Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31216 |
1944 pocztówka z grafiką świąteczną. | |
| 180 PLN | |
31217 |
1944 rzadki banknot 50 gr z pieczątka banku obozu i podpisami zarządu banku. | |
| 280 PLN | |
31218 |
1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
31219 |
| 260 PLN | |
31220 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.(bl.3) |
| 400 PLN | |
31221 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach rzadko, gwarancja. | Fi.Bl.3 |
| 900 PLN | |
31222 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; gwarancja Krawczyk. | Fi.(bl.4) |
| 400 PLN | |
31223 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; lekkie zmarszczenia i spękania papieru, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 700 PLN | |
31224 |
1944 Gross-Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.5 |
| 6 000 PLN | |
31225 |
| 360 PLN | |
31226 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 220 PLN | |
31227 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8 |
| 320 PLN | |
31228 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8I |
| 600 PLN | |
31229 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I z kasownikiem na marginesie (Fi.350.-), przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.8I |
| 250 PLN | |
31230 |
1944 kartka (125 x 78 mm) ze stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej "Olimpiada". | Fi.Cp10y |
| 40 PLN | |
31231 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14 |
| 260 PLN | |
31232 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), przesłana 20.VII, z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 600 PLN | |
31233 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cp17IIB |
| 600 PLN | |
31234 |
1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; znak opłaty pęknięty pionowo u góry, uszkodzenie kliszy powstało prawdopodobnie w końcowej fazie druku bo inne takie karty nie są znane; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp18y |
| 600 PLN | |
31236 |
1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp19 |
| 150 PLN | |
31237 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20x |
| 400 PLN | |
31238 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20y |
| 400 PLN | |
31239 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka wysłana 12.I.1945, dodatkowo odbity stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp22a |
| 150 PLN | |
31240 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp25 |
| 70 PLN | |
31241 |
| 320 PLN | |
31242 |
1944 podwójna karta świąteczna z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp30 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
31243 |
1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 120 PLN | |
31244 |
| 130 PLN | |
31245 |
1944 kartka (110 x 70 mm) z obiegu bez ilustracji, zagięcie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8y |
| 40 PLN | |
31246 |
1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 1 800 PLN | |
31247 |
1944 kartka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8yII |
| 40 PLN | |
31248 |
1944 nalepka "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia na kartce z obiegu, nalepka w kolorze niebieskim była stosowana tylko w jednym dniu 28.11.44, wymowna treść kartki nawiązująca do nalepki, gwarancja. | Fi.ib, Cp24 |
| 650 PLN | |
31249 |
1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, kasowany znaczek za 20 gr. na wycinku, gwarancja krawczyk. | Fi.29 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
31250 |
| 70 PLN | |
31251 |
1945 kartka bez znaczka ze stemplem opłaty ryczałtowej. | |
| 180 PLN | |
31252 |
| 700 PLN | |
31253 |
1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, lekkie załamania, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 550 PLN | |
31254 |
1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu (większość nakładu zniszczono) znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg. | Fi.I |
| 300 PLN | |
31255 |
1945 Władysław Warneńczyk, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.I |
| 1 100 PLN | |