Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23067 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany pomocniczym stemplem pocztowym POCZTA LOTNICZA / POSTE AERIENNE, rzadkie. | Fi.Bl.8 |
| 150 PLN | |
23068 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Kraków nr 134 z wyróżnikiem a, ambulans na tej trasie chodził tylko w roku 1939. | Fi.Ck10 |
| 300 PLN | |
23069 |
1939 "VI TARGI PÓLNOCNE/ W WILNIE/ 19 VIII-3 IX 1939", rzadko spotykany stempel propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 8.VIII z Wilna do majątku Książki (Myślicki 39 234). | Fi.Cp81 |
| 120 PLN | |
23070 |
1939 DZIEŃ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, karta pocztowa wysłana 1.IX.1939 z Częstochowy do Wyszkowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp81 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
23071 |
1939 kartka z grzecznościowo odbitym stemplem okolicznościowym XXV-lecia Legionów z Kielc. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN | |
23072 |
2011 monografia Bogusława Brzozowskiego "Wileńska Dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" nakładem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, 313 stron, w tym streszczenie w języku angielskim. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |