Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30229 |
1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.VIII ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy. | Mi.D115, D117 |
| 35 PLN | |
30230 |
1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji w kopercie firmowej, wysłany 28.8 z Bytowa (Bütow) do Trzebiatkowa (Tschebiatkow); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.250, 253, 254&nbs |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
30231 |
1939 Obszary anektowane najpierw przez ZSRR, następnie Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2 do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej. | Fi.310, Cp80 |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
30232 |
1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.VIII z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku. | Mi.512, W69 |
| 40 PLN | |
30233 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.IV z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz). | Mi.P236 |
| 20 PLN | |
30234 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.II w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck). | Mi.P274/05 |
| 50 PLN | |
30235 |
1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec. | |
| 20 PLN | |
30236 |
1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec. | |
| 20 PLN | |
30237 |
1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina. | |
| 20 PLN | |
30238 |
1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk. | |
| 70 PLN | |
30239 |
1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
30240 |
| 40 PLN | |
30241 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.17-32 |
| 60 PLN | |
30242 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 8.VI ze Stalagu XIB do miejscowości Rubieżewicze, kasownik urzędu okręgowego Nowogródek i odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
30243 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.8 z Łodzi (Litzmannstadt) do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.AnNCp3 Mi.P226I |
| 40 PLN | |
30244 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, dofrankowana sowiecka karta pocztowa (część na odpowiedź karty podwójnej), wysłana 20.VII z Baranowicz do wsi Świeciechów pod Annopolem Lubelskim, znaczki unieważnione sowieckim datownikiem; kasownik tranzytowy Mińsk; dwa stemple cenzury niemieckiej; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
30245 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana sowiecka karta pocztowa wysłana 8.VI ze Kostopola do Komorowic (obecnie dzielnica Bielska-Białej); walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
30246 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI. | Mi.P229IF |
| 40 PLN | |
30247 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
30248 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.2 ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane sowieckim datownikiem, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem). | Mi.681, 594 |
| 600 PLN | |
30249 |
1940 list do Kielc, wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku, zwraca uwagę "składana" opłata, list ofrankowany jednym znaczkiem za 12 fen. wysłano 1.I, z niejasnych przyczyn przesyłkę zwrócono do nadawcy, gdzie po dofrankowaniu (kolejny znaczek za 12 fen.) została wysłana ponownie 5.I; niespotykana całość w bardzo dobrym stanie zachowania, duża ciekawostka!!! | Mi.519 |
| 200 PLN | |
30250 |
1940list z Krzemieńca 25.11.40 do Lwowa, radzieckie znaczki i stemple, polski wirmik ze Lwowa jako jeden ze stempli odbiorczych. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
30251 |
1940list ze Stanów Zjednoczonych 31.10.40 do Warszawy, zalepka i stemple cenzury niemieckiej. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
30252 |
1940 list ze Stanów Zjednoczonych 20.06.40 do Warszawy, stempel propagandowy na froncie i zalepki niemieckiej cenzury na odwrocie, gwarancja. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
30253 |
1940 całostka wydania obiegowego. | |
| 20 PLN | |
30254 |
1940 całostka propagandowa. | |
| 10 PLN | |
30255 |
1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen. | |
| 20 PLN | |
30256 |
1940 list firmowy z Dąbrowy. | |
| 25 PLN | |
30257 |
1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina. | |
| 30 PLN | |
30258 |
1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 50 PLN | |
30259 |
1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic. | |
| 30 PLN | |
30260 |
1940 list firmowy z Mikołowa. | |
| 30 PLN | |
30261 |
1940 list z Czeladzi do Berlina. | |
| 30 PLN | |
30262 |
1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 35 PLN | |
30263 |
1940 list urzędowy z Dąbrowy do Będzina. | |
| 15 PLN | |
30264 |
1940 list polecony z Grodźca do Berlina, koperta przycięta od góry, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
30265 |
1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina. | |
| 20 PLN | |
30266 |
1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 60 PLN | |
30267 |
1940 list z Będzina do Berlina. | |
| 25 PLN | |
30268 |
1940 list firmowy z Olkusza do Belgii, brak klapy koperty, koperta przycięta od góry. | |
| 25 PLN | |