Aukcja 57. Placówki poza granicami kraju 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2354

Fi.Cp48I
300 PLN
2355

1932 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.320.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
Mi.25
300 PLN
2356

Fi.22
Mi.25
700 PLN
2357

Fi.22
Mi.25
400 PLN
2358

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., gwarancja Mikulski.

Fi.24
480 PLN
2359

1934 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 10.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Gniezna; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania (uzupełnione otwory od dziurkacza); gwarancja Schmutz.

Mi.28
250 PLN
2360

1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 30.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Nakle; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem z wyróżnikiem "1s", na odwrocie kasownik odbiorczy 3.XII; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11, 23
Mi.11, 26
400 PLN
2361

1935 kartka z Gdańska 30.XII.35 do Wilna, widokówka z dworcem w Piotrkowie.

100 PLN
2362

1935 Port Gdańsk, AMBULANS NR.45 relacji GDYNIA-POZNAŃ, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podlegały pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; list przesłany 3.XII ambulansem do Mszany Dolnej; w książce K.Morawskiego "Stemple i pieczęcie Polskich urzędów pocztowych w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" brak reprodukcji tego datownika, a autor posiadał jedynie fragmenty datownika na luźnych znaczkach; wysoka wycena w niemieckim katalogu Wolffa (250.- pkt.); dobry stan zachowania.

Fi.251, 252
Mi.272, 273
500 PLN
2363

1935 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu poleconego wysłanego z Urzędu Rozjemczego w Żninie do Gdańska, stempel nadawczy Żnin z 23.11, kasownik odbiorczy i nadawczy z 25.XI "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; formularz wydany przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów o sygnaturze MP.iT.52 (I 922) 1000 000, z napisami po polsku i francusku; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
2364

1935 Port Gdańska, polska całostka z nadrukiem dla polskiej poczty w Gdańsku z pocztowego obiegu, nadruk typ II, błąd w sygnaturze "nie odbita cyfra 5", naprawa w prawym dolnym narożniku po archiwizacji, całostka wykorzystana jako ilustracja tej całostki w II tonie katalogu Fischer, bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1II
1 000 PLN
2365

1935 Port Gdańsk, PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Królewcu wysłany 7.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Wydziału Wojskowego Zarządu Miejskiego w Tczewie; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17
2 000 PLN
2366

Fi.11, 280
450 PLN
2367

1936 Port Gdańsk, ładnie frankowany znaczkami różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 14.IX z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e", odmiana z pękniętą górną poprzeczką mostka; czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e"; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.15, 25, 26, 27
Mi.18, 28, 29, 30
400 PLN
2368

1936 pasek prób z perforacją WZÓR, gwarancja Wiatrowski.

Fi.31P
2 000 PLN
2369

1936 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list zleceniowy wysłany 3.IX z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Ostrowa Wielkopolskiego; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e"; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I
600 PLN
2370

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 15.II.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN
2371

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 2.XI.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN
2372

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2C
700 PLN
2373

1936 Port Gdańsk, karnet - "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA", seria znaczków wydania przedrukowego skasowana stemplem okolicznościowym w kompletnym, rozłożonym karnecie; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.KO3, 26-28
Mi.29-31I
600 PLN
2374

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura dwukolorowa, list zleceniowy wysłany 28.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Ostrowa Wielkopolskiego; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; czarny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28, 29
Mi.31I, 32
350 PLN
2375

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.36 euro), gwarancja Kalinowski.

Fi.29-31
Mi.31II-33
50 PLN
2376

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr znaczek z silnie przesuniętą perforacją poziomą i pionową - frankatura pojedyncza, list wysłany 29.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "a"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.31
Mi.31II
300 PLN
2377

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie kasownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck7, 28, 29, 285I
Mi.31I, 32, 306I, 31
1 800 PLN
2378

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami, gwarancja.

Fi.Cp3b
500 PLN
2379

Fi.Cp3c
500 PLN
2381

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na karcie pocztowej ostemplowany grzecznościowo 11.XI w pierwszym dniu obiegu w Polskim Urzędzie Gdańsk 1; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i".

Fi.32, 29
Mi.34, 32
80 PLN
2382

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr. ze znacznie przesunietym rysunkiem, ślad podlepki na dolnym marginesie, znaczek w pieknym stanie.

Fi.34 Mk
Mi.36
150 PLN
2383

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 25 gr, gwarancja Wiatrowski.

Fi.34MK
150 PLN
2384

1938 Port Gdańsk, znaczek cegiełka Stowarzyszenia Szkolnego sprzedawany w okienkach pocztowych.

160 PLN
2385

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4
150 PLN
2386

1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 24.XII na widokówce z życzeniami świątecznymi do Poznania; opłata niezgodna z taryfą, ale, co rzadkie, karta pochodzi z oryginalnego obiegu pocztowego; gwarancja Krawczyk.

Fi.KO5
350 PLN
2387

1939 Port Gdańsk, marszałek Edward Śmigły-Rydz, polski znaczek użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.120 euro), gwarancja.

Fi.299
Mi.320
30 PLN