Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21522 |
1916 Zawiercie, znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila, o różnych odcieniach: jedna bardziej lila, druga bardziej szara, bez gumy, oba gwarancja Mikstein. | Fi.1III |
| 120 PLN | |
21523 |
1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie. | Fi.2a |
| 250 PLN | |
21524 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski. | Fi.2l+IVa |
| 1 000 PLN | |
21525 |
| 270 PLN | |
21526 |
| 40 PLN | |
21527 |
| 40 PLN | |
21528 |
1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu. | Fi.2h |
| 1 000 PLN | |
21529 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 800 PLN | |
21530 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
21531 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 250 PLN | |
21532 |
1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 200 PLN | |
21533 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja. | Fi.1-2 B Mi.1-2A |
| 600 PLN | |
21534 |
1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P1 |
| 170 PLN | |
21535 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr. typ 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
21536 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.2B Mi.2A |
| 80 PLN | |
21537 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz. | Fi.2B Mi.2A |
| 800 PLN | |
21538 |
1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy1.2.17, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 2 gr. | Fi.1a |
| 80 PLN | |
21539 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 9.1.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 2 gr. | Fi.1b |
| 120 PLN | |
21540 |
1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
21541 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane miejscowo; dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
21542 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
21543 |
1917 Warszawa, kartka z Koła 23.9.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
21544 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
21545 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW", karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 100 PLN | |
21546 |
1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
21547 |
1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej. | Fi.13b, 31a, 35a |
| 150 PLN | |
21548 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 450 PLN | |
21549 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
21550 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
21551 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
21552 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
21553 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami, | |
| 100 PLN | |
21554 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
21555 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami. | |
| 100 PLN | |
21556 |
1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy. | Fi.2l |
| 800 PLN | |
21557 |
1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej. | Fi.2l |
| 500 PLN | |
21558 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
21559 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
21560 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |
21561 |
1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |