Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
11299 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.53 (typ 2) na miejscowym liście poleconym, opłaconym według taryfy z 1.IX.1945, nadanym 3.11 w urzędzie Łódź 4; to najrzadszy znaczek obiegowy powojennej Polski, wysoko wyceniany w katalogach światowych (znaczek kasowany Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.376b FII t2 Mi.409a |
| 3 200 PLN SPRZEDANY | |
11300 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.74); wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro), unieważniony 5.11. w Gdańsku Wrzeszczu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II T2 Mi.409a |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
11301 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z nadrukiem typu 1 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Ryblewski. | Fi.376b FI T1 Mi.409a |
| 1 000 PLN | |
11302 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest. | Fi.376bIIT2 Mi.409a |
| 4 500 PLN | |
11303 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z poz. 22, z pocztowego obiegu z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b T1 Mi.409a |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
11304 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z poz. 45, z pocztowego obiegu z Gdańska Wrzeszcza, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.376b T2 Mi.409a |
| 521 PLN SPRZEDANY | |
11305 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 15 typ 2 z obiegu pocztowego z urzędu pocztowego Kraków 2 30.X.45, gwarancja Walocha. | Fi.376b T2 Mi.409a |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
11306 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376c Mi.409 |
| 760 PLN | |
11307 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z obiegu, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376d Mi.409 |
| 650 PLN | |
11308 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy II, gwarancja Schmutz. | Fi.376No Mi.409bK |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
11309 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka. | Fi.377 Mi.410 |
| 10 PLN | |
11310 |
1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, list wysłany 15.I.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 420 PLN SPRZEDANY | |
11311 |
1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy. | Fi.377, 395 Mi.410, 428 |
| 15 PLN | |
11312 |
1945 list lotniczy polecony z Płońska do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy i cenzury amerykańskiej. | Fi.377, 400 |
| 40 PLN | |
11313 |
1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Wiatrowski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 200 PLN | |
11314 |
1945 list z Olsztyna 10.1.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680. | Fi.379B Mi.412A |
| 60 PLN | |
11315 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie). | Fi.379B Mi.412A |
| 80 PLN | |
11316 |
1945 list urzędowy z Lublina do Krakowa. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN | |
11317 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. użyty 30.9.46 w Radomiu do opłacenia przesyłki zagranicznej, ze stemplem cenzury amerykańskiej, ciekawe. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
11318 |
1945 kartka z Warszawy do Łodzi. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN | |
11319 |
1945 Warszawa oskarża, seria. | Fi.380-5 Mi.414-9 |
| 25 PLN | |
11320 |
1945Warszawa oskarża, narożny czworoblok z brakiem fragmentu obrazka na narożnym znaczku, lekko uszkodzona guma w narożniku, osobliwe. | Fi.381 Mi.415 |
| 250 PLN | |
11321 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z kasownikami prowizorycznymi. | Fi.381 Mi.415 |
| 15 PLN | |
11322 |
1945 znaczki z prowizorycznymi kasownikami Rudniki i Skoczowa. | Fi.381, 383 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
11323 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 15 PLN | |
11324 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" z numerem walca na marginesie. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
11325 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 20 PLN | |
11326 |
1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
11327 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania. | Fi.385, 377 Mi.419, 410 |
| 120 PLN | |
11328 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym, gwarancja Mikstein. | Fi.385 P1 Mi.419 |
| 6 000 PLN | |
11329 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
11330 |
1945 karnet - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
11331 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
11332 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, kartka okolicznościowa Kongresu. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
11333 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok lekko rozerwany w pionie. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
11334 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 10 PLN | |
11335 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok. | Fi.387 Mi.420 |
| 60 PLN | |
11336 |
1945 list urzędowy z Lublina 29.III.45 do Katowic na dwukrotnie użytej kopercie, stempel cenzury wojskowej nr 737 na odwrocie, ślady po archiwizacji. | |
| 50 PLN | |
11337 |
1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.1 z kolejowego obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc - na obszar Polski zajęty przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
11338 |
1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061. | |
| 60 PLN | |