Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30569 |
| 50 PLN | |
30570 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/16 gr. na znaczku polskim za 15 gr. z błędem na poz.10 "uszkodzone lewa 1" (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.34s Mi.34II |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
30571 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.37 |
| 1 200 PLN | |
30572 |
1940 znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie z Radomia. | Fi.40, 42, 48 |
| 10 PLN | |
30573 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.40-51; 25 |
| 30 PLN | |
30574 |
1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.41, 43 |
| 20 PLN | |
30575 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc. | Fi.46, 50 |
| 50 PLN | |
30576 |
1940/41 widoki zabytkowych budowli (I) i (II), 40gr + 48gr + 1zł - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony wysłany 10.7 ze Lwowa do Krakowa, koperta firmowa, kasownik odbiorczy z 11.7 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.47, 69, 70 |
| 100 PLN | |
30577 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
30578 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik pierwszego dnia obiegu. | Fi.52 |
| 80 PLN | |
30579 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
30580 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 120 PLN | |
30581 |
1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo na ekspresowej karcie, wysłanej 17.VII z Warszawy do Pruszkowa w pierwszym dniu obiegu. | Fi.52-55 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
30582 |
1940 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami. | Fi.56-58 |
| 75 PLN | |
30583 |
| 60 PLN | |
30584 |
1940 1. rocznica Generalnego Gubernatorstwa, seria w marginesowych czworoblokach. | Fi.56-8 |
| 100 PLN | |
30585 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na czterech grzecznościowych listach do Niemiec. | Fi.59-62 |
| 40 PLN | |
30586 |
| 60 PLN | |
30587 |
1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec. | |
| 15 PLN | |
30588 |
1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 80 PLN | |
30589 |
1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 2.VI do Czarnego Dunajca, cenzury. | |
| 50 PLN | |
30590 |
1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.I do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
30591 |
1940 karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury. | |
| 50 PLN | |
30592 |
1940 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa. | |
| 50 PLN | |
30593 |
1940 ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy. | Mi.Bl.7, 598, 606, 6 |
| 120 PLN | |
30594 |
1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
30595 |
1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury. | |
| 50 PLN | |
30596 |
1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka. | |
| 180 PLN | |
30597 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz; bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | Fi.Ck1 |
| 100 PLN | |
30598 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8.XII.1941 z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków). | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
30599 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 60 PLN | |
30600 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
30601 |
1940 polskie karty pocztowe z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, komplet 6 sztuk w tym: 3 o sygnaturze (VI-1938) i 3 o sygnaturze (VI-1939), ze wszystkimi 3 hasłami propagandowymi (H, I, J) z którymi przedrukowano te całostki; wszystkie karty z obiegu; bardzo dobry/dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
30602 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
30603 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna. | Fi.Cp3II |
| 90 PLN | |
30604 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
30605 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.X z miejscowości Pniówek do Krakowa, znak opłaty unieważniony niemym datownikiem. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 100 PLN | |
30606 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
30607 |
1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
30608 |
1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |