Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19928 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 30+30 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, karton piaskowy. | Fi.Cp12bx Mi.P13 |
| 120 PLN | |
19929 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 40 Pf, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp13 Mi.P12 |
| 100 PLN | |
19930 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20 Pf przerwy w 1, 2 i 3 (licząc od góry) kropkowanych liniach adresowych, czysta. | Fi.Cp14 |
| 120 PLN | |
19931 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp16 Mi.P15 |
| 100 PLN | |
19932 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwy w kropkowanych liniach adresowych: nad grubą linią (na prawo od środka), pod grubą linią (na lewo od środka); czysta. | Fi.Cp16 Mi.P15 |
| 120 PLN | |
19933 |
1921 seria znaczków dopłaty z odmianami. | Fi.U1-14 |
| 90 PLN | |
19934 |
1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 5 mk, ze znakiem wodnym leżącym (Mi.40 euro). | Fi.U24u Mi.D24Y |
| 80 PLN | |
19935 |
1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, pionowy pasek znaczków za 10 mk, z błędami, przerwa w "pionowej kresce M" na pierwszym (Mi.45 euro) i "ukośnej kresce M" na trzecim znaczku, gwarancja Krawczyk. | Fi.U27 B1+B Mi.D27II |
| 200 PLN | |
19936 |
1922 wydanie obiegowe, podstawowa seria, | Fi.88-93 |
| 20 PLN | |
19937 |
1922 wydanie obiegowe, luzak z serii. | Fi.94Lb |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
19938 |
1922 wydanie obiegowe, znaczki z drukiem barwy karminowej, | Fi.94Sa |
| 1 300 PLN | |
19939 |
1922 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.94Sb |
| 80 PLN | |
19940 |
1922 wydanie obiegowe, luzak z serii. | Fi.95L |
| 30 PLN | |
19941 |
1922 wydanie obiegowe, dwie odmiany. | Fi.95S, L |
| 70 PLN | |
19942 |
1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.340 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.102t Mi.108Y |
| 700 PLN | |
19943 |
1922 wydanie przedrukowe. | Fi.215L |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
19944 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 50 Pf, kreska pionowa pod literą t w Postkarte; przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią); czysta. | Fi.Cp20y |
| 80 PLN | |
19945 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk karta, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta. | Fi.Cp21x |
| 50 PLN | |
19946 |
1922 IX wydanie przedrukowe - 1,50 Mk/ 80 Pf, usterka karty podstawowej przerwa w każdej kropkowanej linii adresowej, czysta. | Fi.Cp22 |
| 80 PLN | |
19947 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk silnie przesunięty do góry, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp23 |
| 160 PLN | |
19948 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 3 (nad grubą linią) i 4, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp23 |
| 160 PLN | |
19949 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 7.II z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.105, 110S Mi.111, 127X |
| 100 PLN | |
19950 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 10.IV z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.108S, 109S, 110L, Mi.125X, 126X, 127Y, |
| 150 PLN | |
19951 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek stemplowany ze znakiem wodnym 3Y, gwarancja Gruber. | Fi.118 |
| 220 PLN | |
19952 |
1923 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach. | Fi.120-3 |
| 100 PLN | |
19953 |
1923 wydanie obiegowe, luzaki z serii w czworoblokach. | Fi.133, 134, 135 |
| 20 PLN | |
19954 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 500 Mk. bez poddruku (Mi.60 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.138s Mi.144F |
| 120 PLN | |
19955 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.140s Mi.146F |
| 160 PLN | |
19956 |
1923 wydanie przedrukowe, herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz. | Fi.144 B1 Mi.150I |
| 40 PLN | |
19957 |
1923 wydanie obiegowe, znaczek za 50.000 Mk. z przesuniętym ząbkowaniem grzebieniowym. | Fi.148 Mi.154 |
| 100 PLN | |
19958 |
1923 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach bez znaczka 157. | Fi.152-6, 158-62 |
| 400 PLN | |
19959 |
1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.153 Mi.159 |
| 800 PLN | |
19960 |
1923 wydanie przedrukowe, luzaki z serii. | Fi.157, 159, 160, 16 |
| 30 PLN | |
19961 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk., prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.159 B Mi.165 |
| 200 PLN | |
19962 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 3 mln./10000 Mk., lewy dolny z błędem nadruku z poz.99 "uszkodzone M, o i oba n w Millionen", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.160 B Mi.166 |
| 200 PLN | |
19963 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 30 PLN | |
19964 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 30 PLN | |
19965 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie. | Fi.175-86 Mi.181-92 |
| 400 PLN | |
19966 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 20 Pf./100 Mk., z niekatalogowanym błędem "P jak V", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.177 B Mi.183 |
| 150 PLN | |
19967 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczków za 1 G./ 1.000.000 Mk. z niekatalogowanym błędem na znaczku podstawowym z poz.34 "uszkodzone R w MARK i pęknięta obwódka herbu", piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.183 B Mi.189 |
| 360 PLN | |