Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17371 |
1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej. | |
| 2 500 PLN | |
17372 |
1942 korespondencja Wewnętrznego Ruchu Pocztowego bez opłaty znaczkowej, koperta wysłana 16.5 przez Fundusz Wdów i Sierot, oznaczona emblematem FWS; celem Funduszu była działalność charytatywna, polegająca na zbiórce pieniędzy przeznaczonych dla wdów i sierot po poległych w Wojnie Obronnej 1939, pośród wielu akcji pozyskiwania dochodów najbardziej skuteczną i mającą dużo dalej idące konsekwencje było zorganizowanie "Poczty Wielkanocnej", której nadspodziewany sukces zaowocował powstaniem regularnej Poczty Obozowej; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
17373 |
1942 komplet 27 projektów znaczków na papierze bibułkowym wyróżnionych na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i inni, piękny i rzadki komplet, wszystkie projekty gwarancja Schmutz. | |
| 2 100 PLN | |
17374 |
1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja. | |
| 350 PLN | |
17375 |
1942 wystawa filatelistyczna, bloczek ze stemplem pierwszego dnia wystawy, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 480 PLN | |
17376 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 700 PLN | |
17377 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.Bl.2 B |
| 1 600 PLN | |
17378 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iay |
| 160 PLN | |
17379 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 250 PLN | |
17380 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 150 PLN | |
17381 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty na papierze cieńszym, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 200 PLN | |
17382 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 7.X; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 170 PLN | |
17383 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ostemplowanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA", bez treści na odwrocie; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 140 PLN | |
17384 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, na papierze cieńszym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
17385 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, przesłana 23.XII, gwarancja. | Fi.Cp4y1 |
| 120 PLN | |
17386 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka na papierze y1, gwarancja. | Fi.Cp4y1 |
| 100 PLN | |
17387 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, z dodatkowym znaczkiem za 20 fen. Matka Boska Częstochowska, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA 8-11.XII"; gwarancja. | Fi.Cp4y1, 14y |
| 150 PLN | |
17388 |
1942 "Wzór" - lotnik, całostka-druk biblioteczny z ręcznym ukośnym napisem "Wzór", przykładowo wypełniony, przeznaczona dla urzędników pocztowych jako egzemplarz okazowy i porównawczy prawidłowego druku bibliotecznego (w taryfach obozu była to osobna pozycja), dotychczas nieznany walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp5 |
| 600 PLN | |
17389 |
1942 Lotnik - znak opłaty z karty pocztowej, odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp5 |
| 30 PLN | |
17390 |
1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 600 PLN | |
17391 |
1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 500 PLN | |
17392 |
1942 Cyfry, zielony znaczek dopłaty za 10 fen na zawiadomieniu z apteki obozowej przesłanym 9.X na koszt odbiorcy, adnotacja "pobrać" czerwonym ołówkiem, dodatkowy stempelek "wystawa filatelistyczna"; zielone znaczki dopłat spotyka się zazwyczaj kasowane grzecznościowo, prawidłowo użyte na oryginalnych przesyłkach są niezwykle rzadkie; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 1 500 PLN | |
17393 |
1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci. | Fi.D1, 3 FFi |
| 600 PLN | |
17394 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 600 PLN | |
17395 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie odmiany, gwarancja Krawczyk, drogie Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 400 PLN | |
17396 |
1942 seria znaczków z katalogowanymi odmianami, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y-4bx3 |
| 500 PLN | |
17397 |
1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie ze stemplem okolicznościowym Leopolis Semper Fidelis. | Fi.16 |
| 100 PLN | |
17398 |
1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie. | Fi.16 |
| 90 PLN | |
17399 |
1943 kartka z grafika wielkanocną na odwrocie. | Fi.16 |
| 80 PLN | |
17400 |
1943 kartka z grafiką wielkanocna na odwrocie. | Fi.16 |
| 100 PLN | |
17401 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 180 PLN | |
17402 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.18 |
| 40 PLN | |
17403 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.18 |
| 45 PLN | |
17404 |
1943-1945 komplet czysty wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, bardzo dobry stan zachowania; każdy znaczek gwarancja: Falkowski, Krawczyk, Schmutz (Fi. 390,-). | Fi.18, 31-41, 45, 46 |
| 300 PLN | |
17405 |
1943-1945 komplet kasowany wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, poza znaczkiem "Krwawa Niedziela", który jest lekko pęknięty i nieczytelnie skasowany wszystkie inne w bardzo dobrym stanie zachowania; każdy znaczek gwarancja: Krawczyk (Fi. 1000,-). | Fi.18, 31-41, 45, 46 |
| 400 PLN | |
17406 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja. | Fi.18 s |
| 80 PLN | |
17407 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 fen. na karcie, ostemplowany 14.VIII kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; gwarancja. | Fi.19 |
| 60 PLN | |
17408 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie, skasowana okolicznościowo 24.V; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 140 PLN | |
17409 |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
17410 |
| 120 PLN | |