Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27852 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
27853 |
1900 rzadka litograficzna widokówka z Warszawy do Wiednia, piękny widok stolicy z XIX wieku, bardzo dobry stan zachowania | |
| 120 PLN | |
27854 |
1900 karta pocztowa dofrankowana i wysłana 19.V z Warszawy do Berlina, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętymi kasownikami rusztowymi, stempelek odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
27855 |
1901 karta pocztowa z miejscowości Połonne (województwo wołyńskie I Rzeczypospolitej), wysłana 30.I do Mitawy, ładnie odciśnięty datownik nadawczy; kasownik odbiorczy z 1.II na froncie; adres zaczerniony; tekst pisany alfabetem hebrajskim. | Mi.P9 |
| 35 PLN | |
27856 |
1901 list z Warszawy do Berlina, list nie doręczony i zwrócony do nadawcy, ciekawy obieg i dokumentacja. | |
| 100 PLN | |
27857 |
1901 widokówka wysłana 3.8 z Fiume (jedyny węgierski port morski nad Adriatykiem) do Zakopanego, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
27858 |
1901 miejscowa kartka z Krakowa. | |
| 20 PLN | |
27859 |
1902 list wysłany 16.II z Wronek (Wronke) do Szamotuł (Samter), dopisek MILITARIA zwalniający przesyłki służb mundurowych, głównie wojskowe i policyjne od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć formacyjna z godłem "Polizei Verwaltung der Stadt Wronke" i kasownik odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
27860 |
1905 nieopłacona widokówka z Wenecji, wysłana 20.VI z Mediolanu do Warszawy, stempelki dopłat: włoskiej i rosyjskiej z wpisaną wartością dopłaty, kasownik odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
27861 |
1906 list urzędowy wysłany 24.IX przez Zwierzchność Gminy Ochotnica do Krościenka, ładnie odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy, zwraca uwagę efektowna pieczęć gminy; kasownik odbiorczy na odwrocie. | |
| 60 PLN | |
27862 |
1906 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania. | Mi.P17 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
27863 |
1906 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
27864 |
1906 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 25.V z Honolulu na Hawajach do miejscowości Wielowieś (Bielwiese), dosłana na nowy adres; rzadki, niespotykany kierunek wysyłki; całość w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
27865 |
1907 list polecony z Iłży do Rosji, rosyjska erka. | |
| 100 PLN | |
27866 |
1907 polecona opaska gazetowa z nadrukiem Polskiej Macierzy Szkolnej z Warszawy do Kocka. | |
| 400 PLN | |
27867 |
1908 austriacka całostka część "na odpowiedź" za 5 h. stosowana na ziemiach polskich pod zaborem austriackim. | Mi.P218IIA |
| 10 PLN | |
27868 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P24 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
27869 |
1909 list z Równego Wołyńskiego do Białogóry. | Mi.72 |
| 350 PLN | |
27870 |
1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 5.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem firmowym firmy "Piotra Filipskiego", dodatkowo na obu stronach wydrukowane reklamy ośmiu firm w języku polskim i rosyjskim. | |
| 200 PLN | |
27871 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu frankowany znaczkiem opłaty sądowej, dokonanej 7.I w Przasnyszu, dodatkowo stempel Janowa z 9.I i sądowy potwierdzający otrzymanie należności. | |
| 50 PLN | |
27872 |
1911 dowód wpłaty na rzecz sądu frankowany znaczkami opłaty sądowej, dokonanej 30.III w Białej Podlaskiej, rosyjski datownik " .". | |
| 120 PLN | |
27873 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 3 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U51B |
| 50 PLN | |
27874 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop., rozmiar: 314x80mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.S5 |
| 50 PLN | |
27875 |
1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin. | |
| 19 PLN | |
27876 |
1915 list polecony wysłany 22.I z Krakowa do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; rzadziej spotykany stempelek cenzury austriackiej "ÜBERPRÜFT"; kasownik odbiorczy 25.II na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.147x |
| 70 PLN | |
27877 |
1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 8.X z Oświęcimia do Wiednia; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Oświęcim"; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry). | Mi.149x |
| 50 PLN | |
27878 |
1916 widokówka wysłana 6.IX z miejscowości Stróże do Krakowa, efektowny stempelek cenzury nowosądeckiej z herbami. | Mi.142 |
| 25 PLN | |
27879 |
1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin). | |
| 10 PLN | |
27880 |
1930 front listu ze Słupska (Stolp).Znaczki kasowane stemplem propagandowym. | |
| 25 PLN | |
27881 |
1931 kartka z Szczecinka do Szczecina. | |
| 10 PLN | |
27882 |
1933 firmowy wirnik Fabryki Likierów i Winiaków MAMPE ze Stargardu na wycinku. | |
| 10 PLN | |
27883 |
1935 kartka z Chłopów na Pomorzu (Köslin), rzadki stempel agencji pocztowej Bauerhufen (Landpoststempel). | |
| 45 PLN | |
27884 |
1935 kartka z Schivachenwalde (Chłopowa, powiat Choszczno). | |
| 10 PLN | |
30228 |
1928 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 26.X z Gorlic (Görlitz) do Głogowa (Glogau), znaczek skasowany wirnikiem propagującym usługi poczty samochodowej; temat - SAMOCHÓD. | Mi.389 |
| 40 PLN | |
34921 |
1908 Bawaria, 2 mk frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 5.XII z Fuerth (Mi. 250,- euro). | Mi.64 |
| 250 PLN | |