi.794, 795, 827 |
| 1 200 PLN | |
10049 |
| 40 PLN | |
10050 |
| 140 PLN | |
10051 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
10052 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
10053 |
| 40 PLN | |
10054 |
| 60 PLN | |
10055 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta z obiegu rzadka; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro). | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 150 PLN | |
10056 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c z Mi.P12/03 |
| 80 PLN | |
10057 |
1944 "ZAKOPANE WINTERSPORTPLATZ-LUFTKURORT" idealny odcisk rzadkiego kasownika okolicznościowego na widokówce ofrankowanej - w związku z chwilowym brakiem na poczcie znaczków Generalnego Gubernatorstwa - znaczkiem Rzeszy, wysłanej 14.12 do Częstochowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma"; walor z oryginalnego obiegu pocztowego w doskonałym stanie zachowania. | Fi.XV |
| 400 PLN | |