Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17992 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, marginesowy cięty znaczek lotniczy za 25+100/1 L. | Fi.10A |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
17993 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10A |
| 320 PLN | |
17994 |
| 90 PLN | |
17995 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 80 PLN | |
17996 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski. | Fi.10 P |
| 2 400 PLN | |
17997 |
1946 Lubeka-Rümpel I Zgrup. III Baon. Götzberg - list do obozu dla wyzwolonych polskich jeńców oflagu XC, wysłany 6.III z polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/109 za pośrednictwem poczty polowej 431, obsługującej 1DPanc generała Maczka; doskonały stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
17998 |
1946 Workuta, karta pocztowa wysłana 24.III z miejsca zesłania przez żołnierza AK, uwięzionego przez NKWD po zakończeniu walk o Wilno w lipcu 1944, kiedy to żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego, walcząc wspólnie z sowietami, walnie przyczynili się do wyzwolenia Wilna z rąk Niemców; podobny los spotkał 6000 akowców z Wileńszczyzny; żołnierzy polskich osadzono w Kałudze, a wielu wywieziono jeszcze dalej m.in. do Workuty, nadawca kartki pracował w kopalni węgla; dramatyczne świadectwa nieodległej, a często zapomnianej już naszej historii. | |
| 250 PLN | |
17999 |
1946 list lotniczy (całostka) z Tel-Avivu, wysłany 12.II przez polskich uchodźców ze Związku Sowieckiego do jednostki o kryptonimie pocztowym 437 (Centrum Wyszkolenia Wojsk Pancernych w Gallipoli) II Korpusu Polskiego; smutna treść, mówiąca m.in. o rozterkach związanych z powrotem do Polski; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
18000 |
1946 Hellbrunn, znaczki z bloku na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 60 PLN | |
18001 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta ze stemplem osiedla Bareleta i srią z nadrukiem "Szanuj cztery wolności". | |
| 180 PLN | |
18002 |
| 60 PLN | |
18003 |
1946 Dachau, bloczek z okazji pierwszej rocznicy wyzwolenia obozu bez bocznych marginesów. | |
| 300 PLN | |
18004 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy. | Fi.bl.1-3 |
| 800 PLN | |
18005 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, komplet stemplowanych bloków. | Fi.bl.1-3 |
| 650 PLN | |
18006 |
| 750 PLN | |
18007 |
1946 blok poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.NI bl.1 |
| 180 PLN | |
18008 |
1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, lotniczy list polecony do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek nalepek "na odbudowę". | Fi.398, 408b Mi.431, 441b |
| 200 PLN | |
18009 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 29.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
18010 |
1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 150 PLN | |
18011 |
1947 (?) LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej 289; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 150 PLN | |
18012 |
1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 200 PLN | |
18013 |
1948 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 7.V z Londynu do Warszawy. | |
| 100 PLN | |
18014 |
1948 Poczta Obozów Polskich w Niemczech, seria pamiątkowych 9 znaczków, ostemplowana okolicznościowo 6.VI na specjalnym tableaux; znaczki reprodukowane w monografii Stanisława Barańskiego I Józefa Falkowskiego "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej". | |
| 800 PLN | |