Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20243 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan dobry. | Fi.Cp50IIc |
| 110 PLN | |
20244 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | Fi.Cp50IIc |
| 70 PLN | |
20245 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | Fi.Cp50IIc |
| 80 PLN | |
20246 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | Fi.Cp50IIc |
| 70 PLN | |
20247 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | Fi.Cp50IIc |
| 80 PLN | |
20248 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry z widoczną smugą. | Fi.Cp50IIc |
| 80 PLN | |
20249 |
| 80 PLN | |
20250 |
1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F. | Fi.Cp51 |
| 10 PLN | |
20251 |
| 10 PLN | |
20252 |
1933 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym K. | Fi.Cp52 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
20253 |
1933 całostka z ilustracją nr 21 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 45 PLN | |
20254 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, komplet całostek za 20 gr. z 32 różnymi ilustracjami, stan bardzo dobry i jednolity, w komplecie rzadko oferowane. | Fi.Cp55 il.1-32 |
| 2 200 PLN SPRZEDANY | |
20255 |
1933 kartka z nadrukiem nowej wartości. | Fi.Cp58 |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
20256 |
| 35 PLN | |
20257 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta dofrankowana i wysłana 6.X.1935 z urzędu Warszawa 2 do Kielc (opłata niezgodna z taryfą - 20 gr. zamiast 15 gr.), znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ/ 2-8.X.35r./ ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ/ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" (Myślicki 35 118). | Fi.Cp58II |
| 70 PLN | |
20258 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 40 PLN | |
20259 |
1935 całostka z ilustracją 19 z obiegu. | Fi.Cp68 |
| 35 PLN | |
20260 |
| 10 PLN | |
20261 |
1935 M/S Piłsudski, całostka o sygnaturze XI-1936, z hasłem propagandowym H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!, ostemplowana grzecznościowo 4.VIII.1938 w Lublinie bardzo rzadkim wewnątrzpocztowym kasownikiem "DYR.OKR.PiT ODDZ.KONTR.RUCH. LUBLIN". | Fi.Cp70 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
20262 |
1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji. | Fi.Ck8 |
| 10 PLN | |
20263 |
| 60 PLN | |
20264 |
| 50 PLN | |
20265 |
| 40 PLN | |
20266 |
1936 kartka z sygnaturą XI-1936. | Fi.Cp75 |
| 30 PLN | |
20267 |
| 35 PLN | |
20268 |
1937 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym O. | Fi.Cp74 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
20269 |
| 80 PLN | |
20270 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (VI-1938). | Fi.Cp74B |
| 100 PLN | |
20271 |
1937 całostka z ilustracja nr 11 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp76 |
| 45 PLN | |
20272 |
1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości". | Fi.Ck10 |
| 80 PLN | |
20273 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim. | Fi.Cp78 |
| 40 PLN | |
20274 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J, długość napisu KARTA POCZTOWA 53 mm. | Fi.Cp78 |
| 15 PLN | |
20275 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, długość napisu 53mm. | Fi.Cp78I |
| 15 PLN | |
20276 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie. | Fi.Cp78 II |
| 10 PLN | |
20277 |
1938 całostka z sygnaturą I-1938. | Fi.Cp79 |
| 30 PLN | |
20278 |
| 20 PLN | |
20279 |
| 30 PLN | |
20280 |
| 10 PLN | |
20281 |
| 20 PLN | |
20282 |
| 20 PLN | |