Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23337 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
23338 |
1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 4.VI na drukach do Gdyni, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania (na odwrocie tylko wydrukowany tekst); temat - MUZYKA. | Fi.KO2 |
| 600 PLN | |
23339 |
1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 24.XII na drukach do Torunia, ofrankowanych polskim znaczkiem bez przedruku; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja Krawczyk. | Fi.KO5 |
| 450 PLN | |
23340 |
1939 list z rzadkim kasownikiem okolicznościowym Ogólnopolskiego Zjazdu Śpiewaczy w Gdańsku 4-6.VI.39. | Fi.29, 30 |
| 300 PLN | |
23341 |
1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr. - frankatura pojedyncza, list z oddziału gdańskiego Banku Kwielcki, Potocki w kopercie firmowej POLSKIEJ AGENCJI INFORMACJI HANDLOWEJ, wysłany 26.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Warszawy; znaczek unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną obrączką; znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.34 Mi.36 |
| 600 PLN | |
23342 |
1939 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 5.V "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "h"; niecodzienny walor w dosknałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |