Aukcja 57. Poczta Litwy Środkowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2180

1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych.

Fi.27A
50 PLN
2181

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2 mk. z miedzypolem, w położeniu tete-beche, oryginalnie kasowana w Wilnie, gwarancja Krawczyk.

Fi.27A
Mi.27B
160 PLN
2182

1921 wydanie z dopłatą na Śląsk, odmiany.

Fi.28A
60 PLN
2183

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.28A No
Mi.28B
600 PLN
2184

1921 list polecony z Wilna 12.4.21 do Syndykatu Rolniczego w Lublinie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.29, 30, 36, 38
600 PLN
2185

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Fi.29-30A, B
15 PLN
2186

1921 wydanie z dopłatą na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, seria z odmianami.

Fi.29-30B
60 PLN
2187

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, parka makulatury znaczków za 2+1 mk. z nadrukiem normalnym i poczwórnym odwróconym, pięc nadruków na jednym znaczku to jednak rzadkość, gwarancja.

Fi.29A Mk
Mi.29B
800 PLN
2188

1921 wydanie z dopłatą na rzecz PCK, odmiany.

Fi.29B
60 PLN
2189

1921 wydanie z dopłatą na PCK, znaczek za 2+1 mk. z przebijającym drugostronnie rysunkiem.

Fi.29B
Mi.29A
15 PLN
2190

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej - PCK, parka tete-beche znaczków za 4+1 mk. oryginalnie skasowana w Oszmianie (Fi.360.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.30A
Mi.30B
300 PLN
2191

1921 wydanie z dopłatą na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża,znaczek z abklaczem.

Fi.30A
100 PLN
2192

Fi.30A
60 PLN
2193

Fi.31-33A
Mi.31-33B
40 PLN
2194

1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, seria z odmianami.

Fi.31-3A
15 PLN
2195

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, luzaki.

Fi.32-3A
20 PLN
2196

Fi.32-3A
40 PLN
2197

Fi.32-3B
15 PLN
2198

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek za 10 mk., z rozsunięciem kolorów, gwarancja.

Fi.33 P2 MK
Mi.
20 PLN
2199

1921 różne rysunki, luzaki.

Fi.34, 36, 37, 40, 4
30 PLN
2200

1921 różne rysunki, dwie serie w odmianach.

Fi.34-41
50 PLN
2201

1921 różne rysunki, seria cięta w czworoblokach bez gumy.

Fi.34-41A
60 PLN
2202

1921 różne rysunki, dziesięć serii czystych (10 x 34-41B, Fi.500.-).

Fi.34-41B
Mi.34-41A
250 PLN
2203

1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, seria z odmianami.

Fi.34-41B
40 PLN
2204

1921 różne rysunki, seria ząbkowana z odmianami.

Fi.34-41B
50 PLN
2205

1921 różne rysunki, seria oryginalnie skasowana w Wilnie (Fi.160.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.34-41B
Mi.34-41A
140 PLN
2206

1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach.

Fi.34-41B
140 PLN
2207

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.34-41B
15 PLN
2208

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.34A
20 PLN
2209

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.34B
20 PLN
2210

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 1 mk. z drukiem wielokrotnym.

Fi.34MK
80 PLN
2211

1921 różne rysunki, próba znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gumowana, gwarancja Schmutz.

Fi.34 P2
240 PLN
2212

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.35B
20 PLN
2213

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.36A
20 PLN
2214

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 3 mk., potrójny, wzajemnie odwrócony druk, gwarancja Krawczyk.

Fi.36A MK
Mi.36B
60 PLN
2215

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.36B
20 PLN
2216

1921 różne rysunki - frankatura dwukolorowa; karta pocztowa, opłacona znaczkami za 3 i 5 mk., do redakcji "Głosu Wileńskiego" w Wilnie w sprawie przedłużenia prenumeraty tygodnika, datowana 20.IX w miejscowości Połuknie, najbliższa agencja pocztowa znajdowała się w oddalonej o 15 km stacji kolejowej Rudziszki, skąd kartę wysłano 26.X, a ponieważ była to bardzo mała placówka i nie posiadała jeszcze własnych rekwizytów pocztowych - znaczki unieważniono poprzez wpisanie daty wysyłki, nazwy placówki i kreślenie; na froncie kasownik odbiorczy Wilno 1 z 26.IX; przesyłki wewnętrzne z obszaru Litwy Środkowej, a szczególnie wysyłane spoza Wilna, należą do wyjątkowo rzadkich - z małych miejscowości są unikatami, ręcznie kasowanych nie widuje się na aukcjach (w największym na świecie zbiorze Gerharda Hahne pośród setek listów były zaledwie trzy podobne); wspaniała całość o niefilatelistycznym obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.36B, 38B
Mi.36A, 38A
10 000 PLN
2217

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak.

Fi.36MK
30 PLN
2218

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.37A
20 PLN
2219

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża.

Fi.37B
Mi.37A
120 PLN