Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3973 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
3974 |
1945 list firmowy z prowizorycznym stemplem Wrocławia 17.10.45 do Warszawy. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
3975 |
1945 widokówka z Połczyna Zdroju do Wrześni. | Fi.376a Mi.409b |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
3976 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z drukiem na zagięciu bez prawej perforacji, perforacja mogła też być obcięta ze względu na uszkodzenie prawego brzegu arkusza, osobliwe i unikalne, gwarancja Więcław. | Fi.376a Mi.409b |
| 1 500 PLN | |
3977 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 48 z charakterystycznym uszkodzeniem cyfry 0, gwarancja Walocha. | Fi.376a Mi.409a |
| 20 PLN | |
3978 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.59 II formy znaczka podstawowego "T i A połączone", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376a B Mi.409b |
| 100 PLN | |
3979 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z błędem na poz.50 ""oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 200 PLN | |
3980 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 2, plamka w prawym dolnym narożniku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 350 PLN | |
3981 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 1, gwarancja Perzyński. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 350 PLN | |
3982 |
1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos. | Fi.376a ok |
| 20 000 PLN | |
3983 |
1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11-15, pierwsze dwa znaczki bez nadruku, trzeci z nadrukiem szczątkowym, na odwrocie złożony i sklejony pasek pozostałych znaczków z tego rzędu z pozycji 16-20, fotoatest. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 700 PLN | |
3984 |
1945 miejscowy list z Krakowa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 30 PLN | |
3985 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana", list wysłany 28.11 z Krzyżatki do Kobylanki, znaczek unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Kowary), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; do zakończenia wojny miejscowość nazywała się Schmiedeberg, w 1945 przyjęto nazwę Krzyżatka, a od 1947 Kowary; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.376aT2 B Mi.409b |
| 300 PLN | |
3986 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy pierwszej z poz. 65, usterka w postaci odbitej spacji na prawym marginesie, znaczek z nadrukiem I formy czysty jest jednym z najrzadszych znaczków Polski Ludowej, znaczki czerwone z nadrukiem trafiły do obiegu do kliku urzędów pocztowych i tam zostały w większości zużyte w obiegu pocztowym, bardzo dobry stan, gwarancja z oznaczeniem Monkos. | Fi.376bFI Mi.409a |
| 8 000 PLN | |
3987 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy poz.38, w tej drogiej odmianie znaczne przesunięcia nadruków są bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I B Mi.409a |
| 1 200 PLN | |
3988 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z nadrukiem typu 1 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Ryblewski. | Fi.376b FI T1 Mi.409a |
| 1 000 PLN | |
3989 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest. | Fi.376bIIT2 Mi.409a |
| 4 500 PLN | |
3990 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376c Mi.409 |
| 580 PLN | |
3991 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z obiegu, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376d Mi.409 |
| 480 PLN | |
3992 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany w Warszawie 27.VI, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym (Myślicki 46 030); do tematu - PIWO! | Fi.377 Mi.410 |
| 25 PLN | |
3993 |
1945 Zabytki Gdańska, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.III. | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN | |
3995 |
1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy. | Fi.377, 395 Mi.410, 428 |
| 15 PLN | |
3996 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta w parkach, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.377-79 nz Mi.410-12(A)U |
| 430 PLN SPRZEDANY | |
3997 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty z marginesem. | Fi.377nz Mi.410U |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
3998 |
1945 zabytki Gdańska, wieloblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 1 000 PLN | |
3999 |
1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Wiatrowski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 180 PLN | |
4000 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 6.II.1946 z miejscowości Międzylesie do Katowic, znaczki unieważnione niemym datownikiem poniemieckim z wyróżnikiem "g" pod mostkiem, dodatkowo jednowierszowy kasownik prowizoryczny "MIEDZYLESIE" (M83 i M82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 300 PLN | |
4001 |
1945 list z Olsztyna 10.1.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680. | Fi.379B Mi.412A |
| 60 PLN | |
4002 |
1945 list urzędowy z Lublina do Krakowa. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN | |
4003 |
1945 kartka z Warszawy do Łodzi. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN | |
4004 |
1945 Warszawa oskarża, seria z odmianami do klasera Fischer. | Fi.380-5 Mi.414-9 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
4005 |
1945Warszawa oskarża, narożny czworoblok z brakiem fragmentu obrazka na narożnym znaczku, lekko uszkodzona guma w narożniku, osobliwe. | Fi.381 Mi.415 |
| 300 PLN | |
4006 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny, dolny znaczek z błędem "bomba w oknie". | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 35 PLN | |
4007 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" z numerem walca na marginesie. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
4008 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 20 PLN | |
4009 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.383 Mi.417 |
| 30 PLN | |
4010 |
| 30 PLN | |
4011 |
1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
4012 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 1.X.1946 z Łodzi do Australii!!! stempelek cenzury zagranicznej 3136, kasownik odbiorczy Melbourne 14 OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, niezwykle rzadki kierunek wysyłki. | Fi.384, 398 Mi.418, 431 |
| 250 PLN | |
4013 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |