Aukcja 57. Poczty wojskowe okresu II wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2681

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, narożny czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., z przesunięciem perforacji poziomej dwóch dolnych rzędów, piękny stan.

Fi.5 MK
350 PLN
2682

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list polecony wysłany 17.XII za pośrednictwem poczty polowej 798 (obsługującej jednostki I Korpusu) do Poznania, po bezskutecznym poszukiwaniu adresata zwrócony do nadawcy; wspaniale udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
2683

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 11.II za pośrednictwem poczty polowej 118, dobry stan zachowania.

40 PLN
2684

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list ze Szkoły Powszechnej Młodych Ochotników w Nazarecie, wysłany 26.II za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 - stacjonującej we Włoszech, dobry stan zachowania.

60 PLN
2685

1946 II Korpus Polski we Włoszech, widokówka przesłana drogą lotniczą, wysłana 15.VII za pośrednictwem poczty polowej 124 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679, przekierowana do Anglii, dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

50 PLN
2686

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 21.IX za pośrednictwem poczty polowej 801 obsługującej oddziały polskie, adresowany na pocztę polową w Kirkcaldy (ARMY POST OFFICE); nadawca: "Żandarmeria/ 3 Polish Reception Camp/ British Forces in France"; ponieważ określenie odbiorcy nie było precyzyjne, przesyłkę zwrócono do nadawcy; różne informacyjne stempelki pocztowe; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

250 PLN
2687

1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla ułana Jana Kłaka z 1 Pułk Ułanów Krechowieckich, owalna pieczęć pułkowa i podpis dowódcy płk.dypl.Leona Strzeleckiego; niecodzienny dokument (karta pionowo zgięta).

250 PLN
2688

1946 szlak bojowy I Korpusu, blok.

Fi.bl.1
250 PLN
2689

Fi.Bl.1, 1-5
300 PLN
2690

Fi.bl.1P1
1 200 PLN
2691

1946 szlak bojowy I Korpusu, próba bloku na papierze białym.

Fi.bl.1P1
400 PLN
2692

1946 szlak bojowy II Korpusu, arkusz nie rozciętych czterech prób na papierze białym niegumowanym, zagięcie w poziomie między blokami, drobne zmarszczenia papieru, unikalne.

Fi.bl.1P1
5 500 PLN
2693

30 PLN
2694

400 PLN
2695

40 PLN
2696

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, znaczek za 50 gr.

50 PLN
2697

1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list lotniczy z Dowództwa Jednostek Polskich na Środkowym Wschodzie, wysłany 27.XII za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 101 do Londynu, dwuwierszowy stempelek "BY AIR MAIL/ PAR AVION", na odwrocie kasownik odbiorczy 30 DEC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Bojanowicz.

100 PLN
2698

25 PLN
2699

140 PLN
2700

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk czarny na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu, jedna data w położeniu prawidłowym, a cały nadruk podwójny i odwrócony.

Fi.6a Dpt
800 PLN
2701

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu.

100 PLN
2702

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruki karminowe, czerwone i czarne na znaczkach poczty polowej II Korpusu, w tym rzadki nadruk dla poczty lotniczej.

Fi.(1-4)
1 600 PLN
3994

1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 8.I.1946 z Leszna do bazy lotnictwa polskiego wojskowego Cammeringham w Anglii, przesyłka poszukiwała bezskutecznie adresata, który prawdopodobnie powrócił do Polski, odesłana do nadawcy; stempelek cenzury wojskowej nr.1620; całość o bardzo ciekawym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; sygn. J.Księski.

Fi.377, 379B
Mi.410, 412A
250 PLN