Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20975 |
1832 kompletny list z Poznania do Głogowa. | |
| 70 PLN | |
20976 |
1850 PIERWSZE ZNAKI POCZTOWE na Ziemiach Polskich !!! - jeden z dwóch najrzadszych nominałów z I wydania Austrii - za 2 kr. typ IIIa, w kolorze czarnym na papierze ręcznym - frankatura pojedyncza, ładnie cięty; miejscowy list nadany 24.V we Lwowie do "Imć Pani z Hrabiów Dzieduszyckich Pawlikowskiej"; kasownik odbiorczy i adnotacja o oddawcy na odwrocie; całość w doskonałym stanie zachowania; fotoatest z 2002 roku Puschmann. Znaczki I wydania austriackiego są pierwszymi znakami opłaty w historii używanymi na Ziemiach Polskich !!! znaczki pruskie ukazały się kilka miesięcy później, a rosyjskie koperty z wydrukowanym znakiem opłaty wprowadzono do obiegu w Królestwie Polskim w 1851 roku. | Mi.2Xa |
| 2 700 PLN SPRZEDANY | |
20977 |
1851 znaczek wydrukowany na zagiętym papierze !!! I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 25/11 z Tarnowa do miejscowości Jasienica, ładnie cięty znaczek wydrukowany na papierze zagiętym na długości ok 7 mm z prawej strony - po odklejeniu znaczka i rozprostowaniu papieru uzyskalibyśmy wspaniały błędnodruk z rysunkiem poprzecinanym niezadrukowanym paskiem papieru; dwuobrączkowy kasownik z ozdobnikiem; dodatkowo stempelek firmowy nadawcy; na odwrocie kasownik tranzytowy Przemyśl; list pionowo zgięty w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Mi.3X |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
20978 |
1855 obwoluta listu wysłanego z C.K. regimentu ułanów stacjonującego w Peszcie na Węgrzech 7.9.1855 do Pressburga (Bratysławy) gdzie dotarł w tym samym dniu, tam został przekierowany do Wieliczki gdzie dotarł 20.9.1855 prze Kraków (14.9.), list jako wojskowy był zwolniony z opłaty pocztowej (adnotacja Exoffo), dekoracyjny obieg pocztowy. | |
| 400 PLN | |
20979 |
1861 po, austriacka całostka - koperta (format 147x85 mm) za 15 kr., wysłana 1.III z miejscowości Brody do Pragi, znak opłaty unieważniony kasownikiem jednoobrączkowym z ozdobnikiem; na odwrocie stempel tranzytowy Lwów i praski kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (klapa minimalnie uszkodzona podczas otwierania). | Mi.U4A |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
20980 |
1861 po, austriacka całostka - koperta (format 147 x 85 mm) za 5 kr. wysłana 26.11 z Krakowa do Mysłowic, na odwrocie stempel austriackiego urzędu granicznego w Szczakowej i pruski odbiorczy Mysłowic (Myslowitz), całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
20981 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
20982 |
1863 IV wydanie Austrii - 10 kr. - frankatura pojedyncza, list z pełną treścią, wysłany 28.IX z Sanoka do Lwowa, znaczek unieważniony stemplem dwuwierszowym z datą "Sanok/28 SEP."; na odwrocie kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania - list dwukrotnie złożony (znaczek zagięty). | Mi.26 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
20983 |
1863 obwoluta listu z Poznania do Wałcza (Deutch Crone). | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
20984 |
1863 kompletny list urzędowy z Fraustadt (Wschowa). | |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
20985 |
1864 IV wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, list z pełną treścią, wysłany 1.I z Sanoka do Wiednia; znaczki unieważnione stemplem dwuwierszowym z datą "Sanok/1 Jän."; na odwrocie dwuobrączkowy kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.26, 27 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
20986 |
1864 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr. na papierze bez znaku wodnego, wysłana 9.IX z Przeworska do miejscowości Klatovy (Klattau) w Czechach, na odwrocie kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia). | Mi.U30 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
20987 |
1864 UHNÓW, austriackie znaczki za 2 i 3 kr. wydania z 1867 roku na wycinku, unieważnione rzadkim polskim miejscownikiem w Uhnowie. | Mi.35, 36 |
| 50 PLN | |
20988 |
1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 10 kr. na papierze ze znakiem wodnym, dofrankowana znaczkiem za 5 kr. i wysłana 5.2 ze Lwowa do Stuttgartu; na odwrocie kasowniki: tranzytowy Wiedeń, wirtemberski ambulansowy i stempel nadejścia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | Mi.U34, 32 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
20989 |
1865 V wydanie Austrii - 10 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.IV z Dęcina (Tetschen) do Pragi; nadawca nakleił uszkodzony znaczek; na odwrocie kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.33 |
| 40 PLN | |
20990 |
1867 austriacka całostka - koperta za 5 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 23.IV z Krakowa do Wiednia, na odwrocie kasowniki odbiorcze; całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.U33 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
20991 |
1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec). | |
| 30 PLN | |
20992 |
1868 DUKLA, parka austriackich znaczków za 10 kr. wydania z 1867 roku na wycinku, unieważniona polskim miejscownikiem w Dukli. | Mi.38 |
| 30 PLN | |
20993 |
1869 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura pojedyncza, list z zakładów górniczo-hutniczych Siersza (papier z firmowym suchym tłoczeniem), wysłany 29.XI z miejscowości Trzebinia do Wiednia; na odwrocie lakowa pieczęć firmowa nadawcy i mały dwuobrączkowy kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (list zgięty poziomo). | Mi.37I |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
20994 |
1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa. | |
| 25 PLN | |
20995 |
1871 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej. | |
| 50 PLN | |
20996 |
1873 VI wydanie Austrii - 3 kr. "grober druck" - frankatura pojedyncza, kompletny list przesłany 3.IX miejscowo w Nowym Sączu (Neu Sandec); dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia). | Mi.36I |
| 150 PLN | |
20997 |
1875 karta pocztowa wysłana 2.XII z Tarnowa do Berlina, dobry stan zachowania (na odwrocie ślady klejenia do karty albumowej). | Fi.3 Mi.P20 |
| 25 PLN | |
20998 |
1877 list urzędowy z Lissy (Leszna), w środku odbitka pieczęci pocztowej. | |
| 30 PLN | |
20999 |
1878 VI wydanie Austrii - 15 kr. typ "grober druck" - frankatura pojedyncza, list polecony, wysłany 16.XII z Krakowa do Wiednia, na froncie stempelek RECOM z wpisanym numerem przesyłki; na odwrocie kasownik odbiorczy MARGARETHEN; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.39I |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
21000 |
1880 BRZEŻANY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brzeżanach. | Mi.37 |
| 20 PLN | |
21001 |
1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan). | |
| 20 PLN | |
21002 |
1880 około, obwoluta listu z Świdwina (Schievelbein) do Okonka na Pomorzu. | |
| 13 PLN SPRZEDANY | |
21003 |
1881 KRAKÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Krakowie. | Mi.37 |
| 10 PLN | |
21004 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 140x58 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru). | Mi.U30A |
| 70 PLN | |
21005 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 140x58 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U29A |
| 160 PLN | |
21006 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U31B |
| 120 PLN | |
21007 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 60 PLN | |
21008 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U29C |
| 200 PLN | |
21009 |
1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 5.IX z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTAD; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P47 |
| 40 PLN | |
21010 |
1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 19.IX ze Stryja do Wiednia, dodatkowo stempelek firmowy nadawcy; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P47 |
| 40 PLN | |
21011 |
1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i kasownik odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.7Aa Mi.P55F, 45 |
| 150 PLN | |
21012 |
1888 prywatny dodruk (nagłówek firmowy) na karcie pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, bez "An" na stronie adresowej, wysłanej 16.II z Tarnowa do Wiednia, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.4b Mi.P28b |
| 100 PLN | |
21013 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U33D |
| 100 PLN | |
21014 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 115x80 mm; doskonały stan zachowania (kilka punktowych minimalnych przebarwień na odwrocie). | Mi.U32C |
| 60 PLN | |