Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 57. Neubrandenburg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3412

1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
3413

1941 listownik wysłany 27.9 do Chełma Lubelskiego, stempelek cenzora nr.9; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego.

150 PLN
3414

1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy wysłany 27.III z obozu do Kairu!!! stempelki cenzury: obozowej, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, nieprzerwana ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

500 PLN
3415

1943 karta - formularz ozdobiony świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie!!! wysłany 20.12 do miejscowości Wielgolas; stempelek cenzora nr.13; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta).

200 PLN
3416

420 PLN
3417

380 PLN
3418

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

800 PLN
3419

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6ax4C i niekatalogowana 7Icx3C, wszystkie gumowane, znaczek za 20 f. z małym zmatowieniem na gumie, bardzo trudna do złozenia seria, gwarancja Schmutz.

Fi.4-7C
900 PLN
3420

Fi.4-7C
800 PLN
3421

1944 Syrena, znaczek na papierze szarym gładkim bibułkowym, złamania.

Fi.4ay1A
40 PLN
3422

1944 Syrena, kasowany cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, gwarancja.

Fi.4ay1A
60 PLN
3423

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
3424

Fi.4ay1A
250 PLN
3425

Fi.4bx3C
150 PLN
3426

1944 syrenka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4cx3C
70 PLN
3427

1944 kapliczka obozowa, gwarancja Schmutz.

Fi.5IIbx3C
120 PLN
3428

1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz.

Fi.6ax4C
250 PLN
3429

1944 Gryf, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6ax4C
240 PLN
3430

1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.

Fi.6ax4C, Cp2v
350 PLN
3431

1944 widok sceny teatralnej, gwarancja Schmutz.

Fi.7Iax2C
120 PLN
3432

360 PLN
3433

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN
3434

1944 Caritas, gwarancja Schmutz.

240 PLN
3435

Fi.9ax2, 9bx2
600 PLN
3436

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami), gwarancja Schmutz.

Fi.9bx2
300 PLN
3437

1944 grafika obozowa, wzór dwubarwnej ilustracji do karty wielkanocnej, według projektu Bolesława Malisza, wykonał Wacław Bulzacki.

500 PLN
3438

1944 Gryf, karta pocztowa z pełnym tekstem, wysłana 8.V; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

150 PLN
3439

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

100 PLN
3440

1944 Caritas, kartka z zawiadomieniem z biblioteki.

Fi.Cp2
200 PLN
3441

1944 Caritas, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA, na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia bibliotecznego; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2a
200 PLN