Aukcja 57. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3165

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.35
35 PLN
3166

Fi.33
60 PLN
3167

1943 luzaki z serii Hetmani.

50 PLN
3168

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella, z patriotycznymi motywami z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
3169

1943 Wystawa konkurs na zagrodę - okolicznościowy stempel odbity grzecznościowo na czystej karcie pocztowej

40 PLN
3170

1943 "Druga Wystawa DRZWORYTU" stempel okolicznościowy z błędem na karcie pocztowej przesłanej 23.IV, dla porównania karta z poprawionym, właściwym napisem "DRZEWORYTU", obie całości gwarancja.

Fi.15, 16
500 PLN
3171

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
3172

1943 ciekawa grafika obozową.

150 PLN
3173

80 PLN
3174

1943 grafika obozowa "Warszawa".

80 PLN
3175

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
3176

Fi.bl.3
300 PLN
3177

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
380 PLN
3178

Fi.Bl.3
280 PLN
3179

1943 80 rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk.

Fi.bl.3
750 PLN
3180

1943 80 rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.bl.3, 18
500 PLN
3181

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja

Fi.Bl.4
320 PLN
3182

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym ROKITNA 1915, gwarancja.

Fi.Bl.4
360 PLN
3183

Fi.Cp5
35 PLN
3184

1943 CAŁOSTKA BEZ ZNAKU OPŁATY - Orzeł, faza druku całostki z wydrukowanym napisem POCZTÓWKA, ale bez znaku opłaty; znak opłaty i napis POCZTÓWKA drukowano osobno, ale bardzo starannie i bez błędów; powstanie pod ścisłą kontrolą takiej odmiany mogło być celowe - to wczesna faza druku; zachowana jako egzemplarz próbny napisu POCZTÓWKA i tak zagwarantowana; walor był własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
1 200 PLN
3185

Fi.Cp6
35 PLN
3186

Fi.Cp6
35 PLN
3187

1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp6 P FFi
180 PLN
3188

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2
10 PLN
3189

1943 wezwanie do Stacji Dentystycznej wysłane na koszt odbiorcy, dopisek "Pobrać" czerwoną kredką, doklejony znaczek dopłaty skasowany 20.X; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.D2bx2
120 PLN
3190

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2, D4
15 PLN
3191

1943 znaczki urzędowe.

Fi.U1
20 PLN
3192

1944 znaczki z hetmanem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowane 6.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.26, 27
160 PLN
3193

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
3194

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
3195

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
80 PLN
3196

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym, na wycinku, ostemplowany kasownikiem olimpijskim - 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.36a
40 PLN
3197

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na zaproszeniu do udziału w Święcie Wychowania Fizycznego, wraz z programem impresy, przesłanym 18.VIII; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
250 PLN
3198

Fi.36a, b
60 PLN
3199

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
3200

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemno czerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 4.XI, słaby stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
40 PLN
3201

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski

Fi.37
100 PLN
3202

1944 święto 3Maja.

Fi.38
10 PLN
3203

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
3204

Fi.38
35 PLN