Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31556 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 70 PLN | |
31557 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, kartka pocztowa wysłana 11.II.1945 z miejscowości Busko-Zdrój do Działoszyc, cenzura wojskowa nr.710. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
31558 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa z portretem Hitlera, kartę wysłano 19.IV.45 z Błonia do Niepokalanowa, cenzura wojskowa nr.200; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
31559 |
1944 Goznak, fragment arkusza, materiał badawczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 45 PLN | |
31560 |
1944 Goznak, fragmenty arkusza z IX walca pozycji 31-40, 41-50, 81-90 i 91-100, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
31561 |
1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
31562 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, trzy znaczki z błędem z poz. 41 "zniekształcone Z", prawidłowo opłacony miejscowy list polecony wysłany 5.V.1945 w Poznaniu, gwarancja Krawczyk, Walisch. | Fi.343 B1, 343 Mi.364 |
| 250 PLN | |
31563 |
1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasno brązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.343MK1, VbMK2 Mi.383b-84 UMw |
| 2 800 PLN SPRZEDANY | |
31564 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 120 PLN | |
31565 |
1944 KRN, znaczek z nadrukiem z poz. 48 stemplowany kasownikiem prowizorycznym, gwarancja Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 40 PLN | |
31566 |
1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
31567 |
1944 seria wydania okolicznościowego na grzecznościowym liście poleconym z Rozwadowa, znaczek z nadrukiem R.T.R.P. z przesuniętym nadrukiem. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 350 PLN | |
31568 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
31569 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł., prawy z błędem na poz.68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", unieważniona kasownikiem okolicznościowym ŚWIĘTO LUDOWE 20.V.1945 WARSZAWA na wycinku. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 120 PLN | |
31570 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 200 PLN | |
31571 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 800 PLN | |
31572 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 28, gwarancja Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 120 PLN | |
31573 |
| 120 PLN | |
31574 |
1944 RTRP, znaczek z poz. 74 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN | |
31575 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym. | Fi.346 Mi.388 |
| 240 PLN | |
31576 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch. | Fi.346 Mi.388 |
| 25 PLN | |
31577 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.1945 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 2 200 PLN | |
31578 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 200 PLN | |
31579 |
1944 Goznak, dolny lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.348B1 Mi.384 |
| 50 PLN | |
31580 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
31581 |
1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 100 PLN | |
31582 |
1945 list z Suwałk do Siedlec, znaczki prowizorycznie unieważnione przez napis ołówkiem "Suwałki 9.I.45", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 183, gwarancja Schmutz. | Fi.342 Mi.383 |
| 346 PLN SPRZEDANY | |
31583 |
1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
31584 |
1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
31585 |
1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
31586 |
| 80 PLN | |
31587 |
| 70 PLN | |
31588 |
1945 kartka z Dąbrowy do Częstochowy, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury nr 805. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
31589 |
1945 kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1723. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
31590 |
1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
31591 |
1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
31592 |
1945 kartka z Dębicy 15.2.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 175. | Fi.343 Mi.384 |
| 116 PLN SPRZEDANY | |
31593 |
1945 list polecony z Warszawy 4.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 23, ciekawy brak cenzury, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN | |
31594 |
| 60 PLN | |
31595 |
1945 kartka z Będzina 20.7.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 2137. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |